تاریخ درج خبر : 1394/04/11
کد خبر : ۵۱۲۳۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -

سراج: فعالیتهای فرهنگی و پژوهشی از عوامل مهم توسعه دانشگاه پیام نور است

رئیس دانشگاه پیام نوراستان گفت: فعالیتهای فرهنگی و پژوهشی از عوامل مهم توسعه دانشگاه پیام نور استان است و در برنامه های مدیریت جدید دارای اولویت است.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان، دکتر علی سراج در اولین جلسه در دانشگاه پیام نور مرکز یاسوج گفت: ماه مبارک رمضان، ماهی است که در آن خداوند بندگان خود را به قناعت دعوت می کند و چه خوب است در سالی که توسط مقام معظم رهبری سال دولت و ملت ، همدلی و همزبانی نام گرفته و در شرایط کنونی که کشور در تحریم است، همه برای همدلی و همزبانی با دولت و امکان استفاده بیشتر از منابع، صرفه جویی در استفاده از امکانات دولتی و دانشگاهی در ماه رمضان و حتی بعد از ماه رمضان را سرلوحه کار خود قرار دهند وهمین امر به عنوان یک فرهنگ درست وسازنده باید در دانشگاه تقویت شود.

IMG_3009
وی خاطر نشان کرد: مباحث فرهنگی به عنوان یکی از عوامل مهم توسعه دانشگاه پیام نور از اهمیت بالایی برخوردار است. البته در زمینه فعالیت های فرهنگی در بعضی از ماه های خاص از جمله ماه مبارک رمضان باید پررنگ تر ظاهرشد چرا که فعالیت های فرهنگی دانشگاه در سطح کلان به عنوان یکی از پایه های توسعه ملی کشور از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی گفت: رؤسا و مسئولین مراکز و واحدها و علی الخصوص کارشناسان فرهنگی و پژوهشی لازم است وظائف خود را درخصوص مباحث فرهنگی و پژوهشی در دانشگاه جدی بگیرند و به درستی مدیریت کنند و در جهت جلب رضایت دانشجویان وانجام فعالیتهای مطلوب فرهنگی و پژوهشی برای این عزیزان وکارکنان واعضای هیات علمی بیش از پیش تلاش نمایند.

دکتر سراج گفت: عدم نظارت کافی بر فعالیتهای پژوهشی و از طرفی عدم کاربرد نتایج پژوهشهای صورت گرفته از مشکلات میباشد.
برای کارهای پژوهشی اظهارداشت :باید دانشجویان را با نحوه و چگونگی انجام فعالیتهای پژوهشی آشنا نمود واین مهم با برگزاری کارگاه های آموزشی ،همایش ها وجلسات مرتبط با حوزه پژوهش امکان پذیر است .
رییس دانشگاه پیام نور استان در ادامه گفت : تشکیل انجمن های علمی،هماهنگی بین دستگاه های مرتبط با پژوهش و دانشگاه ها ،برگزاری کارگاه های متنوع وهمایشها در سطح ملی ومنطقه ای جهت بهبود تحقیق و پژوهش در دانشگاه ها امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • حکیم گفت:

    درود بر دکتر سراج. استاد توانمند و لایق. مطمئنیم ایشان با تدبیر خاص خود دانشگاه را به جایگاه والایی ارتقا میدهند

پربازديد