تاریخ درج خبر : 1394/03/26
کد خبر : ۵۱۱۷۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

مدیرکل بهزیستی: کودکان خیابانی در کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارند

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کودکان خیابانی در استان نداریم اما در مرکز استان و در شهر یاسوج به دلیل مهاجرپذیر بودن زیاد، کودکان کار داریم.

سید علیرضا موسوی امجد با اشاره به استخدام معلولان استان، اظهار داشت: براساس قانون ۵ درصد سهم استخدام هر دستگاه باید به معلولان تعلق گیرد، در صورتی که افراد معلول واجد شرایط دارای مدرک تحصیلی مرتبط باشند به دستگاه‌های مربوطه معرفی تا ازاین سهمیه استفاده کنند.

وی عنوان کرد: در بحث اشتغال معلولان سعی می‌کنیم که از بخش‌های خصوصی غیردولتی استفاده کنیم و از وام‌های اشتغال‌زایی جهت اشتغال افراد تحت پوشش دارای گواهینامه حرفه‌ای به مبلغ ۵ و ۱۰میلیون تومان به صورت قرض الحسنه اعطا می‌شود.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به تعداد دانشجویان تحت پوشش این سازمان گفت: در استان ۶۰۰دانشجو در حوزه توانبخشی معلولان و ۱۴۰۰ دانشجو در حوزه اجتماعی تحت پوشش این سازمان در دانشگاه‌های مختلف قرار دارد.

موسوی امجد افزود: سال گذشته بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه‌های شهریه دانشجویی پرداخت شد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه امور اجتماعی ۲۹۲ خانوار در شهرستان چرام با جمعیتی بالغ بر ۱۵۰۰ نفر و در حوزه توانبخشی ۴۰۰ معلول را تحت پوشش قرار داریم که مقرری ماهیانه و در کنار آن بن کارت و کمک‌های موردی پرداخت می‌شود.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نظارت بر مراکز درمان ترک اعتیاد در این استان، گفت: در بیشتر شهرستان‌های استان مراکز درمان اعتیاد به صورت اقامتی و نیمه اقامتی وجود دارد که در مراکز اقامتی ۲۸ روز و نیمه اقامتی به صورت موقت حضور دارند.

موسوی امجد افزود: ضمن نظارت مستمر بر این مراکز جهت پیشگیری از بیماری‌های واگیردار اچ.آی.وی وسایل مراقبتی بین آنها توزیع میشود.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مهدکودک‌ها و مهد روستاها خاطرنشان کرد: ۲۳۵ مهد روستا و بالای ۸۰ مهد کودک شهری وجود دارد که از این تعداد ۲۲ مهد روستا و ۶ مهد کودک در شهرستان چرام فعالیت می‌کنند.

موسوی امجد افزود:در روستا مهدها اغلب از یک وعده غذای گرم برخوردار هستند و دهک‌های درآمدی پائین نیز از این خدمات به صورت رایگان استفاده و بهزیستی شهریه آنها را پرداخت می‌کند.

وی تصریح کرد: مراکز مشاوره‌ای حضوری این سازمان در بیشتر شهرهای بزرگ استان تحت نظارت بهزیستی خدمات مشاوره‌ای تحصیلی، ازدواج و مشاوره خانواده را انجام می‌دهند.

موسوی امجد تاکید کرد: این خدمات تحت نظارت بهزیستی استان انجام می‌شود که در حال توسعه هستند و در شهر چرام به زودی ۲ مرکز مشاوره‌ای تاسیس می‌شود.

منبع:تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد