تاریخ درج خبر : 1394/04/08
کد خبر : ۵۱۲۲۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -

معارفه رئیس جدید شرکت برق چرام برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه روسای قبلی و جدید اداره برق شهرستان چرام با حضور مسئولان برگزار شد.
در این آئین که با حضور قائم مقام شرکت برق کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار، امام جمعه و جمعی از مسئولان شهرستان چرام برگزار شد، با حکم داود راهزادی مدیرعامل شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد، مهرداد تابش‌نژاد به عنوان رئیس اداره برق چرام معرفی و از خدمات خسرو پرویزی رئیس قبلی این اداره تجلیل شد.
بهره‌برداری از خط دومداره چرام در آینده‌ای نزدیک
خسرو پرویزی در این آیین با بیان اینکه در ۳۱ اردیبهشت سال ۹۲ به عنوان اولین رئیس اداره برق چرام در همین سالن معرفی شدم، اظهار کرد: بسیار خرسند بودم که به شهرستان خود در راستای انرژی برق خدمت می‌کنم و در همان ابتدا به فکر ارائه خدمات با کیفیت بیشتر به شهرستان بودم.
رئیس سابق اداره برق چرام با اشاره به این مطلب که در آن زمان چرام تازه شهرستان شده بود، عنوان داشت: به منظور آماده کردن زیرساخت‌ها و توسعه‌های کشاورزی و صنعتی در این شهرستان به فکر احداث خط دومداره در چرام شدیم.
وی، افزود: در این خصوص دلایل توجیهی و تقاضای خود را به مدیرعامل برق ارائه داده که موافقت شد، ولی پروژه، پروژه سنگین و میلیاردی است که نهایتا به پیمانکار واجد شرایط واگذار شه و هفته گذشته پیکتاژ شد.
این مسئول با اعلام اینکه پروژه دومداره کردن برق چرام در مرحله حفر گود است، از بهره‌برداری این خط دومداره در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
پرویزی با اشاره به مزایای این طرح، بالا بردن قدرت مانور شبکه‌ها و جدا کردن برق شهر از روستاهای تابع را از جمله این مزایا دانست و گفت: مرکز بیشتر خاموشی‌هایی که در این فیلر شهری و روستایی داشتیم، در روستاها شناسایی شد، بنابراین پایداری برق هم در روستا و هم در شهر بالا می‌رود.
وی، افزود: در مرحله بعدی، کیفیت خط ولتاژ را مد نظر قرار دادیم و با شناسایی نقاط ضعف شبکه نسبت به نصب ترانس، توسعه و احداث شبکه اقدام کردیم.
رئیس سابق اداره برق چرام در ادامه با اشاره به عملکرد خود در زمینه روشنایی، تصریح کرد: در روستاها، تعمیرات و نصب چراغ همکاری داشتیم و در بخش اداری نیز گسترش فضای اداری، آسفالت محوطه اداره، احداث انبار پایه از جمله اقدامات ما در مدت تصدی بود.
این مسئول ضمن اعلام آمادگی خود در همکاری با مدیریت برق چرام اظهار امیدواری کرد که جناب تابش‌نژاد این ماموریت را با سرافرازی به پایان برساند.
هیچ مدیری حق ندارد برای شهروندان مرز قائل شود

فرماندار چرام در آیین تکریم و معارفه رئیس اداره برق این شهرستان گفت: در شهرستان چرام در دوران مدیریت ما، هیچ مدیری حق ندارد برای شهروندان مرز قائل شود.
ابراهیم فتاح‌پور اظهار کرد: نشست امروز ما در خصوص تکریم عزیز بزرگواری است که از مدیران خوشنام و پای کار شهرستان چرام بودند.
فرماندار چرام با بیان اینکه همه مدیران چرام با شخصیت خسرو پرویزی آشنایی کامل دارند، عنوان داشت: ما از وی و مجموعه همکارانشان در اداره برق چرام رضایت کامل داشتیم چرا که در اوج بسیاری از نداری‌ها، کاستی‌ها و کمبودها کمک کرده و متعهدانه خدمت کردند.
وی پرویزی را از بهترین مدیران شهرستان چرام دانست و تصریح کرد: رئیس سابق اداره برق چرام همیشه پای کار بوده و هروقت احساس نیاز کردیم در تمام حوزه‌ها به عنوان یک همکار خوب با شخصیت و جذبه خاصی همکاری داشتند.
این مسئول ضمن قدردانی و تشکر از زحمات خسرو پرویزی رئیس سابق اداره برق چرام، اظهار امیدواری کرد که این مسئول در سنگر جدید(مدیریت برق کهگیلویه) ادامه خدمت دهد، گفت: ارتقا همکار ما مایه افتخار است و امیدواریم در سطوح و درجات بالاتر، شاهد موفقیت‌های وی باشیم که از این عزیز بزرگوار انتظار داریم نیم نگاهی هم به شهرستان خود یعنی چرام داشته باشد.
فتاح‌پور در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه نگاه ما در ارائه خدمت باید فراتر از قومیت باشد تا به توسعه استان و کشور کمک کنیم، تصریح کرد: از طرف دیگر معارفه آقای تابش نژاد به عنوان رئیس اداره برق چرام را داریم که انتظار می‌رود با شدت و هدف بیشتری و با روابط بسیار قوی بتواند چراغی به عنوان چراغ هدایت توسعه استان روشن کند.
رئیس شورای اداری چرام با بیان اینکه شرکت برق منشا خدمات بسیار خوبی است بر ارتباط دوجانبه این شرکت و شورای اداری تاکید داشت و ابراز کرد: همکاری تمامی ادارات با شرکت برق ضروری بوده و شورای اداری باید همواره همراه با مدیران این شرکت باشد.
وی در بخش بعدی از سخنان خود به اهمیت برق به عنوان صنعت بسیار گران اشاره کرد و گفت: تنها شرکت توزیع برق عهده‌دار تولید و توزیع نیروی برق نیست بلکه صرفه جویی در تمامی موارد به ویژه آب و برق وظیفه مسلمانی همه ماست.
این مسئول بر تسریع در پروژه دومداره کردن برق چرام تاکید کرد و در قسمتی از سخنان خود در واکنش به سخنان رئیس جدید اداره برق چرام، متذکر شد: همراهی و همگامی با دولت اصل است به خصوص شرکتهای خدمات رسان که سیاسی نیست.
فتاح‌پور ابراز کرد: اینکه شاید به طنز هم منت بر دوش مدیرعامل محترم گذاشتید همکار شما و در حوزه تخصصی خود شما بوده که ما حرفی با آن نداریم ولی همکاران ما در شورای تامین استحضار دارند که در شهرستان چرام در دوران مدیریت ما، هیچ مدیری حق ندارد برای شهروندان مرز قائل شود.
مسئول ارشد اجرایی شهرستان چرام با بیان اینکه هر مسئول فکر سیاسی خود را در جیب خود دارد، تصریح کرد: کسی از شما در خصوص فکر و خطی مشی شما سوال نکرد، می‌توانستید این مسئولیت را نپذیرید ولی اکنون وظیفه سنگینی بر دوش دارید.

آثار عملکرد رئیس سابق اداره برق چرام در تمام نقاط این شهرستان مشهود است
قائم مقام شرکت برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: آثار عملکرد رئیس سابق اداره برق چرام در تمام نقاط این شهرستان مشهود است.
نادر جانی‌پور امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره برق چرام، اظهار کرد: شرکت توزیع برق کهگیلویه و بویراحمد علیرغم همه مشکلاتی که دارد تلاشش را بر این گذاشته که شبکه پایداری را در اختیار مردم قرار دهد و روشنایی را به مردم هدیه دهد.
قائم مقام شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به هزینه‌های مادی و معنوی زیاد صرف شده در این راه، عنوان داشت: شاید این شرکت به ظاهر شرکت ثروتمندی است ولی در واقع شرکتی فقیر بوده که بسیاری از همکاران خود را در این راه از دست داده‌ایم.
وی به ضایعات متعدد پرسنل شرکت توزیع برق اشاره داشت و تصریح کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد با استان‌های دیگر تفاوت دارد چرا که استانی صعب‌العبور، سخت و در عین دارای امکانات پایین است.
جانی‌پور با اعلام اینکه برق کهگیلویه و بویراحمد از استان‌های همجوار تامین می‌شود، گفت: این در حالی است که ما شرایط ایجاد نیروگاه‌های مختلف را در استان داریم ولی بحث‌های اقتصادی به ما اجازه نداده که نسبت به ایجاد نیروهای برقی اقدام کنیم.
این مسئول، پراکندگی جمعیت را یکی از مشکلات شرکت برق کهگیلویه و بویراحمد ذکر کرد و متذکر شد: تلفات انرژی در استان یزد ۷ درصد بوده در حالی که در استان کهگیلویه و بویراحمد این آمار به ۲۷ درصد می‌رسد که این موضوع به وضعیت مصرف مشترکان برمی‌گردد.
وی با تاکید بر فرهنگسازی درست مصرف کردن از همراهی تمامی دستگاه‌های اداری و اجرایی با این شرکت تقدیر کرد و گفت: شرکت توزیع برق استان تمام تلاش خود را برای پایدار کردن برق این شهرستان به کار خواهد بست.
جانی‌پور با اشاره به افت ولتاژ و خاموشی‌ها در سطح استان، تصریح کرد: این مشکل به زیرساخت‌هایی برمی‌گردد که ما هنوز به طور کامل به آنان نرسیده‌ایم.
قائم مقام شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تغییر و تحول در سیستم اداری امری طبیعی است، از زحمات پرویزی تقدیر و تشکر کرد و ضمن آرزوی موفقیت برای مدیریت جدید شرکت برق چرام، گفت: در جای جای شهرستان چرام که قدم بگذاریم، آثار تلاش‌ها و همکاری‌های جناب پرویزی و همکارانشان مشهود است.
ابراز رضایت امام جمعه چرام از عملکرد شرکت توزیع برق کهگیلویه و بویراحمد
امام جمعه چرام در آیین تکریم و معارفه رئیس اداره برق این شهرستان از عملکرد شرکت توزیع برق کهگیلویه و بویراحمد تقدیر و تشکر کرد.
حجت‌الاسلام جعفر امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس اداره برق چرام با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی مهم نیست انسان کجا مسئولیت داشته باشد بلکه مهم درست عمل کردن است، اظهار کرد: از خدمات صورت گرفته توسط شرکت برق کهگیلویه و بویراحمد در تصدی جناب راهزادی کمال قدردانی را داریم چرا که بر اساس امکانات، تلاش‌های شرکت برق در این مدت از دید ائمه جمعه قابل تقدیر است.
امام جمعه چرام، اضافه کرد: یکی از شهرستان‌هایی که با مشکل کمبود نیرو و قطع برق کمتر مواجه بوده، شهرستان چرام است.
وی در بخش بعدی از سخنان خود با اظهار تاسف از اینکه امروزه با معضلی روبرو هستیم که میزان مصرف استان ما نسبت به کشور بالاست، عنوان داشت: مصرف کشور ما نیز نسبت به استاندارد بین‌المللی بسیار بالا بوده که نقطه ضعفی شدید است.
طزری با اشاره به توصیه‌های دین مبین اسلام در خصوص صرفه‌جویی، ابراز کرد: ما از پیامبراکرم و اسلام دم می‌زنیم ولی در عمل خلاف رسول‌اکرم و دین اسلام عمل می‌کنیم.
خطیب جمعه چرام با متذکر شدن این مطلب که امروز صنعت برق می‌توانست یکی از صادرات و منبع درآمدی برای ما باشد، تصریح کرد: قطعی برق به صورت مکرر نشان می‌دهد که متاسفانه ما یک ملت مصرف گرا هستیم.
وی با بیان اینکه متاسفانه نهادهای دولتی در شرایط کنونی بیشتر از مشترکان خانگی هدر روی برق دارند، تصریح کرد: توصیه می‌شود مسئولان و نهادهای دولتی، امر صرفه‌جویی را رعایت کرده و از مردم نیز می‌خواهیم در مصرف برق تا جای ممکن صرفه جویی کنند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی چرام در بخش بعدی از سخنان خود با اشاره به کم‌بارشی و داخل شدن کشور به چندمین سال خشکسالی، عنوان کرد: همه مردم باید بحران آب را جدی بگیرند و قبل از اینکه دچار مشکل جدی شویم با صرفه‌جویی و مصرف بهینه این مایه حیات، بحران پیش رو را کنترل و سپری کنیم.
سهم چرام از تلفات انرژی، یک میلیارد تومان است
مشاور اجرایی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: سهم چرام از تلفات انرژی، یک میلیارد تومان است.
جابر افشون  در آیین تکریم و معارفه رئیس اداره برق چرام با بیان اینکه امروزه صنعت برق یکی از مهمترین و زیربنایی‌ترین صنایع کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: این صنعت مهم متعلق به مردم بوده و ما به عنوان خدمتگذاران مردم وظیفه خود می‌دانیم در جهت پایداری شبکه و خدمات‌رسانی مطلوب نهایت تلاش خود را داشته باشیم.
مشاور اجرایی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر این مطلب که زندگی بدون برق برای هیچکدام از ما مسیر نیست، عنوان داشت: از سال ۸۹ که بحث هدفمندی یارانه‌ها اجرایی شد و تا حدودی هزینه برق مصرفی افزایش نسبی پیدا کرد، بحث ریالی یارانه‌ها اجبارا باید از طریق انرژی تامین می‌شد که وزارت نیرو با کمبود منابع مالی مواجه شد.
وی با ابراز خرسندی از اینکه با وجود مدیریت حاکم بر جامعه متخصصان برق توانستند مشکلات ما را به حداقل برسانند، تصریح کرد: متاسفانه ایستگاه برق چرام که سال‌ها پیش اجرایی شد و باید به مرحله نهایی می‌رسید به دلیل کمبود نقدینگی که وجود داشت یک دستگاه ترانس تراسفرماتور در آنجا نصب شد.
افشون با اعلام اینکه ظرف یکسال آینده ایستگاه دائم شهرستان چرام نصب می‌شود، خاطرنشان کرد: با نصب این دستگاه، خاموشی‌های شهرستان نیز کاهش می‌یابد.
مشاور اجرایی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: حدود ۵ درصد از تولید کشور ما از طریق سدها تامین شد که اگر امسال مصرف برق را مدیریت نکنیم به دلیل بارندگی پایین، با مشکل برق هم مواجه می‌شویم.
این مسئول با اشاره به تلفات انرژی، متذکر شد: از نظر ریالی، سال گذشته حدود ۳۳ میلیارد تومان تلفات شبکه استان داشتیم که در شهرستان چرام حدود یک میلیارد تومان بوده است.
وی، افزود: با وجود برخی کمبودها گام موثری برای پایدار کردن شبکه‌های برق در این استان در حال برداشتن است.

منبع:کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد