تاریخ درج خبر : 1394/04/10
کد خبر : ۵۱۲۲۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

امام جمعه مارگون: وارد بازی های سیاسی دیگران نمی شویم

امام جمعه مارگون گفت: هدفی جز خدمت به مردم مارگون نداریم و وارد بازی‌های سیاسی هم نمی‌شویم.

حجت‌الاسلام رحم‌الله خواجه‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به حاشیه‌هایی که طی چند روز اخیر در خصوص شهرستان شدن مارگون در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد شده، اظهار کرد: آقایان سیاسیون بدانند که ما ائمه جمعه وارد هیچ دار و دسته سیاسی نمی‌شویم و تعلقی هم به جریانات سیاسی نداریم.

وی با بیان اینکه به عنوان امام جمعه مارگون از هیچ حزب و جریان و جناحی حمایت نمی‌کنم تصریح کرد: شأن تریبون نماز جمعه بسیار بالاتر از این است که بخواهیم افراد را در جریانات حمایت کنیم و یا وارد بازی‌های سیاسی شویم.

امام جمعه مارگون در خصوص شهرستانی شدن مارگون و حرف و حدیث‌هایی که در این خصوص وجود دارد، گفت: همه باید برای این کار تلاش کنیم و نباید توقع داشته باشیم که مارگون به این زودی‌ها به شهرستان تبدیل شود.

حجت‌الاسلام خواجه‌پور گفت: شهرستانی شدن مارگون در گذشته که بیشتر بخش‌ها به شهرستان تبدیل شدند راحت‌تر از دوره فعلی امکان تحقق آن وجود داشت.

وی با ابراز تأسف از برخی اقدامات که از زبان امام جمعه مارگون مطالبی را گفته‌ و نوشته‌اند، افزود: اگر قرار بر مصاحبه بود خودم مصاحبه می‌کردم و با واسطه سخن نمی‌گفتم.

خواجه‌پور با بیان اینکه در همه دوره‌هایی که فعالیت کرده‌ام از سپاه گرفته تا دوره روحانی مستقر و به خصوص در موقعیت امام جمعه از کسی در گروه‌های سیاسی حمایت نکرده‌ام، یادآور شد: جایگاه نماز جمعه و امام جمعه بسیار بالاتر از حضور در این مسائل است.

وی گفت: حتی خانواده‌ام در همه دوره‌ها نمی‌دانند که در انتخابات به چه کسی رأی داده‌ام و اصولا وامدار کسی نبوده‌ام که به دنبال حمایت از فرد، گروه و جناحی باشم.

خواجه‌پور با تذکر به کسانی که مترصد سوء استفاده از همه چیز از جمله تریبون ائمه جمعه هستند، خاطرنشان کرد: این‌ها اشتباه می‌کنند چرا هنوز این جایگاه را نشناخته‌اند و به اهداف آن واقف نیستند و نمی‌دانند ائمه جمعه وارد این مسائل نمی‌شوند و کسی نمی‌تواند از موقعیت و جایگاه آن‌ها سوء استفاده کند.

وی گفت: امام جمعه وظیفه دارد که اتحاد و همدلی بین مردم ایجاد کند و به همین دلیل وارد جناح‌بازی نمی‌شود و اجازه نمی‌دهد که عده‌ای منافع خود را از این طرق پیگیری کنند.

امام جمعه مارگون حرف‌های چند روز اخیر را ساخته و پرداخته اذهان برخی افراد دانست و گفت: به دنبال تخریب افراد نیستیم و وارد بازی سیاسی دیگران هم نمی‌شویم.

خواجه‌پور تنها هدف خود را خدمت به مردم مارگون ذکر کرد و گفت: خدمت به مردم مناطقی مانند مارگون که هنوز از بسیاری محرومیت‌ها رنج می‌برند مقدم بر هر موضوع فرعی و حاشیه‌ای دیگری است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    مردم مارگون ازامام جمعه مارگون بابت تحولات چشمگیرشان دراین منطقه تشکر میکنند.واقعاحق ایشان بالاترازبخش هست وباید یک شهرستان بزرگ دراختیارحاج اقا خواجه پورمیدادند چون مدیریت خیلی خوبی دارند.واستقبال مردم ازنمازجمعه در زمان ایشان چند برابرشد.واقعاامام جمعه پرخیروبرکتی است. 

پربازديد