تاریخ درج خبر : 1394/04/02
کد خبر : ۵۱۲۰۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -

وضعیت تنش آبی در ۶ شهر کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: شش شهر در این استان در وضعیت تنش آبی قرار دارند.
سید علی لدنی نژاد در نشست شورای آب و برق استان افزود: این شهرها شامل یاسوج، سوق، مادوان، لیکک، دهدشت و چیتاب هستند که در صورت عدم مدیریت صحیح و مصرف بهینه با بحران مواجه می شوند.

وی بیان کرد: این استان در سال زراعی جاری با کاهش بارش مواجه بوده و همین مسئله موجب کاهش شدید منابع آبی شده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان مصرف بی رویه را از دیگر مشکلات بخش آب در استان دانست و گفت: سرانه مصرف آب در این استان بیش از میانگین کشوری است.

وی عنوان کرد: مصرف سرانه آب در طول شبانه روز در این استان ۱۵۰ تا ۱۸۰ لیتر است که نسبت به میانگین سرانه کشوری بالاتر است.

لدنی نژاد، ۹۰ درصد منابع تامین آب شهرهای استان را زیر زمینی دانست و اظهار داشت: تنها ۱۰ درصد آب استان از طریق چشمه‌ها تامین می‌شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان با اشاره به وجود دو رودخانه پر آب در کنار شهرهای یاسوج و مادوان گفت: به دلیل نبود تصفیه خانه امکان استفاده از یک لیتر آب این رودخانه‌ها به عنوان شرب وجود ندارد.

لدنی نژاد افزود:۹۰ درصد آب شرب شهر یاسوج از هفت حلقه چاه در تنگ کناره و مابقی از چشمه های آبشار و محمود آباد تامین می شود.

وی بر نصب تانکر و ذخیره سازی آب در پشت بام ساختمان‌ها تاکید کرد و گفت: نصب تانکر ذخیره سازی در پشت بام ساختمان‌ها باید به یک فرهنگ تبدیل شود.

لدنی نژاد همچنین از مردم استان خواست با صرفه جویی در مصرف آب، وضعیت کم آبی در استان را مدیریت کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد