تاریخ درج خبر : 1394/03/27
کد خبر : ۵۱۱۸۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

لدنی‌نژاد: بیشترین سرقت آب در یاسوج و مادوان است

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از مسائلی که باعث افزایش مشکلات در حوزه آب شرب شده است سرقت آب و تعدد انشعابات غیرمجاز در سطح شهرهای استان است که این موضوع در شهرهای یاسوج و مادوان بیشتر به چشم می خورد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد، سید علی لدنی نژاد در دیدار با ائمه جمعه شهرهای کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به در پیش بودن هفته صرفه جویی اظهار کرد: بایداز همه ظرفیت های تبلیغی و رسانه ای برای ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب به خصوص در زمینه آب شرب بهره ببریم.
وی افزود: با توجه به کاهش میزان بارندگی در سال های اخیر باید سعی کنیم از منابع آب به بهترین نحو استفاده کنیم.
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هر انشعاب غیر مجاز تا هفت برابر انشعاب مجاز مصرف دارد که این موضوع علاوه بر اینکه مشکل شرعی دارد باعث ایجاد اخلال در روند ب آبرسانی به شهروندان قانون گرا نیز ایجاد می کند.
وی تصریح کرد: یکی از شائبه هایی که معمولا در میان عامه مردم وجود دارد بحث کیفیت پایین آب در برخی شهرهای استان است که این موضوع به هیچ وجه واقعیت ندارد.
لدنی نژاد عنوان کرد: خط قزمز در آب و فاضلاب شهری استان تامین آب شرب سالم و بهداشتی برای شهروندان است و از این حیث شهرهای استان از آب شرب با کیفیت مطلوب برخوردار هستند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و وبویراحمد بیان کرد: امامان جمعه به دلیل نفوذ بالایی در میان اقشار مختلف جامعه دارند می توانند نقش تعیین کننده ای در ترویج مصرف بهینه آب و تببین آثار سوء، استفاده از انشعابات غیرمجاز داشته باشند.
وی عنوان کرد: هدف ما تعامل هرچه بیشتر در سطح شهرها استان با ائمه جمعه است و امیدواریم همچنان تریبون نماز جمعه جایگاهی برای ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب و ارشاد مردم در این زمینه باشد.
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: یکی از مشکلاتی که در سطح شهرهای استان وجود دارد موضوع شکستگی های در سطح خطوط و انتقال آب شرب شهرهاست که رفع این مشکل نیازمند زمان و اعتبارات کلان است و البته تاکنون رایزنی های خوبی در سطح ملی برای جذب این اعتبارات و رفع مشکلات در زمینه برداشته شده است.
گفتنی است در ادامه این دیدار ائمه جمعه نیز به بیان مشکلات و نظرات خود در مورد مشکلات آب شرب شهرای مختلف استان پرداختند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • اکبر گفت:

    علت سرقت اب بی لیاقتی و خیانت به مردم است . حناب به اصطلاح مدیر اب و فاضلاب . شما تحت عناوینی مثل کنتور خراب و یا انشعاب غیر مجاز و ….. مردم را بیچاره کرده اید . مگر اختلاس چیه ؟؟ کنتور سالم را میگویند خراب و جریمه سنگین برای مردم بیچاره میزنند . کنتور یکماه وصل میکنند ومیگویند خراب در صورتیکه خراب نیست . مردم به هوش باشید که این فقط زورگیری است . و یا اب را قطع میکنند تا هوا وارد شبکه شود و اونوقت با فشار زیاد هوا شماره کنتورها به شدت بالا میرود . اینکار تمام ابگرمکنهای دیواری را هم خراب میکنذ .

  • ناشناس گفت:

    حرف از حدر رفتن این همه آب روزانه در اثر شکستن لوله های آب شهر نیست حرف از انشعاب غیر مجاز میزنند لوله ها را تعمیر کنید اونها لااقل شیر باز و بسته شدن که دارند ……

  • ناشناس گفت:

    آب شهرک آرد و نشاسته اغلب اوقات قطع است لطفا رسیدگی شود ضمنا کاری کنید تا از شستن کوچه و خیابان بوسیله آب شرب جلوگیری شود

پربازديد