تاریخ درج خبر : 1394/03/27
کد خبر : ۵۱۱۸۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

دهبانی‌پور: رسانه‌ها باید جامعه را به سمت امنیت و آرامش ببرند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نقش رسانه ها را در جامعه امروزی مهم ارزیابی کرد و افزود: رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی باید جامعه را به سمت امنیت و آرامش ببرند.
به گزارش سایت استان به نقل از  روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دکتر رضا دهبانی پور شب گذشته در نشست مدیران مسئول نشریات این استان با مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مطبوعات کشور اظهار امیدواری کرد برگزاری این نشست بتواند خروجی مثبتی برای رونق مطبوعات داشته باشد.
وی با بیان این که فرهنگ و توسعه فرهنگی می تواند محور و اساس کار باشد، اظهار داشت: برای این که این زیرساخت ایجاد شود باید دانش افزایی، تعلیمات عمومی و آگاهی بخشی به توده ها افزایش یابد.
دهبانی پور افزود: یکی از محورها، نهادها و تشکل هایی که می تواند وظیفه آگاهی بخشی را به درستی به عهده گرفته و به سرانجام برساند، رسانه ها هستند؛ هرچند رسانه شمشیر دو لبه یا سکه دورویه ای است که می تواند تخریب گر و یا احیاء کننده باشد
این مسئول فرهنگی استان با بیان این که رسانه ها می توانند امنیت ذهنی، روحی، روانی و امنیت مادی مردم را پاسبانی کرده و مردم را از آرامش برخوردار کنند، ادامه داد:رسانه می توانند محیط را آرام، به ساختارهای حکومتی و مردم برای زندگی آرام و جو روانی سالم کمک و از طرفی تردیدی نیست که رسانه ها می توانند این جو روانی را آشفته و مشکلاتی ایجاد کنند که ما گاهی اوقات شاهد این موضوع هستیم.
دهبانی پور با اشاره به این که مطبوعات و رسانه می تواند در این جامعه نوین از قدرت زیادی برخوردار باشد، ادامه داد: رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی باید جامعه را به سمت امنیت و آرامش ببرند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد افزود: رسانه باید بتواند رسالت عظیمی که برای آن تعریف شده را به نحو احسن انجام دهد.
وی در زمینه خانه مطبوعات استان هم، گفت: خانه مطبوعات می تواند یکی از تشکل هایی باشد که کار این صنف را به خوبی پیش برده، در گذشته این خانه وجود داشته و زحمات زیادی کشیدند که جای تقدیر و تجلیل دارد.
دهبانی پور با اشاره به این که باید در این زمینه تحولی ایجاد شود، یاداور شد: بنده با همه کسانی که به روش دموکراتیک انتخاب می شوند کار می کنم؛ یعنی احساس می کنم که این توانایی را دارم و سیاه و سفید نمی کنم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: دوست دارم از قبل کار تشکیلاتی و تشریک مساعی خانه مطبوعات استان خروجی خوبی داشته باشد، زیرا که نماینده مطبوعات استان محسوب می شود.
وی افزود: با توجه به این که جشنواره مطبوعات را در پیش داریم باید خانه مطبوعات راه اندازی شده و این جشنواره با تکیه بر خانه مطبوعات راه می افتد و می توان کارهای صنفی مطبوعات و رسانه ها را از طریق این خانه پیگیری کرد.
دهبانی پور با بیان این که درج آگهی ها قوانینی دارد و باید به آن عمل کرد، گفت: باید طبق این قانون آگهی ها درج و نهادها، دستگاه ها و ادارات دولتی نیازهای خود را به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی داده و این اداره براساس شناختی که از مطبوعات و توانایی آنها دارد توزیع آگهی ها را انجام می دهد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد