تاریخ درج خبر : 1394/04/03
کد خبر : ۵۱۲۰۸۷
+ تغییر اندازه نوشته -

دیودیده: 500 طرح‌ صنعتی در استان در حال اجرا است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: 500 طرح‌ صنعتی در دست اجرای کهگیلویه و بویراحمد از پیشرفت مطلوبی برخوردار است.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده در دیدار مدیران مجموعه هم خانواده صنعت، معدن و تجارت استان با آیت‌الله حسینی امام جمعه شهر یاسوج که به مناسبت آغاز دهه تولید ملی صورت گرفت، به گزارشی از وضعیت فضای کسب و کار در استان پرداخت و اظهار کرد:700 واحد صنعتی و 20 هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در سطح استان فعال است.
دیودیده از صدور 70 کارت بازرگانی برای متقاضیان و صادر‌ کنندگان استان خبر داد و گفت: مجوز بهره‌برداری از 95 معدن در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد صادر شده است.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تعداد طرح‌های صنعتی در دست اجرای استان را 500 طرح خواند و عنوان کرد: 12 شهرک صنعتی در شهرستان‌های مختلف استان امکانات زیربنایی را در اختیار صنعتگران قرار می‌دهد.
این مسئول به اهتمام دولت و مجلس برای تدوین قانون رفع موانع تولید اشاره کرد و گفت: دولت با ایجاد کارگروه رفع و تسهیل موانع تولید با جدیت در حال رفع مشکلات اقتصادی کشور است.
دیودیده در ادامه با اعلام اینکه شاخص‌ها تولید و تجارت استان در سال‌ جاری رشد داشته است، اضافه کرد: تولیدکنندگان و اصناف استان مشکلاتی زیادی دارند و خواستار توجه مسئولان برای رفع این مشکلات هستند.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مردم و دستگاه‌های اجرایی نیازمندی خود را در خارج از استان تأمین می‌کنند و همین امر سبب آسیب وارد شدن به واحدهای تولیدی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد شده است.
وی کمبود نقدینگی و سرمایه‌ در گردش را از دیگر مشکلات تولیدکنندگان و صنوف استان دانست و تصریح کرد: افزایش مالیات و نبود بیمه همچنان از نگرانی‌های تولیدکنندگان و صنعتگران است.
در ادامه غبار روبی و عطرافشانی گلزار شهدا شهر یاسوج انجام پذیرفت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد