تاریخ درج خبر : 1394/04/03
کد خبر : ۵۱۲۰۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

لدنی نژاد: 30درصد شبکه خطوط انتقال آب استان فرسوده است

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان گفت: 30 درصد از خطوط و شبکه‌های آبرسانی استان فرسوده هستند که اصلاح و بازسازی آن‌ها نیازمند 680 میلیارد ریال اعتبار است.

سید علی لدنی‌نژاد در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: هر ساله یکم تا هفتم تیرماه هفته صرفه جویی در مصرف آب جهت تلاش بی‌شائبه شرکت‌های آب و فاضلاب و مردم نامگذاری شده است.

IMG_8577
وی عنوان کرد: تنش آبی سیاست و برنامه وزارت نیرو است و ابلاغی از طرف دولت به ما ابلاغ که وضعیت آب کشور وضعیت حساسی است و باید در این زمینه شرایط برای مردم تبیین و تشریح شود تا در زمینه صرفه جویی همراهی کنند.

لدنی‌نژاد با تاکید بر اینکه کمبود آب نافی برنامه ریزی و تلاش های گسترده مجموعه کارکنان آبفای شهری نیست، افزود: ما بر خود فرض داریم که با مردم مشکلات را در جریان قرار دهیم و مجموعه شرکت آبفای شهری نیز برای کنترل این موضوع از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند.

مدیرعامل آبفای شهری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه هم اکنون 61 حلقه چاه آب و 4 چشمه در این استان در مدار بهره‌برداری قرار دارد داریم، تصریح کرد: افزایش چاه‌های جدید، بهسازی چشمه‌های موجود و مطالعه جهت تصفیه خانه آب یاسوج در کنار رودخانه بشار از جمله برنامه‌های در دستور کار این شرکت است.

لدنی‌نژاد افزود: این استان دارای یک هزار و 685 کیلومتر شبکه آب و خطوط انتقال آب شهری، 38 باب مخزن با 107 هزار متر مکعب حجم ذخیره آب و 138 هزار مشترک آب و افزون بر 28 هزار مشترک فاضلاب است.

وی بیان کرد: مصرف سرانه آب در شبانه‌روز در کشور 120 تا 140 لیتر است در حالی این میزان در استان کهگیلویه و بویراحمد 150 تا 180 لیتر است که در وضعیت کنونی 20 تا 25 درصد نسبت به متوسط سرانه کشوری بالاتر است.

لدنی‌نژاد با اشاره به اینکه آبرسانی به شهر گچساران از طریق سد کوثر در حال انجام است، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با همکاری مجمع نمایندگان و راهبری استاندار بتوانیم از وزارت نیرو مجوز آب‌رسانی به 4 شهر دهدشت، سوق، چرام و لنده از طریق سد کوثر را نیز اخذ کنیم.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: هم اکنون طرح آبرسانی به شهر لیکک از طریق سد کوثر در دست اقدام است که امیدواریم با جذب اعتبرات بتوانیم در کمترین زمان ممکن این طرح را به اتمام برسانیم.

لدنی‌نژاد افزود: با توجه به احداث سد تنگ سرخ در حوزه شهرستان بویراحمد در نظر داریم آبرسانی به شهرهای یاسوج، پاتاوه، مادوان، مارگون، پتاب و روستاهای همجوار این شهرها را از طریق این سد تامین کنیم.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و 682 کیلومتر شبکه و خطوط انتقال داریم، افزود: 30 درصد از این خطوط و شبکه‌ها فرسوده هستند که اصلاح و بازسازی آن‌ها نیازمند 680 میلیارد ریال اعتبار است.

لدنی‌نژاد با اشاره به ضرورت مدیریت مصرف آب در استان، بیان کرد: فرهنگ از زیرساخت‌ها اساسی است و این موضوع در آبفای شهری استان مورد توجه قرار دارد و انتظار می‌رود رسانه‌ها در زمینه اصلاح فرهنگ الگوی مصرف تلاش کنند.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آب مصرفی شهر یاسوج مستند به نتایج آزمایشات از بهترین آب‌های کشور است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد