تاریخ درج خبر : 1391/03/15
کد خبر : ۵۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

کشف 4 تن قند غیراستاندارد در شهر یاسوج

مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی بازرسی کارشناسان این اداره کل از بازار شهر یاسوج 4 تن قند غیراستاندراد کشف و ضبط شد.

محمد محمدی  افزود: پرونده قضایی واحدهای تولیدی متخلف که اقدام به تولید و توزیع کالای مشمول استاندارد اجباری فاقد نشان استاندارد و یا جعل علامت استاندارد روی محصولات تولیدی خود داشتند هم اکنون در مراجع قضایی در دست رسیدگی است که تعدادی از این پرونده ها در مرحله صدور حکم بوده که متخلفان به جزای نقدی و تحمل حبس تعزیری محکوم شدند.

وی اظهار کرد: بر اساس قانون سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی هرگونه تخلف اعم از تولید کالای بدون کیفیت و مغایر با استاندارد، جعل علامت استاندارد تا نگهداری و عرضه کالاهای استاندارد تخلف بوده و پیگرد قانونی دارد.

مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در صورتی که واحدهای تولید کننده محصولات بدون کیفیت و فاقد استانداردهای لازم تولید کنند بنابر مقررات با دریافت تذکر، اخطار، تعلیق، ابطال پروانه استاندارد و یا برخورد قضایی اعم از جریمه و زندان روبه رو می شوند.

مدیر کل استاندارد اضافه کرد: مردم استان باید به تاریخ تولید و انقضاء مواد غذایی و همچنین به نشان استاندارد این محصولات توجه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را به این اداره کل گزارش دهند.

.

.

.

.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد