تاریخ درج خبر : 1394/03/24
کد خبر : ۵۱۱۶۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

فرماندار جدید کهگیلویه؛مردی از جنس برنامه

سایت استان: محمد زرین
صبح پنج شنبه پس از ماهها گمانه زنی بر سر ماندن یارفتن کرامت کریمی بالاخره دولت مستعجل ایشان که هرگز تثبیت هم نشده بود پایان یافت.بخشدار مرکزی در حمایت و رثای ایشان نطقی فریاد گونه سرداد که گویای درد دلهایی از عدم انتصاب قطعی و تمدید حکمش داشت.
به دنبال یکی دو سخنرانی از سوی چندنفر از مسولین از جمله معاون سیاسی استاندار،حضار برای اولین بار چهره مردی را دیدند که هرچند ریشه در خاک همین دیار دارد،اما سالها بود که ازین دیار به دور بوده است.
تا پیش از علی پوزش ساختمان قدیم فرمانداری چندین فرماندار کوتاه مدت وبلند مدت به خود دیده بود،و ساختمان جدید هم تنها کریمی را می شناخت.
علی پوزش نسبت به همه سخنرانان جلسه کوتاه تر سخن گفت.یک دیدگاه خوشبینانه می گوید (به عمل کار برآید،به سخن دانی نیست).یا به سخنرانی نیست.آری،پیش از وی کهگیلویه فرماندارانی با سابقه سیاسی،آموزشی،نظامی و امنیتی به خود دیده است.اما شاید نخستین باری است سکان مدیریت اجرایی کهگیلویه و دهدشت به دست مردی سپرده می شود که(از جنس برنامه است).
اگر وضعیت کهگیلویه را به سان بیماری صعب العلاج در نظر بگیریم که خیلی از بستگانش از وی قطع امید کرده و دنباله کار خویش گرفته اند،علی پوزش می تواند حکم طبیبی را داشته باشد که در طبله عطاری خود تنها دو دارو دارد.(1برنامه.2 بودجه).
این همان ترکیب زیبایی است که براساس آن سازمانی بنا نهاده شد و هفتاد سال این مملکت را چرخاند.تا اینکه رییس پاک ترین دولت تاریخ از گرد راه نرسیده آن را مهم ترین سد راه ضدبرنامه های خود و حلقه اش یافت و به کمتر از نابودی کامل آن تن راضی نشد.تا کشوربا پایان یافتن طلایی ترین دوران فروش نفت شاهد بیشترین شکاف بین فقیر و غنی باشد.
اینک آن مرد رفت.این مرد آمد.سازمان هم احیاء شد.از درون بدنه سازمان مردی را روانه توسعه نیافته ترین شهرستان اصلی و پرجمعیت استان کرده اند تا شاید مرهمی باشد برزخمهای سالها بی برنامگی و کم بودجه ای.
در پایان جلسه دور او حلقه زده شد برای دیده بوسی و تبریک،و من که از انتهای سالن ناظر بودم در چهره جوانی می نگریستم که انگار یک سینه سخن داشت،اما شلوغی مانع ترکیدن بغض فروخفته اش بود.تا ناله سردهد که
(اگر خواهم غم دل باتو گویم
جا نمی یابم
وگرجایی شود پیدا
تورا تنها نمی یابم
اگر جایی شود پیدا و من تنها تورا یابم….)

آقای پوزش!خوش آمدید.موج مهاجرت از دهدشت را دریابید!
همین!

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • علی گفت:

    با سلام دستت درد نکنه زرین عزیز با این قلم زیبایت.ما هم از فرماندار عزیز میخواهیم فکری به حال دهدشت کنه تا جلوی این سیل عظیم مهاجرت را بگیره.باید یک خسته نباشید به استاد عزیز جناب کریمی هم داشت.

  • ناشناس گفت:

    پوزش اولین فرمانداری است که در حوزه برنامه ریزی و بودجه تخصص دارد. اگر به لحاظ سیاسی توانست تعادلی در این شهرستان بوجود آورد مطمنا میتواند موفق ترین فرماندار باشد.

پربازديد