تاریخ درج خبر : 1394/03/26
کد خبر : ۵۱۱۷۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -
گرامیداشت 24خرداد در یاسوج برگزار شد

استاندار: اعتدال، بازگشت به آرمانهای انقلاب است/ تصاویر

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: بازگشت مردم به آرمان های اصیل انقلاب اسلامی و جامعه قرآنی که همان تدبیر، عقلانیت و اعتدال است، مهمترین پیام انتخابات 24 خرداد سال 92 بود.
سید موسی خادمی در سالروز گرامیداشت انتخابات 24 خرداد 92 و با تشریح برخی دستاوردهای دولت یازدهم در دو سال اخیر، افزود: دولت در موقعیتی کشور را به دست گرفت که اوضاع در حوزه های مختلف بویژه مسایل اقتصادی وضعیتی نابسامان و در ابعاد مختلف دچار بحران و چالش های اساسی بود.

IMG_5176

وی شعار محوری و راهبردی دولت یازدهم را اعتدال دانست و تاکید کرد: اعتدال ریشه در آموزه های دینی و ماهیت انقلابی و اسلامی دارد.

وی بیان کرد: انتخابات 24 خرداد در حقیقت از انحرافی که در جریان اصیل اعتدال به عنوان مفهوم و هدف اصلی انقلاب اسلامی بینان شده بود، جلوگیری کرد.

خادمی ابراز داشت: برخی جریان های تندرو و افراط گرا همواره به دنبال آن هستند تا جریان ناب اعتدال را با سایر جنبه های دیگر بسنجند و در عین حال اعتدال را به حاشیه برانندو جریان های دیگر را اصل قرار دهند.

وی ابراز داشت: این در حالی است که دیگران باید خود را با معیار و جریان اصیل اعتدال تطبیق دهند و فاصله خود را از آن حفظ کنند، زیرا اعتدال اصل و مبنا است.

خادمی با تاکید بر اینکه دولت یازدهم آنچه که تحویل گرفت خروج از همین جریان اعتدال بود: در یک دوره ای عده ای که با انحصار طلبی، خودرایی و فردگرایی محض همه چیز را از آن خود می دانستند، به آرای دیگران اهمیت نمی دادند خودشان را محترم می شمردند.

وی گفت: اعتدال چیزی نیست که در گذر زمان به وجود آمده باشد بلکه یک عنصر بنیادی دینی بوده که همواره وجود داشته و در یک غلفت عمیق از آن غافل شده بودیم و امروز با درک ، رشد و آگاهی بیشتر به این مهم دست یافته ایم.

وی تصریح کرد: قبل فعالیت از دولت تدبیروامید کشور در حوزه های مختلف داخلی و بین المللی دچار نابسامانی ها، رکود شدید اقتصادی و بی نظمی های مالی قرار داشت.

وی گفت: تورم بالای46درصد، بی ثباتی در بازار ارز که منجر به بی نظمی های فاحش فعالیت های اقتصادی در کشور شده بود، بروز پدیده ایران هراسی و اسلام هراسی و تلاش برای انزوای ایران در منطقه و جهان بخشی از اوضاع کشور در آن روزهای آغار به کار دولت یازدهم بود.

خادمی تصریح کرد: وجود تحریم های ظالمانه، دوقطبی شدید در جامعه و کم رنگ شدن اعتماد اجتماعی، دامن زدن به اختلاف ها و کشاندن آن به سران قوا و افزایش بی اعتمادی در مردم نیز از سایر مشکلات و معضلات کشور در زمان آغاز به کار دولت تدبیر و امید بود.

وی با بیان این که در زمان روی کار آمدن دولت یازدهم کشور دچار تحریم های شدید و فلج کننده بود، یادآور شد: در حالی که ملت به ویژه اقشار محروم و کم درآمد جامعه بشدت از این ظلم آشکار رنج می بردند اما مسوولان دولتی و برخی افراد ناآشنای به سیستم روابط جهانی در آن شرایط این تحریم ها را کاغذ پاره می دانستند.

وی ادامه داد: وضعیت در حوزه اقتصادی به گونه ای بود که هیچ امکان برنامه ریزی نه برای سرمایه گذار و حتی مردم در یک بازه زمانی کوتاه مدت هم وجود نداشت و بی سامانی و بی ثباتی در اقتصاد به اوج رسیده بود.

وی یادآور شد: مردم تکلیف اموال خود را نمی دانستند، ارز در طول یک شبانه روز حدود 400 تا 500 تومان بالا و پایین می رود و قدرت برنامه ریزی و امید از مردم سلب شده بود.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: ایران هراسی و انزوای روزافزون جمهوری اسلامی در سطح بین المللی به گونه ای بود که برای فروش نفت به برخی کشورها باید امتیاز می دادیم.

وی بیان کرد: انتخابات 24 خرداد 92 و انتخاب جریان اعتدال روح امید و نشاط را به جامعه برگرداند و فضای سرد و بی اعتمادی در کشور را از بین برد.

وی ابراز داشت: رفتارهای اعتدالی ،عقلایی و برنامه محور دولت یازدهم اکنون که توانست تا حدود زیادی حس همدلی، انسجام، امید و نشاط و همبستگی را در میان آحاد مختلف جامعه تقویت کند به عنوان گفتمان غالب اکثریت جامعه بویژه نخبگان ، اندیشمندان و صاحبنظران قرار گرفته است.

وی با تشریح برخی اقدامات و کارکردهای مثبت دولت یازدهم در طول دو سال گذشته و ادامه روند پرامید ودرخشان جریان اعتدال در جامعه، گفت: این دولت به بسیاری از حقوق و خواسته های به زمین مانده مردم در طول سالیان متمادی پاسخ مثبت داده است.

وی یادآور شد: اجرای طرح تحول نظام سلامت و کاهش هزینه های درمانی مردم بویژه اقشار کم درامد جامعه از 47 درصد به چهار و نیم درصد یکی از حقوق مغفول مانده ملت و از نیازها و دغدغه های جدی مردم و مقام معظم رهبری بود که در این دولت عملیاتی شد.

خادمی گفت: امروزه مقوله سلامت که به شدت مورد تاکید مقام معظم رهبری و حتی از خواسته های راهبردی نظام است به یکی از مهمترین اولویت های این دولت تبدیل شده و موجی از رضایتمندی و امید را در بین مردم بوجود آورده است.

وی ابراز داشت: البته دولت می توانست با درآمد حاصل از طرح هدفمندی یارانه ها با یک کار مقطعی، احساسی و زودگذر میزان پرداختی مردم و هر فردی را بین 15 تا 20 هزار تومانی افزایش دهد.

خادمی تاکید کرد: حتی این امر تا حدودی موجب خوشحالی و رضایت مقعطی مردم می شد اما با توجه به روح عقلایی حاکم بر تصمیمات و اقدامات این دولت از این مهم صرف نظر شد.

وی یادآور شد: دولت با کاربرنامه ریزی شده و اصولی و تسلیم نشدن در برابر خواسته های احساسی و سطحی در اقدامی ارزشمند بخش عمده ای از درامدهای هدفمندی یارانه ها را به سمت نظام سلامت و نیاز اساسی ملت سوق داد.

خادمی تحمل رنج ها و دردهای فراوان ناشی از کمبود منابع مالی مردم استان در زمینه درمان و هزینه های هنگفت در بیمارستان ها را تا قبل اجرای این طرح یادآور و افزود: جهت و رویکرد طرح نظام سلامت حول محور مناطق و استان های محروم است.

وی ابراز داشت: رنج و درد مردم از وضعیت گرانی دارو و هزینه های سرسام اور مردم در بخش سلامت به گونه ای بود که حتی اعتراض شدید وزیر دولت وقت را نیز به دنبال داشت که منابع حوزه سلامت صرف خرید زین اسب شده است.

وی با بیان اینکه افتخار و مباهات دولت اعتدال به راستگویی ، شفافیت ، صداقت در گفتار و سلامت در کردار است، افزود: دولت یازدهم با کارهای برنامه ریزی، عقلایی و تصمیم های کارشناسانه جلوی بسیاری از سونامی های خطرناک را گرفت.

وی کاهش تورم 46 درصدی به حدود 14 درصد و رشد اقتصادی منفی شش درصد به حدود منفی چهاردرصد را از دیگر اقدامات مثبت دولت یادزهم در طول دو سال گذشته دانست و گفت: برخی ها این کاهش نرخ تورم را با میزان افزایش قیمت کالاها و اجناس می سنجد و عملکرد اقتصادی دولت را زیرسووال می برند.

وی افزود: کاهش نرخ تورم 46 درصدی را باید به مثابه سنگی بزرگ در یک سراشیبی تند قلمداد کرد که این سنگ با شتاب حدود 46 درصد و با روند فزاینده ای در حال حرکت بود و دولت یازدهم این سرعت و شتاب را کاهش داد که این مهم در حوزه علم اقتصاد و از نظر کارشناسان فن یک اقدام بزرگ و در عین حال کم نظیری بوده است.

وی ساماندهی وضعیت هدفمندی یارانه ها بویژه در فاز دوم این طرح را از دیگر اقدامات مهم دولت تدبیر و امید دانست و گفت: یکی از اشتباهات فاحش دولت گذشته پرداخت مبلغ ناچیز و کم ارزش هدفمندی یارانه ها به تمامی افراد و اقشار جامعه بود.

وی گفت: این مبلغ ناچیز به یک فرد روستایی تا فردی که ماهانه افزون بر یک میلیارد تومان حقوق می گرفت پرداخت می شد.

خادمی با بیان اینکه این کار به هیچ وجه با روح عقلانیت و عدالت سازگار نبود، افزود: دولت یازدهم با ساماندهی و با کار عقلایی و تصمیم گیری صحیح بخش عمده ای این هدفمندی یارانه ها را به بخش سلامت و نیاز ضروری مردم اختصاص داد.

وی ابراز داشت: اینک طرح موفق نظام سلامت علاوه بر موجی از رضایت مندی و امید را در بین مردم و اقشار کم درامد جامعه به یکی از راهبردها و استراتژی های راهبردی مقام معظم رهبری در این راستا نیز پاسخ داده است.

خادمی تلاش تیم قوی هسته ای در دو سال اخیر را یادآور شد و افزود: حفظ حقوق هسته ای ملت ایران، اثبات حقانیت ایران و افزایش روح عزتمندانه در مجامع بین المللی یکی از مهمترین ، باارج ترین و بالاترین دستاوردها و کارکردهای مثبت دولت یازدهم بوده است.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف و راهبردهای اساسی دولت یازدهم در سال گذشته تقویت و فعال کردن پروژه های عمرانی بود و توفیقات زیادی نیز در این زمینه کسب کرد، افزود: توجه به اشتغال، سرمایه گذاری و حمایت از بخش خصوصی نیز از راهبردهای مهم دولت تدبیر و امید در سال 94 است.

جامع نگری دولت یازدهم در ابعاد مختلف مشهود است

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: نگاه جامع نگر، تحلیلی و توام با کارکارشناسی و راهبردی در تصمیم گیری ها و اتخاذ سیاست های دولت یازدهم مشهود است.

سیدحمید کلانتری در این همایش افزود: مردم با انتخاب جریان اعتدال در حقیقت به ارزش های از دست رفته انقلاب رای دادند.

IMG_5238

وی به برخی کارکردهای غیراصولی ، رفتارهای غیرمنطقی و کارهای غیرکارشناسی در دولت های نهم و دهم اشاره کرد و افزود: امروزه اقتدار، عزت و سربلندی به ایران بازگشته است.

وی اظهار کرد: امروزه تیم مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی با اقتدار، عزت و منطق بر سر میز مذاکره با شش ابرقدرت بزرگ جهان حاضر می شود و با اقتدار از حق مسلم هسته ای، منافع و شرافت ملی این کشور دفاع می کند.

وی با بیان اینکه اقتدار بوجود آمده در 24 خرداد 92 با پشتوانه رای مردم و راهبردها و پشتیبانی مقام معظم رهبری مبنی بر حق الناس بودن رای مردم بوده است، گفت: حفاظت و پاسداری از این حق رای بسیار مهم و ارزشمند است.

کلانتری ابراز داشت: باید شکرگذار و قدردان حماسه 24 خرداد 92 بود زیرا مردم فردی را برگزیدند که در شان ملت و در تراز جمهوری اسلامی بود.

وی گفت: مردم فردی را انتخاب کردند که اینک حضور وی در عرصه داخلی و مجامع بین الملی مظهر ادب، نزاکت، عقلانیت، خرد و تدبیر است.

کلانتری بابیان اینکه دولت روحانی امید، عقلانیت، تفکر و آزادی به معنای واقعی را به جامعه گرداند، افزود: این دولت علاوه بر رای اکثرdت مردم و بیش از 50درصدی در انتخابات 24 خرداد رای بالای 90 درصدی جامعه نخبگان، اندیشمندان، سرمایه گذاران و روشنفکران جامعه را نیز از آن خود کرد.

وی گفت: دولت یازدهم اگر چه تاکنون در عرصه سیاست خارجی و تلاش های مدبرانه تیم قوی هسته ای توفیقات زیادی کسب کرده و اثبات حقانیت ایران در حقوق هسته ای تجلی عینی این تلاش ها بود، اما بسیاری از دستاوردهای بزرگ در این دولت در دو سال گذشته از جمله بازگشت آرامش ، ثبات و امید در درون جامعه ناشی از مدیریت صحیح و توام با خرد و عقلانیت در عرصه داخلی بوده است.

رییس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در انتخابات سال 92 در کهگیلویه وبویراحمد نیز در این همایش از حماسه آفرینی ملت بویژه مردم این استان در انتخاب جریان اعتدال و امید تقدیر کرد.

مهرداد باقری افزود: تحقق حماسه 24 خرداد با تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر حق الناس دانستن رای ملت رخ داد.

وی از حفظ انسجام، همدلی و وحدت میان آحاد مختلف جامعه به عنوان راهبرد های اساسی دولت اعتدال یاد کرد و گفت: مسوولان و مقامات اجرایی کهگیلویه وبویراحمد بهمراه همه گروه ها و جریان های مختلف سیاسی نیز باید با هم افزایی و همدلی بیشتر تنها وجه مشترک خود را توسعه همه جانبه استان قرار دهند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ازادی بیان گفت:

    رای دادند که در 100روز بیچاره شوند نه اعتدال رواج پیدا کند ،حتی تا ماه ها بعد از انتخاب دولت11بوجه هم خوب بود.واقعا که دارید شورش ودر می آورید

پربازديد