تاریخ درج خبر : 1394/04/13
کد خبر : ۵۱۲۳۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -

مشکل جدی سوق در بحث آب، جاده، برق و ورزش است

با حضور استاندار و نماینده شهرستان‌های چهارگانه استان کهگیلویه و بویراحمد مشکلات بخش سوق بررسی شد.
مشکلات بخش سوق با حضور سیدموسی خادمی استاندار، حجت‌الاسلام بزرگواری نماینده شهرستان‌های چهارگانه و مدیران دستگاه‌های مختلف استان بررسی شد.
در ابتدای این نشست تورج رزمجو بخشدار سوق با اشاره به اینکه بخش سوق دارای دو دهستان سوق جنوبی و راک است، اظهار کرد: جمعیت این بخش ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر است و در دوران دفاع مقدس ۸۶ نفر از رزمندگان این بخش به شهادت رسیدند.

وی عنوان کرد: نبود جاده ارتباطی مناسب در این بخش موجب شده حوادث و تلفات جبران‌ناپذیری برای مردم این بخش به‌وجود بیاید و علی‌رغم اینکه راه و شهرسازی قرار بود این جاده را تا پایان سال جاری آماده و تحویل مردم دهد اما با روند کنونی و تعطیل بودن پروژه تا پنج سال آینده ساخت جاده سوق به دهدشت طول خواهد کشید.

این مسئول به فرسوده بودن خط لوله آب شرب سوق اشاره کرد و گفت: خط لوله انتقال آب شرب از دهدشت به سوق مربوط به ۴۰ سال پیش و فرسوده است، ضمن اینکه قطر این خط لوله ۶ اینچ می‌باشد که پاسخ‌گوی جمعیت ۱۳ هزار نفری سوق نیست.

رزمجو خواستار حضور پزشکان داخلی به صورت شبانه‌روزی و همچنین راه‌اندازی رادیولوژی در این بخش شد و افزود: اورژانس بین جاده‌ای با توجه به وضعیت نامطلوب جاده‌های سوق در این بخش مستقر شود.

بخشدار سوق به مشکلات حوزه ورزش این بخش هم اشاره کرد و گفت: نیاز است اداره ورزش و جوانان استان به ورزش سوق توجه کنند و برای احداث و تجهیز اماکن ورزشی در این شهر اقدام کنند که چندین بار به مدیرکل ورزش و جوانان این مسئله را متذکر شده‌ایم ولی تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

وی بابیان اینکه ۱۶ روستای بالای ۵۰ خانوار در روستای دژکوه این بخش هستند افزود، به غیر از برق‌رسانی اوایل انقلاب از سایر امکانات مانند آب شرب، گاز و جاده اولیه محروم هستند.

این مسئول بیان کرد: سوق به عنوان شهر فرهنگ و هنر زادگاه بزرگان فرهنگ (زنده‌یاد حسین پناهی) و شهدای شاخص استان شهید طیب و شهید تقوی است اما به امکانات فرهنگی این شهر توجه چندانی نشده است.

امام جمعه سوق با قدردانی از مسئولان استانی برای شنیدن حرف سوقی‌ها قدردانی کرد و به تشریح مشکلات سوق پرداخت؛ او از وضعیت جاده این شهر گلایه کرد و گفت:‌اکنون دیگر نگران حوادث این جاده هستیم نه اتمام آن.
حجت‌الاسلام عمرانی‌نژاد افزود: بخشدار سوق با تانکر خانه به خانه می‌گردد و به مردم آب می‌دهد که انتظار می‌رود فکری به حال آب این شهر شود.
او نیز از حسین پناهی و شهید طیب یاد کرد و گفت: ‌امسال پناهی‌ها در سوق کم نیستند که با اندکی توجه و حمایت، این استعدادها شکوفا می شوند.
امام جمعه سوق با تأکید بر انجام کارهای فرهنگی و ایجاد یک جامعه‌القران برای مبارزه با فتنه‌های آخرالزمان، از تعطیل بودن اداره تبلیغات اسلامی در سوق خبر داد.
از حواشی جالب این نشست گفت و شنود میان امام جمعه سوق و رئیس دانشگاه علوم پزشکی بود.
وقتی امام جمعه سوق یکی از مشکلات این شهر را نبود جراح عمومی زنان و سونوگرافیست زن برشمرد با واکنش رضا چمن مواجه شد.
چمن گفت: اینکه مدتی باب شده از گوشه و کنار و حتی در رسانه‌ها از نبود پزشکان جراح، رادیولوژیست و سونوگرافیست و ارتوپد زن صحبت می‌شود که من به صراحت می‌گویم تا ۵۰ سال آینده چنین موضوعی محقق نمی‌شود و نباید به این موضوع دامن زد.
چمن گفت: در رشته‌هایی مثل رادیولوژی ما حتی متخصص مرد در کشور کم داریم چه برسد به زن.
بعد از بیان مشکلات سوق از زبان مسئولانش، نوبت به مدیران کل رسید تا به راه‌حل‌های این مشکلات پاسخ دهند.
حسین فدایی، مدیرکل راه و شهرسازی در پاسخ‌هایش با رندی مدیریتی هرگونه اقدامی در تکمیل قطعه جاده سوق و رفع پرتگاه ایجاد شده در حاشیه آن را منوط به وجود اعتبار دانست و گفت: ‌اگر به ما پول بدهند آن را تمام می‌کنیم؛ برخی اعضا گفتند:‌ اگر قرار باشد پول خودش بیاید و باشد ما خودمان انجام می‌دهیم!

او در پاسخ به رفع مشکلات راه روستایی مجموعه دژکوه نیز با اطمینان قول داد که همه روستاهای بالای ۵۰ خانوار را از محل اعتبارات ملی را صاحب راه آسفالته می‌کند که خیلی‌ها خوشحال شدند ولی در ادامه لو داد که من خودم این آمار را دارم و خانوار بالای ۵۰ خانوار که مشمول این اعتبارات باشد وجود ندارد.
مردم جاده می‌خواهند نه صورت وضعیت پیمانکار!
استاندار در این نشست تلویحی به عملکرد اداره‌کل راه در جاده سوق انتقا کرد و گفت:‌ اینکه پیمانکاری بولدوزر بگذار کنار جاده و تیغی بکشد و صورت وضعیتی بیاورد و مردم هم جاده‌ای که نببینند هیچ بلکه پرتگاهی در شانه جاده برای آن‌ها به وجود بیاید، هیچ سودی به حال آن‌ها ندارد و باید سریعتر این موضوع جمع شود.
خادمی بیان کرد:‌ در حالی که سه کیلومتر اول جاده سوق پرتگاه شده و محل حوادث رانندگی، اداره‌کل راه عملیات قطعه دوم را نیز شروع کرده تا پراکندگی و نیمه‌کاره شدن کارها عملا مشکلات را برای مردم بیشتر کند.
وقتی معاون اداره‌کل راه و شهرسازی شروع قطعه دوم را به دستور استاندار دانست، با تعجب سید موسی خادمی مواجه شد و گفت: ‌این کار با سیاست‌های ما کاملا مغایر است که کاری را نیمه‌تمام رها کنیم و در حالی که اعتبار نیست بخواهیم کار دیگری را شروع کنیم؛ اولویت نخست باید اتمام قطعه اول باشد.
خادمی از مدیرکل راه و شهرسازی خواست تا صورت‌جلسه مربوط به این تصمیم را در جلسه بعد با خود بیاورد.
مدیرکل دفتر فنی استانداری نیز در این نشست گفت: همان روزی هم که آِت‌الله ملک‌حسینی از این جاده بازدید کرد و پروژه کاملا فعال بود، من گفت این‌ها صوری است و برای همین روز بعد سراغ گرفتم تا کارگاه تعطیل است؛ کاظمی گفت:‌ باید بپذیریم پیمانکاران ما ضعیف هستند و ما هوای آن‌ها را داریم.
وقتی بحث از مشکل آب شهر سوق بود، مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی پیشنهاد داد که آب روستاهای اطراف سوق هم به آبفای شهری واگذار شود که لدنی در واکنش به این پیشنهاد گفت: من سه تا نیرو در سوق دارم که رئیس اداره آبفای سوق همزمان راننده بیل میکانیکی هم هست حالا در آبرسانی به شهرش ماندیم می‌خواهند روستاها را هم اضافه کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • هم استانی گفت:

    سلام – چمن که گفت تا 50سال دیگه خبر از امکانات پزشکی نیست -چمن عزیز انتظار ما حداقل دارو و دارو خانه. کمک نفس سالم -آمبولانس سالم نه خراب – پزشک شبانه روزی – امکانات اولیه تزریقات و… است – مدیرکل راه آقای فدایی هم می گه خبری از بودجه نیست و جاده سوق همچنان قتلگاه می باشد.. پس اومدن استاندار در بخش و شهر سوق چه امتیازی داشت ….

پربازديد