تاریخ درج خبر : 1394/03/29
کد خبر : ۵۱۱۹۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -
دکتر محرابی عنوان کرد

جذب دانشجوی تخصص جراحی عمومی و زنان و زایمان در استان/ گسترش مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه وظیفه حوزه‌ی آموزش، صرفا تعلیم و تربیت دانشجو نیست؛ گفت: رسالت اصلی این حوزه تربیت نیروی انسانی متعهد، متخصص، اخلاق مدار و کارآمد در حیطه علوم پزشکی و پیراپزشکی در جهت ارتقای سلامت جامعه و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب و باکیفیت است.

دکتر صدراله محرابی در نشست خبری که در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد، ضمن اشاره ای به تاریخچه دانشگاه علوم پزشکی افزود: دانشکده پرستاری و مامایی از سال ۶۸ با جذب پرستار، فعالیت خود را شروع کرد و با گسترش دانشکده ها در سال ۷۴، عملا دانشگاه علوم پزشکی با ۴ دانشکده ( پزشکی، پرستاری، مامایی و بهداشت) ادامه خدمت داد.

mehrabi2

وی ادامه داد: همچنین در سال ۹۱ با جذب دانشجو در رشته دندانپزشکی، دانشکده های این دانشگاه از چهار به پنج دانشکده ارتقاء پیدا کرد.

دکتر محرابی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در ۱۳ مقطع کاردانی و کارشناسی، ۸ مقطع کارشناسی ارشد و ۲ مقطع دکترای تخصصی، مشغول به تحصیل هستند، اظهار داشت: با پیگیری‌های جدی و رایزنی های به عمل آمده برای گسترش رشته های تحصیلات تکمیلی و مقاطع تحصیلی، خوشبختانه توانستیم مجوز راه اندازی دو رشته دستیار تخصصی جراحی عمومی و زنان و زایمان را برای مهرماه اخذ نماییم که با این اقدام، رشته های تخصصی از ۲ به ۴ رشته افزایش یافت.

عضو هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اضافه کرد: با این اقدام ،کار بسیار جدی و ارزشمند در جهت اعتلای و ارتقای سطوح علمی و آموزشی و همچنین ارتقای خدمات پزشکی درمانی به مردم در سطح استان می باشد.

وی تصریح کرد: «همچنین در شورای دانشگاه علوم پزشکی، مصوب نمودیم که پیگیر مجوز راه اندازی رشته داروسازی در دانشگاه باشیم که البته طبق برنامه های عملیاتی و استراتژیک وزارت بهداشت موظف هستیم از سند آمایش سرزمین (سندی که دانشگاه های کشور را به قطب های دانشگاهی تقسیم بندی نموده است) پیروی کنیم که به همراه دانشگاه های هم قطب باید از این سیاست‌های آموزشی تبعیت کنیم، بنابراین در سطح آمایش باید هر گونه توسعه‌ی آموزشی مطابق با رویکرد بومی سازی و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های استان باشد».

دکتر محرابی اظهار داشت: دانشگاه موظف است در این چارچوب از ظرفیت و همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، هم در سطح پتانسیل استاد، جذب دانشجویان و اخذ مجوز های جدید، استفاده کند.

گسترش مقاطع تحصیلات تکمیلی با رویکرد رشته های میان رشته ای

وی رویکرد اصلی دانشگاه را، توسعه تحصیلات تکمیلی مطابق با سند آمایش سرزمبن دانست و افزود: یکی از وظایف اصلی، گسترش مقاطع تحصیلات تکمیلی با رویکرد رشته های میان رشته ای، رشته هایی که اکنون پذیرش نداریم؛ مانند (نانو تکنولوژی، مدیریت اقتصاد سلامت و مدیریت بهداشتی و درمانی) است، بنابراین باید در این راستا فعالیت کنیم.

دکتر محرابی با اشاره به اینکه باید از گسترش رشته های جدید پرهیز کنیم، مگر رشته هایی که زیر ساخت های آنها، اعضای هیئت علمی، تجهیزات پزشکی و زیرساختی آنها فراهم باشد، گفت: با این رویکرد در سال جدید، پیگیر رشته کارشناسی ارشد انگل شناسی و فیزیولوژی هستیم که بازدیدهای رشته انگل شناسی انجام شده است و امیدواریم به زودی پذیرش دانشجو در این رشته داشته باشیم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، همچنین از جذب ۳ نفر در دوره دستیاری تخصصی جراحی عمومی و همچنین دوره دستیاری تخصصی زنان و زایمان با اولویت بومی خبر داد.

اخذ مجوز راه اندازی آموزش عالی سلامت در گچساران

وی، مجوز راه اندازی آموزش عالی سلامت در گچساران را ازدیگر اقدامات این معاونت عنوان کرد و افزود: با محوریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان و مدیریت دانشکده های استان، بدون آزمون سراسری، در رشته های کاردانی و تکنسین بهداشت دهان و دندان و بهیاری، مهرماه دانشجو می پذیریم.

mehrabi1

۱۴۰ نفر عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

دکتر محرابی با اشاره به اینکه ۱۴۰ نفر عضو هیئت علمی دانشگاه هستند، تصریح کرد: از طریق فراخوان ۱۴ عضو هیئت علمی در ۱۰ رشته مختلف را جذب نمودیم، ولی هنوز با متوسط کشوری فاصله داریم.

استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه باید مهارت ها را گسترش دهیم، به طوری که دانشجویان در رشته های مختلف را موظف کردیم در آزمون های مهارتی استاندارد در سطح کشور شرکت نمایند؛ ادامه داد: در صورت کسب نمره حداقل قبولی، به آنها گواهینامه آموزشی و فارغ التحصیلی اعطا می شود و در صورت عدم موفقیت و یا شرکت نکردن در این آزمون؛ پروانه نظام پزشکی اعطا نمی شود.

دکتر محرابی، راه اندازی مرکز آزمون ها در چارچوب شناسایی استعدادهای درخشان، شرکت در المپیادهای کشوری، مجوز ساخت دانشکده دندانپزشکی و راه اندازی کتابخانه جدید و تجهیز و تکمیل آن را از دیگر اقدامات این حوزه عنوان کرد.

وی گفت: در سال ۹۳ در رشته استعداد بالینی مقام سوم و در آزمون جامع علوم پایه در بین استان‌های قطب، مقام اول را کسب کردیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • دانشجو گفت:

  بسیاری از رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد یاسوج و گچساران و دهدشت طبق اطلاعیه 28 خرداد ماه جزو غیرمجازها اعلام شده.

  رشته هایی مثل ارشد حقوق همه گرایش ها و مدیریت همه گرایشها در سطح شهرهای استان غیر مجاز اعلام شده.رشته های دیگر هم غیر مجاز زیاد دارد.

  در مقطع دکترا فقط دکترای ادبیات فارسی تایید شده و 15 رشته محل دکترای دیگر در سطح استان غیر مجاز اعلام شده.

  این ظلم مضاعف در حق دانشجویی است که در مقطع ارشد ترمی 2 میلیون تومان و در مقطع دکترا ترمی 6 میلیون توان پرداخت کرده و الان فهمیده رشته ای که خوانده است غیر مجاز بوده.

  نمایندگان استان موضوع را پیگیری کنند تا حق دانشجویان ضایع نگردد.

پربازديد