تاریخ درج خبر : 1394/04/02
کد خبر : ۵۱۲۰۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -

لطفی: 11هزار مترمربع از حریم رودخانه بشار رفع تصرف شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد گفت: حدود 11هزار مترمربع از حریم رودخانه بشار یاسوج رفع تصرف شد.
علی لطفی در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان افزود: این شرکت در حال رفع برخی دیگر از معارضات و تصرفات انجام شده در حاشیه این رودخانه و دیگر رودخانه های استان است.

وی بیان کرد: با رفع این معارضات طرح جامع ساماندهی رودخانه بشار به طول حدود ۱۶ کیلومتر اجرا می شود.

لطفی اظهار داشت: این طرح از سال ۸۹ آماده شده و برخی ابهامات و معارضات اجتماعی موجب تاخیر در اجرای آن شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان گفت: یک سرمایه گذار ژاپنی برای اجرای برخی طرح های زیباسازی و توسعه گردشگری در کنار این رودخانه اعلام آمادگی کرده است.

وی مشکلات زیست محیطی را از دیگر مشکلات و چالش های پیش روی این رودخانه عنوان کرد و گفت: ورود بخشی از فاضلاب بیمارستان امام سجاد یاسوج به درون رودخانه بخش از این مشکل است.

وی بر راه اندازی و اتصال هرچه سریعتر سیستم فاضلاب این بیمارستان به فاضلاب شهر یاسوج تاکید کرد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز دراین نشست برخی ناهماهنگی های بین دستگاه های اجرایی استان را دلیل افزایش زمین خواری در حریم رودخانه بشار عنوان کرد.

پژمان نیک اقبالی از افزایش پدیده زمین خواری در حاشیه رودخانه بشار ابراز نگرانی کرد و افزود: تعیین حریم و تهیه نقشه جامع این رودخانه بهترین راه برای پیشگیری از تصرف حریم این رودخانه است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • حسنی گفت:

    وای تورا خدا یکی بداد مردم برسه فاضلاب بیمارستان وارد رودخانه میشه ؟؟؟/آنوقت در پایین دست مردم کشاورزی و طرح ماهی غیرو دارند از آب فاضلاب بیمارستانی محصولات را به خورد مردم می دهند چرا مسولین درخواب غفلتند و به این مسئله سریتر رسیدگی نم کنند حدالاقل بیمارستان را تعطیل کنید تا بمیریم ولی آلوده نشویم

پربازديد