تاریخ درج خبر : 1394/03/26
کد خبر : ۵۱۱۷۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش سوق راه اندازی می‌شود

بخشدارسوق در نشست با رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه خواستار افتتاح نمایندگی این اداره در شهر سوق شد.
تورج رزمجو گفت: با توجه به پتانسیلی که دربخش سوق در مقوله هنر وجود دارد نیاز به راه اندازی نمایندگی فرهنگ و ارشاد وجود دارد و باید این خلا پر شود.

IMG-20150614-WA0052
رزمجو خاطر نشان کرد: انشالله بتوانیم با افتتاح این مکان فرهنگی نسبت به مردم هنرمند شهر سوق ادای دین کنیم.
وی بااشاره به اینکه این شهر نیاز مبرم به مکان فیزیکی جهت اجرای برنامه های نمایشی دارد افزود: باید خواسته‌های آنها را در حوزه هنر فراهم کرد تا با این وسیله مانع ازمهاجرت هنرمندان به دیگرنقاط استان و کشور شویم.
در ادامه این نشست شهردار سوق گفت: شهرداری آماده است تا بخشی از هزینه ساخت آرامگاه زنده یاد حسین پناهی را تقبل کند.
رئیس فرهنگ و ارشاد کهگیلویه در این نشست با اشاره به حضور آقای دهبانی در راس فرهنگ و هنر استان، گفت: وی درصدد ایجاد تحول دراین بخش بوده و من هم از ابتدای مسئولیت خواهان تحول حوزه فرهنگ و هنر هستم.
ایرج کاظمی جو با بیان اینکه این شهر با سابقه، صبغه و قدمت فرهنگی بالایی دارد، افزود: این خود باعث سختی کار خواهد شد چرا که شهر سوق همیشه طلایه دار هنر دراین استان بوده است.
کاظمی جو با اشاره به اینکه درصدد دیدار با خانواده هنرمندان فقیدشهرسوق بخصوص هنرمندنامی استان زنده یادحسین پناهی هستیم یادآورشد: برنامه ای به مناسبت نگه داشتن یاد و خاطره آن عزیزان با حضور مدیران و هنرمندان استانی و ملی درقبرستان سوق برگزارخواهیم کرد. مدیرفرهنگ و ارشادکهگیلویه به برگزاری برنامه های بی کیفیتی درخصوص بزرگداشت حسین پناهی در سطح شهرستان و استان که موجب رنجش خانواده ایشان و علاقمندان به فکر و فرهنگ و هنر این هنرمند فقید درگذشته اشاره کرد و گفت: اکنون سعی ما بر این است تا با مشورت اهالی فرهنگ و هنر و کسب اجازه از خانواده ایشان دبیرخانه جایزه ادبی حسین پناهی را راه اندازی و هر ساله برنامه ای در بخشهای کارگردانی،نویسندگی و شعر با دعوت از دوستداران پناهی برگزار کنیم.

گزارش: مسعود آرام

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد