تاریخ درج خبر : 1394/04/13
کد خبر : ۵۱۲۳۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

حجت‌الاسلام والمسلمین انصاری‌ بویراحمدی رئیس مجمع جهانی شیعه شناسی درگذشت

سایت استان_حجت الاسلام والمسلمین علی انصاری بویراحمدی از جانبازان جنگ تحمیلی دیروز و پس از سالها درد و رنج به لقاء الله پیوست.

علی انصاری‌ بویراحمدی در روستای «ده شیخ» بویراحمد چشم به جهان گشود و پس از تعلیم دروس کلاسیک وارد حوزه علمیه شد و سال‌ها به تحصیل، تدریس و تألیف پرداخت.

این استاد پرتلاش حوزه در سال 1379 که به نام مبارک امیر مومنان علی علیه السلام مزین شده بود، مجمع جهانی شیعه شناسی را تاسیس کرد.

در عرصه تدریس هم انتخاب ایشان به عنوان جوان ترین استاد دروس عالی حوزه علمیه قم نشان از ذکاون و هوش بالا و تسلط این روحانی کهگیلویه و بویراحمدی به دروس حوزوی داشت .

حجت‌الاسلام والمسلمین علی انصاری بویراحمدی تاکنون در مجمع جهانی شیعه‌شناسی با وجود بیماری‌، ۸۰ عنوان کتاب با موضوع امام علی(ع) و مذهب تشیع منتشر کرده که برخی از آنها به چند زبان زنده دنیا ترجمه شده است.

از جمله فعالیت های دیگر ایشان راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی «شیعه شناسی» بود که با محوریت معرفی شیعه و پاسخ به شبهات آن در سه قالب پرتال اطلاع رسانی ، پایگاه تخصصی مقالات شیعه شناسی و کتابخانه تخصصی شیعه شناسی به چهار زبان فارسی ، عربی ، انگلیسی ، اردو فعالیت می کند .

ایشان در جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان حضور فعال داشته و در اثر جراحت های بدنی و اثار شیمیایی سرانجام پس از مدتها درد و رنج ساعاتی پیش در شهر مقدس قم به قافله شهدا پیوست.
سال گذشته حجت الاسلام علی انصاری بویراحمدی، رئیس مجمع جهانی شیعه‌شناسی درباره زمان و کیفیت شیمیایی شدنش به خبرنگار فارس گفته بود: دو مرتبه در سال ۱۳۶۴ شیمیایی شدم، یکبار در منطقه شلمچه در عملیات بدر و دیگری در عملیات کربلای چهار بود البته ماسک داشتم ولی هنگام پایان عملیات، ترکشی به ماسکم اصابت کرد و آن را پاره نمود و از آنجایی که مجروح شده بودم حواسم به بحث شیمیایی نبود.
وی افزود: در ابتدا که شیمیایی شده بودم ۳۰ درصد از ریه‌هایم از کار افتاد، کم کم به ۵۰ درصد رسید و در حال حاضر ۷۰ درصد از ریه‌هایم از کار افتاده است همچنین وضعیت قلبم نیز سال به سال بدتر می‌شود و کارایی خود را به دلیل افزایش سموم شیمیایی از دست می‌دهد.

در چند ماه اخیر وضعیت جسمانی ایشان به حدی بحرانی شد که ریه های ایشان کاملا از کار افتاده و وضعیت قلبی ایشان به شدت ضعیف شده بود که دیروز بر اثر ایست قلبی به همرزمان شهید خود پیوست.

مراسم تشییع این روحانی محقق و جهادگر حوزوی عصر روز یکشنبه برگزار خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد