تاریخ درج خبر : 1394/04/15
کد خبر : ۵۱۲۴۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -

احداث کلینیک تخصصی جامع در شهر دهدشت

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه کمبود پزشک متخصص در زمینه های مختلف را از مهمترین مشکلات بخش درمان در این شهرستان عنوان کرد.
سید غفار شفایی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت روزهای اوج خود را سپری می کند، مهمترین هدف این طرح را میزان پرداختی کمتر توسط مراجعین و گیرندگان خدمت دانست.

وی با اشاره به اینکه در این طرح بیمارستان های دولتی موظفند با دریافت حداقل فرانشیز، حداکثر امکانات و خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهند، افزود: در مواردی نیز که ارائه خدمت در بیمارستان امکان پذیر نبوده با خرید از بخش خصوصی این خدمت برای مراجعه کنندگان فراهم شده است.

شفایی حضور پزشکان متخصص در دورافتاده ترین نقاط کشور را از مهمترین شاخصه های این طرح عنوان کرد و افزود: تا آبان ماه سال ۹۳ حدود ۲۳ پزشک متخصص در رشته های مختلف در مناطق مختلف شهرستان کهگیلویه حضور یافتند و در حال حاضر حدود ۳۶ متخصص در این شهرستان خدمت رسانی می کنند.

وی نبود کلینیک در خور شأن مردم را از مهمترین مشکلات بخش درمان در این شهرستان دانست و بیان کرد: کلینیک موجود یک مرکز با فضای کم است که با توجه به شروع طرح تحول سلامت و به دلیل ضرورت از آن به عنوان کلینیک استفاده شد.

احداث کلینیک تخصصی جامع در شهر دهدشت

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه در حیاط بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت محوطه ای برای احداث یک کلینیک جامع در نظر گرفته شده است، یادآور شد: در هفته های آتی مناقصه و کلنگ زنی این کلینیک آغاز می شود.

شفایی با اشاره به اینکه مراجعه کنندگان، پرسنل و پزشکان با مشکلات فراوانی در کلینیک هایی که در حال حاضر در سطح شهرستان فعال هستند مواجه بودند، بیان کرد: تلاش شد این مشکلات از طریق تشکیل هیئت امنا در این کلینیک ها رفع شود.

وی تصریح کرد: هفته گذشته انتخابات هیئت امنا برگزار و پنج نفر از متخصصین به عنوان هیئت مدیره توسط پزشکان و مدیر شبکه و رئیس بیمارستان نیز به عنوان اعضای انتصابی انتخاب شدند و تا دو هفته آینده با تعیین رئیس درمانگاه تصمیماتی برای بهبود وضعیت موجود گرفته و اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه عنوان کرد: با توجه به حضور مراجعین زیاد از نقاط مختلف شهرستان در این کلینیک ها، نوبت دهی تلفنی در اولین فرصت با همانگی هیأت امنا راه اندازی می شود.

شفایی کمبود پزشک متخصص در زمینه های متخلف را از دیگر مشکلات عنوان کرد و بیان داشت: بیشترین آمار اعزام در این شهرستان مربوط به بیماران تصادفی است که نیاز به ویزیت جراح مغز و اعصاب دارند.

وی کمبود پزشک گوش، حلق و بینی، پاتولوژی، متخصص زنان و کمبود چشم پزشک را از دیگر مشکلات دانست و اضافه کرد: با پیگیری های لازم از مهرماه سال جاری بر تعداد این پزشکان افزوده خواهد شد.

راه اندازی دستگاه MRI تا پایان سال جاری

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه همچنین در خصوص راه اندازی دستگاه MRI، یادآور شد: از یک ماه آینده مراحل اولیه راه اندازی این دستگاه شروع و تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

شفایی در ادامه بیان کرد: در بخش درمان تلاش می شود با تجهیز بخش مراقبت های وِیژه شامل ICU، NICU و CCU و با هماهنگی معاون درمان در قالب طرح هتلینگ به منظور بهسازی و فراهم کردن امکانات برای بیماران در همه بخش های بیمارستان از طریق به روز کردن تجهیزات گام بزرگی برای کاهش کمبودها برداشته شود.

وی تجهیز و تجمیع زایشگاه و بخش زنان بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت در یک محل و توسعه اورژانس این بیمارستان از لحاظ فضای فیزیکی و امکانات تا پایان سال جاری را از دیگر برنامه های پیش رو عنوان کرد.

بهسازی فضای عمومی ۲۷ خانه بهداشت

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه در زمینه بهداشت خط اول برخورد با مردم در روستاها بهورزها هستند، اضافه کرد: با توجه به بهره مندی از مرکز آموزشی پیشرفته به عنوان آموزشگاه بهورزی، برای به روز کردن اطلاعات بهورز ها و انجام آموزش های لازم اقدام می شود تا در این زمینه نیز مشکلی وجود نداشته باشد.

شفایی از دیوارکشی و بهسازی فضای عمومی ۲۷ خانه بهداشت این شهرستان از هفته آینده خبر داد.

وی همچنین از اجرای طرح تجهیز خانه بهداشت ها و مراکز درمانی در قالب طرح تحول سلامت خبر داد و تصریح کرد: یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای تعمیر و تجهیز خانه های بهداشت و مراکز درمانی تخصیص داده شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد