تاریخ درج خبر : 1394/03/26
کد خبر : ۵۱۱۷۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

بیانیه تشکل هاى دانشجویى دانشگاه هاى آزاد واحد یاسوج به مناسبت 24خرداد

تشکل هاى دانشجویى دانشگاه هاى آزاد واحد یاسوج به مناسبت 24 خرداد سالروز پیروزی دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه در پی می آید:

در واپسین روزهاى خرداد ٩٢ صداى پاى امید کشور را فرا گرفته بود و پس از گذراندن ِ فصلِ تاریکى، بذر امید براى رسیدن به روشنایى در دل ها جوانه زده بود ؛ بزرگان اصلاحات نجات کشور از سقوط اقتصادى ، فرهنگى ، اجتماعى ، سیاسى ، علمى و … را بر نشستن ِ افراد خود در مسند قدرت ترجیح دادند و با نبوغ سیاسى خود کسى را انتخاب کردند که خود اصلاحاتى نبود ولى سخنان و اهداف او اصلاح طلبانه بود.

بارى !! راى ملت بر جناح سیاسى حاکم که تمامى امکانات را جهت شکست رقیب به کار گرفته بود پیروز شد و دکتر حسن روحانى با شعار “تدبیر و امید” ۱۸٬۶۱۳٬۳۲۹ راى را در صندوق خود دید و هفتمین رییس جمهور ایران اسلامى شد.
حال دو سال از آن روزها میگذرد و دولت یازدهم در تحقق شعارهایش تا حد زیادى موفق بوده است .
اینک که به دومین سالگرد پیروزى دولت تدبیر و امید درانتخابات میرسیم دولت در سخت ترین شرایط خود قرار دارد ، شرایطى که نه از خارج بلکه از داخل کشور بر او تحمیل مى شود ، تندروهاى داخلى که دیروز تحریم ها را کاغذ پاره مى دانستند امروز لغو یک باره ى تحریم ها دغدغه ى روز و شب شان شده ، دلواپسانى که با سکوت شان مهر تاییدى میزدند بر فسادى که این روزها بر ملا مى شود امروز فریاد میزنند و سرداران جبهه دیپلماسى را خائن مى نامند ، آبرو ریزى هاى گذشته و ترک کردن ها و هو کردن ها در سالن هاى بین المللى را ندیده و عزت و اقتدار امروز ِ فرزندان ملت را در مذاکره با پنج قدرت جهانى در سطح عالى را، خوارى توصیف مى کنند ، از کنار فساد گذشته با سکوت گذشتند و امروز که کوس رسوایى مفسدین یک به یک به صدا در آمده ،همچنان در قبال این موضوع سکوت کرده اند.
سخنرانى ها میکنند و سخنرانى ها برهم میزنند و کوچکترین انتقادها را بر نمى تابند .
اکنون جنبش دانشجویى اصلاح طلب دانشگاهاى آزاد واحد یاسوج از دولت محترم جهت پیگیرى هایى که در امور مبارزه با مفاسد اقتصادى ، تنش زایى در صحنه ى بین الملل ، حفظ کرامت شهروندان ، دفاع لسانى از آزادى مدنى و تلاش جهت ترویج قانون مدارى و همچنین تلاش جهت برقرارى حاکمیت قانون ( در برخورد با نیروى انتظامى) سپاس گذارى مى کند و در این راه از حمایت همه جانبه دریغ نمى ورزد . گفتنى است موارد فوق همه در وعده هاى انتخاباتى رئیس جمهور بود ، اما این همه ى وعده ها نبود . قرار بود امنیت فرهنگیان و سیاسیون تأمین گردد ، قرار بود همه احزاب و اشخاص در همه ى جناح ها آزادى بیان و پس از بیان داشته باشند ، قرار بود حصر ها و حبس ها شکسته شوند و قرار بود…
اینکه چرا بسیارى از وعده هایى که “قرار بود ” هنوز بر زمین مانده را، خود دکتر روحانى بهتر مى داند. او بهتر از هرکسى مى داند که راهِ کوچه ى آسیب شناسى به دربِ خانه ى کدام وزیر مى رسد ! امیدواریم تا پیش از انتخابات مجلس دهم قراردادِ این خانه که در “معامله “اى به اغیار سپرده شده هرچه سریعتر لغو شود تا خانه آباد گردد. انشالله
و در پایان :
” در دبیرخانه شوراى امنیت ملى حصر آیت الله منتظرى در دولت … (اصلاحات) برداشته شد ، رئیس جمهور آینده نیز باید با اجماع کل قوا حصر را بردارد” ( دکتر حسن روحانى – خرداد ٩٢ پیش از انتخابات)

“تشکل هاى دانشجویى دانشگاه هاى آزاد واحد یاسوج”

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد