تاریخ درج خبر : 1394/04/09
کد خبر : ۵۱۲۲۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -

افتتاح میدان میوه وتره بار یاسوج

میدان میوه وتره بار یاسوج واقع در ترمینال و جاده قدیم شیراز در حالی عصر یکشنبه افتتاح شد، که به گفته شهردار این مکان نیز 14سال پیش دارای همین کاربری بود.

به گزارش ایرنا، شهردار یاسوج در آیین افتتاح این میدان میوه وتره بار، گفت: زمین این میدان در سال 80 و با همین کاربری به میزان چهار هکتار از سوی شهرداری خریداری شد.

محمد علی جاوید افزود: این مکان و زمین چهار هکتاری در مدت این 14سال دچار تغییرات مختلف کاربری از جمله ترمینال مسافربری برون شهری یاسوج که به هیچ وجه نیز در شان مردم و شهروندان نبود، شده بود.

وی بیان کرد: حدود دو هزار مترمربع آن نیز بدون هیچ گونه نظارتی تبدیل به جایگاه سی .ان. جی شد.

جاوید با اشاره به وجود معضلات و مشکلات متعدد در حوزه تنظیم بازار میوه ، نبود مکان های مناسب در این راستا و وجود بیش از 600 وانت بار در حاشیه جاده های ورودی شهر یاسوج،گفت: بدون شک با افتتاح این میدان بخش عمده ای از معضلات موجود مرتفع خواهد شد.

وی حمایت از صنف میوه فروشان و قطع کردن دست دلالان و سودجویان و برچیده شدن مافیای بازار میوه در شهر یاسوج را از اهداف مهم در راه اندازی این میدان اعلام کرد.

جاوید با بیان اینکه میزان سود ماهانه شهرداری یاسوج از اجاره این میدان میوه و تره بار کمتر از 100 میلیون ریال است، گفت: یکی از اهدف اساسی در راه اندازی این میدان ساماندهی وضعیت بازار میوه در شهر یاسوج است.

جاوید خواستار حمایت مسوولان ومقامات اجرایی استان و همکاری سایر دستگاه های اجرایی وخدمات رسان از سرمایه گذار میدان میوه وتره بار یاسوج شد.

معاون عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد نیز افتتاح میدان میوه وتره بار دریاسوج را بهترین و مناسب ترین راهکار و ابزار قدرتمندی برای مقابله با مافیای بازار میوه دانست.

پژمان نیک اقبالی به ضرورت میدان میوه وتره بار در شهر یاسوج و تنظیم بازار دراین حوزه خبر داد وگفت: افتتاح این میدان دست مافیای این بازار و گران فروشی های نامتعارف در این حوزه را تا حدود زیادی کاهش خواهد داد.

سطح زیر کشت باغ های کهگیلویه وبویراحمد افزون بر 41 هزار هکتار و میزان تولیدات سالانه محصولات باغی در این استان نیز 197 هزار و 600 تن است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد