تاریخ درج خبر : 1394/03/25
کد خبر : ۵۱۱۶۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

پاسره: نیمی از شبکه‌های آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد فرسوده است

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از 50 درصد شبکه‌های آب استان فرسوده بوده و نیاز به بازسازی دارند.

فیض‌الله پاسره با بیان اینکه بیش از 53 هزار مشترک روستایی داریم، اظهار داشت: انشعابات غیرمجاز و استفاده‌های غیرشرب در آب روستایی بالا است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد، اضافه کرد: این استفاده‌های غیرمجاز به دلیل پراکندگی جمعیت روستایی و فرسودگی شبکه‌های آب‌رسانی است.

وی با اشاره به بحران کم‌آبی در کشور، خواستار رعایت الگوی مصرف توسط مردم شد و ابراز کرد: متأسفانه آمار انشعابات غیرمجاز در روستاهای استان زیاد بوده است، حتی در سال گذشته بیش از 4 هزار انشعاب غیرمجاز شناسایی شد.

وی با بیان اینکه تعداد 2 هزار و 800 مورد از این انشعابات غیرمجاز به انشعابات مجاز تبدیل شد، گفت: به طور کلی در استان کهگیلویه و بویراحمد یک هزار و 676 روستا داریم که یک هزار و 470 روستای آن دارای تأسیسات آب آشامیدنی هستند.

این مسئول با متذکر شدن این مطلب که برای مقابله با خشکسالی تلاش زیادی خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های اصلی شرکت آب و فاضلاب روستایی، فرهنگ‌سازی در زمینه مصرف آب است که صدا و سیما و رسانه‌ها در این زمینه می‌توانند نقش مهمی ایفا کنند.

پاسره به فرسودگی شبکه‌های روستایی کهگیلویه و بویراحمد نیز اشاره داشت و با بیان اینکه بخش زیادی از اعتبارات را به این امر تخصیص می‌دهیم، گفت: بیش از 50 درصد این شبکه‌ها فرسوده بوده و نیاز به بازسازی دارند.

وی، افزود: با توجه به تأکیدات مقام‌معظم رهبری و مصوبه مجلس مبنی بر برداشت 500 میلیون دلار از بودجه کشور جهت برطرف کردن مشکلات آب‌رسانی روستایی پیش بینی می‌شود، اعتبار خوبی به استان اختصاص داده شود.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد