تاریخ درج خبر : 1394/04/02
کد خبر : ۵۱۲۰۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -
محمدعلی وکیلی

شهدا فقط رنگ خدا داشتند نه رنگ شما!

سایت استان: محمدعلی وکیلی

با حوادثی که روز تشییع باشکوه شهدای مظلوم غواص اتفاق افتاد، همچنان گروهی تلاش دارند استقبال مردم از شهدا و احساسات و عواطف مردمی را به نفع جریان و باند خود مصادره نمایند و شعارهایی در حاشیه آن مراسم بی نظیر سر دادند که به هیچ وجه در شان آن مراسم نبود. در اعتراض به این سوءاستفاده، روزنامه ابتکار تیتر “شهدا بی رنگ بودند لطفاً رنگی شان نکنید” را برگزید.
در متن گزارش تصریح نمود که شهدا رنگ باندی ندارند، رنگ آنها خدایی و رنگ ملت ایران را دارد. آنان متعلق به هیچ باند و حزبی نبودند و فقط رنگ خلوص مردم ایران را داشتند. اما سوءاستفاده گران و دلواپسان منافع باندی این تیتر را برنتافتند و بر آن تاختند و آن را مساوی بی تفاوتی و خنثی و بی غیرتی گرفتند و با آن مانورها دادند. البته این شگرد دلواپسان خاص این موضوع نیست. این شگرد زمانه آنان است. بی شک برای اقلیتی که با خود نظام پنداری و خود حق پنداری روزگار سپری کرده و نان خورده و نام درو نموده است، جز این انتظاری نیست. برای این جماعت از خود راضی و تمامیت خواه بسیار سخت آمد که چرا تمام گروه های سیاسی و مردمی به استقبال شهدا رفتند. برای این جماعت فضای عمومی کشور سیاه و سفید است و در گمانشان جامعه بر مدار دو قطب حق و باطل می چرخد و در پندار غلطشان خود نیز محور حق و بقیه در قطب باطل به حساب می آیند. بر باورشان نمی آمد که رسانه های مستقل دین خود به شهدا را ادا نمایند. اینان شهدا را با رنگ زمینی و با هویت چندپاره خود می خواهند، غافل از اینکه شهدا فقط یک رنگ دارند و آن هم رنگ خداست. رنگ خدا غیر از رنگ منفعت طلبان و بازیگران و چتربازان ساحت کثیف قدرت است. در رنگ خدا همه رنگ ها جا می گیرد ولی در رنگ این جماعت تنها خودشان و قبیله از خود راضی شان جای می گیرند. در اعتقاد ما شهدا همچون دفاع مقدس و همچون انقلاب اسلامی نقش فراگفتمان را ایفا می کنند. شهدا، بسیج و دفاع مقدس فراگفتمان هستند و دال مرکزیشان نیز حق و خدا است. ارزش خرده گفتمان های موجود، به نسبتی است که با این فراگفتمان ها برقرار می کنند. خرده گفتمانی که تلاش کند فراگفتمان را در حد قامت کوچک خود فروکاهد، در حقیقت به فراگفتمان ظلم کرده و مردم را نسبت به فراگفتمان فراری می دهد. جاذبه فراگفتمان این است که شمولیت و فراگیری خود را حفظ نماید و تمام خرده گفتمان های وفادار را در ذیل خود جای دهد. مسابقه کنونی دلواپسان برای مصادره فراگفتمان ها در حقیقت به حراج گذاشتن فراگفتمان ها و شکستن هیمنه آنان است. با همین روش خیل عظیمی از نیروهای جنگ رفته و شهید داده به بیرون از خیمه نظام رانده شدند. کم نیستند نیروهای خودی که در نتیجه تمامیت خواهی این جماعت، خانه نشین شدند و اکنون بر گذشته خویش افسوس می خورند. خسران و زیان جماعت انحصار طلب برای نظام دست کمی از خسارت دشمنان نداشته و ندارد. پس اینقدر فضا را غبار آلود نکنید و بر طبل خودخواهی نکوبید و پنجه بر آفتاب نکشید. شهدا جز رنگ خدا رنگ دیگری، از نوع رنگ های زمینی، ندارند. لطفاً برای مطامع سخیف خویش، رنگ کبر و غرور و خودخواهی خویش را جایگزین رنگ خلوص و شجاعت ملت ایران نکنید. شهدا با خدا معامله کردند، شما با آنان معامله نکنید. شما جماعت بازنده ها هر آنچه خواسته اید کرده اید، لااقل به شهدا رحم کنید!

سرمقاله ابتکار – دوشنبه 1 تیر 94

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  اقایان تمامیت خواه نمیدانیم چرا پشت اسلام وشهدا سنگر گرفته اند در پرتو تحریمها وقضیه هسته ای سودهای

  اقایان تمامیت خواه سپری وپوشش بهتر از اسلام وشهدا برای منافع خودشان نیافته اند .در پرتوتحریم هاوقضیه هسته ای به سودهای سرسام اوری رسیدند البته به بهای گرانی کمر شکن برای مردم بیچاره .بابک زنجانیها راپروراندند.حضرات دلواپسان سودهای کلان دوران تحریمها هر کاری میخواهید بکنید ولی خواهشا دست از سرشهداواعتقادات مردم برداریدوعده ای مومن اماساده لوح وغافل از نیت سودجویانه تان رابدنبال نکشید .

 • ناشناس گفت:

  شهدای غواص گفتند:ما ثابت کردیم با دستان بسته هم زیر بار زورگویی های اجنبی ها نمی رویم.پس شما چرا دارید زیر بار حرف زور می روید؟!
  جماعت حاضر هم در تشییع جنازه همین حرف را می زدند.
  حالا این حرف چه ایرادی داره؟!ببخشید که اسباب نارحتی شماها را فراهم کردند.
  معاهده ای داره امضا می شه که دست معاهده ترکمانچای را از پشت بسته…..والعاقبه للمتقین

پربازديد