تاریخ درج خبر : 1394/04/13
کد خبر : ۵۱۲۳۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

نوروزی: کاهش 11 میلیاردی اعتبارات تنها مربوط به اعتبارات استانی است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که اعتبارات عمرانی استانها از طریق اعتبارات ملی، ملی-استانی، استانی و ماده 180 تأمین می‌شود، گفت: کاهش 11 میلیاردی اعتبارات ما تنها مربوط به اعتبارات استانی است.

حسن نوروزی در جمع خبرنگاران با اشاره به خبری مبنی بر کاهش 11 میلیارد تومانی اعتبارات کهگیلویه و بویراحمد و همچنین نحوه تقسیم بودجه‌های شهرستانی گفت: در شورای برنامه‌ریزی استان اعتبارات عمرانی استانی توزیع «فصل، برنامه، دستگاهی» شد.

وی گفت: همچنین اعتبارات عمرانی نفت در استان کهگیلویه و بویراحمد توزیع شهرستانی شد.

این مسئول گفت: از روز سه‌شنبه 9 تیرماه تا پایان هفته آینده جلسات کمیته برنامه‌ریزی در 8 شهرستان را برای توزیع بودجه برگزار می‌کنیم.

نوروزی، افزود: در هر 8 شهرستان اعتبارات خود را در قالب پروژه‌های مد نظر در کمیته برنامه‌ریزی که با حضور نماینده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به عنوان دبیر کمیته برگزار می‌شود، توزیع کرده و پس از آن صورت‌جلسه مربوطه در هر شهرستان به سازمان مدیریت استان برمی‌گردد و از دو هفته آینده به تدریج جمع‌بندی و مبادله موافقت‌نامه‌های پروژه‌ها برای سال 94 انجام می‌شود.

وی با اشاره به اظهار نظر کارشناس بودجه استان در خصوص کاهش 11 میلیارد تومانی بودجه استان گفت: خبرنگاران سعی کنند که رقم‌ها و اعداد و ارقام مربوط به بودجه را تنها از مسئولان ارشد حوزه و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بپرسند.

نوروزی در همین خصوص افزود: اعتبارات ما در سال 94 از حیث اعتبارات عمرانی افزایش چشمگیر داشته است، به‌طور مشخص اعتبار ماده 180 ما در سال گذشته رقم آن 81 میلیارد تومان بوده امسال به 148 میلیارد تومان افزایش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بیان کرد: رقم اعتبار استانی ما از 150 میلیارد تومان سال گذشته به 139 میلیارد تومان کاهش یافته یعنی 11 میلیارد تومان در قسمت استانی کاهش یافته است، ولی در قسمت اعتبارات ماده 180 و ملی و ملی- استانی، قریب به 100 درصد رشد اعتبارات در سال 94 نسبت به سال 93 در استان ما بوده است.

نوروزی گفت: این رقم بزرگ، آن رقم کوچک 11 میلیارد تومانی را زیر چتر خود قرار می‌دهد و به عبارتی در جاهایی بودجه مبلغ 200 میلیارد تومان افزایش داشته اما در یک قسمت کوچک 11 میلیارد تومان کاهش داشته که چندان این کاهش به چشم نمی‌آید.

وی یادآور شد: در کل کشور و در همه استان‌ها قسمت اعتبارات استانی کم شده ولی در مجموع اعتبارات استان در سال جاری از محل منابع مختلف «ملی، ملی استانی و نفت» بالغ بر 620 میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته تقریبا دو برابر شده است.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد