تاریخ درج خبر : 1394/04/01
کد خبر : ۵۱۱۹۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -
جوابیه آبفای شهری استان:

آب شرب یاسوج از با کیفیت‌ترین آبهای کشور است

پس از درج گزارشی مبنی بر بی کیفیت بودن آب شرب شهر یاسوج که در سایت استان منتشر شد، شرکت آب و فاضلاب شهری یاسوج پاسخی را برای ما ارسال کرده است که در پی می آید:

139309271214406924319173

به گزارش روابط عمومی آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد فرهاد صداقت در جمع خبرنگاران با اشاره به درج مطالبی مبنی بر عدم کیفیت آب شرب شهر یاسوج اظهار کرد: منابع آب شرب شهر یاسوج با توجه به آزمون‌های فیزیکی و شیمیایی ماهانه و میکروبی روزانه که بر روی منابع تامین آب این شهر صورت می گیرد از باکیفیت‌ترین آبهای کشور می‌باشد که استانداردهای ملی نظارت بر کیفیت آب نیز این موضوع را تایید می‌کند.
مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد افزود: عمده منابع و مخازن تامین آب شرب یاسوج محصور بوده و تملک و محصورسازی موارد بدون حصار در برنامه شرکت آب و فاضلاب شهری استان قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه چشمه‌های تامین‌کننده آب شهر یاسوج در مناطق محمود آباد، آب نهر و آبشار قرار دارند، عنوان کرد: به رغم مراقبت‌ها و بهسازی‌های انجام شده در این چشمه‌ها هر ساله با آغاز فصل بارندگی به دلیل امکان ورود آبهای سطحی به منافذ چشمه ها در فصل بهار گاهی دچار گل آلودگی شده که ترمیم و بهسازی این چشمه ها نیز از اولویت های اصلی شرکت آبفای استان می‌باشد.
صداقت با بیان اینکه گل‌آلود شدن آب در موارد احتمالی علاوه بر منشاء فوق می تواند ناشی از موارد رفع شکستگی باشد، تصریح کرد: برای جلوگیری از ورود گل و لای در هنگام رفع شکستگی‌ها نیز نصب 25 عدد شیر تخلیه از برنامه‌های سال جاری شرکت آبفای استان می باشد که با نصب این شیرها نگرانی های احتمالی در این مورد نیز برطرف می‌گردد.
مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در مورد چشمه آبشار نیز که برخی سایت‌های محلی با انتشار مطلبی به آن پرداخته بودند نیز باید یادآور شد که با توجه به قدمت بهسازی چشمه ها، ارتقای وضعیت و ترمیم چشمه‌های آبشار یاسوج از مدت‌ها پیش در دستور کار آبفای شهری یاسوج قرار گرفته است و هم اکنون پیمانکاردر حال اصلاح و بهسازی محل آبگیری چشمه آبشار است.
صداقت یادآور شد: آب تولید شده توسط چاه‌ها و چشمه‌ها پس از جمع آوری در مخازن ذخیره توسط دستگاه‌های کلرزنی اتوماتیک به صورت شبانه‌روزی گندزایی می‌شوند و و آزمایشات میکروبی شامل آزمون کلروفرم و هتروتروف و …به صورت روزانه و هفتگی بر روی آب شرب مخازن شهرهای استان انجام می‌گیرد.
این مسئول در آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هر سال از ابتدای خرداد تا پایان شهریور ماه به دلیل تعطیلات تابستانه علاوه بر محصورسازی محوطه چشمه‌های تامین آب شرب یاسوج، نگهبان نیز در محل استقرار می‌یابد.
وی ابراز کرد: ورود افراد متفرقه مانند گردشگران و …به محل آبگیری چشمه آبشار ممنوع است و به همین دلیل شکسته شدن قفل درب ورودی چشمه آبشار در حال بررسی است و قطعا با فرد یا افراد متخلف برخورد قانونی انجام خواهد شد.
مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه درج مطالب غیرکارشناسی در سایت‌ها موجب تشویش اذهان مردم می شود، بیان کرد: شایسته است که خبرگزاری ها و سایت ها این گونه گزارشات را به صورت کارشناسی و با توجه به واقعیت های علمی منتشر کنند.
وی با تاکید بر این موضوع که تامین آب شرب باکیفیت خط قرمز آبفای شهری استان می باشد، بیان کرد: آب شرب شهر یاسوج از با کیفیت ترین آبهای کشور می باشد و شهروندان هیچگونه نگرانی از این بابت نداشته باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد