تاریخ درج خبر : 1394/04/03
کد خبر : ۵۱۲۰۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

دهبانی‌پور: مساجد ظرفیت بزرگ جامعه اسلامی هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از ظرفیت های بزرگ جامعه اسلامی ایران را مساجد دانست و گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد می تواند غنای بیشتری به برنامه ها ببخشند.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دکتر رضا دهبانی پور در افتتاحیه اوقات فراغت و کارگاه آموزشی و توجیهی اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان بویراحمد، گفت: کسانی که در کانونی به نام مسجد فعالیتی را در راستای اعتلای فرهنگ دینی انجام می دهند، بهترین مرکز را برای فعالیت های فرهنگی و هنری انتخاب کرده اند.

269126_orig
وی کار اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد را قابل تجلیل و تحسین دانست و از زحمات مسئولان دبیرخانه مساجد استان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بویراحمد تشکر کرد.
دهبانی پور به دو فعالیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح استان که طی روزهای آینده صورت می گیرد اشاره و افزود: معاون قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد برنامه‌ هایی ویژه ماه مبارک رمضان به استان‌ ها ابلاغ کرده است که استان بر اساس وظیفه خود نمایشگاه علوم قرانی را افتتاح می‌ کند تا شهروندان در ماه پر خیر و برکت رمضان از کتاب نورانی قرآن بهره‌ مند شوند.
دبیر هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی مساجد کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: به منظور ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌ خوانی در سطح جامعه و همچنین استفاده و آشنایی مردم با جدیدترین کتب منتشر شده در سطح کشور و فراهم نمودن فضایی برای دوستداران کتاب و فعالان در این عرصه این اداره برپایی نمایشگاه بزرگ کتاب و علوم قرآنی در مرکز استان را در دستور کار خود دارد.
وی از جمله برنامه‌ های اجرایی در این نمایشگاه را برگزاری مسابقات قرآنی، عترت، مسابقه قرآنی تلویزیونی عنوان کرد و گفت: این نمایشگاه فردا با حضور مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح می ‌‌شود.
دهبانی پور عنوان کرد: همچنین به مناسبت گرامی داشت یادآوری ها، ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان این استان در طول هشت سال دفاع مقدس که منجر به عملیات «پد خندق» شد برنامه هایی برگزار می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که این حماسه بر تارک تاریخ مانده، افزود: برای این که نسل های بعدی با آن آشنا شده و این عملیات را احیاء کنیم، به مناسبت عظمت و بزرگی آن روز برنامه هایی را خواهیم داشت.
وی خاطرنشان کرد: همواره در طول تاریخ بشریت نقاط عطفی بوده که ماندگار شده اند و یکی از آن نقاط عطف که در تاریخ استان کهگیلویه و بویراحمد ماندگار شد و رزمندگان استان در این عملیات حماسه ها آفریدند، « پد خندق» بود.
دهبانی پور ادامه داد: روز چهارم تیرماه امسال برنامه ای به همین مناسبت برگزار و نگاه معطوف به برنامه های هنری؛ یعنی اجرای تئاتر، کلیپ هایی که راویان این حماسه و خانواده های آنان در آن واقعیت ها را روایت می کنند، خواهد بود.
این مسئول فرهنگی و هنری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در کنار این برنامه نمایشگاه عکسی از این رزمندگان و خانواده های آنها و شهدای والامقام این عرصه برگزار و دیگر برنامه های هنری که در قالب شعر برگزار می شود.
دهبانی پور در ادامه یکی از ظرفیت های بزرگ جامعه اسلامی ایران را مساجد دانست و گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد می تواند غنای بیشتری به برنامه ها ببخشند.
وی تصریح کرد: از ظرفیت ائمه جمعه و روحانیت برجسته در بحث تفسیر قرآن و همچنین از برجسته گان دانشگاهی در بحث تفسیر سبک زندگی ایرانی و اسلامی و نهج البلاغه استفاده می کنیم تا بتوان قدم های کوچکی را در این زمینه برداریم.
این مسئول برجسته فرهنگی و هنری کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ماموریت متکثر و متنوعی دارد، اذعان داشت: اگر تئاتر، شعر، داستان، موسیقی یا هنرهای تجسمی را می بینیم؛ در کنار آن ظرفیت مهم و ارزشمندی مثل کانون های مساجد را وجود دارد که این ظرفیت می تواند نوجوانان و جوانان را به تحرک وادارد.
وی با بیان این که با اشاره به این که نباید ماموریت و رسالت فرهنگ و ارشاد اسلامی را تنها در یک محور تعریف کنیم، افزود: ما رسالتی فرهنگی داریم و می خواهیم دستاوردهای بشری را در طول حیات اجتماعی خود تبیین کنیم.
دهبانی پور خاطرنشان کرد: فرهنگ غنی ما فرهنگ اسلامی است و باید این فرهنگ دینی را غنا بخشیده که در این صورت پد خندق و کانون های مساجد، موسیقی، تئاتر، شعر هم در این راستا تعریف می شود.
دبیر هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید این فرهنگ دینی و اسلامی را احیاء، برجسته و غنا بخشید تا به آگاهی و سطح فکری مردم کمک کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد