تاریخ درج خبر : 1394/04/15
کد خبر : ۵۱۲۴۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

حضور پررنگ رسانه ها در نشست خبری شهردار یاسوج/ جاوید: وجود شوراها را مفید می دانم

نشست خبری شهردار یاسوج و معاونان وی در هتل آزادی شهر یاسوج برگزار شد.

به گزارش سایت استان، حضور خبرنگار رسانه های مختلف استان در این نشست جالب توجه بود.

IMG_3372

در ابتدای این برنامه خبرنگاران با طرح سوالات و دغدغه های خود از بالاترین مقام اجرایی شهر خواستار توضیح وی شدند.

عمده مسایل طرح شده پیرامون عدم توجه جدی شهرداری یاسوج به مسایل فرهنگی و هنری مرکز استان، نبود سینما در مرکز استان، حضور متکدیان در خیابانهای یاسوج، وجود کودکان کار مخصوصا با شروع فصل تابستان در مرکز استان، کارهای عمرانی از جمله آسفالت و بازسازی پیاده روها و مراکز رفت و آمد شهروندان بود که شهردار به آنها پاسخداد.

محمد علی جاوید گفت: در بحث مسایل فرهنگی شهرداری یاسوج کارهای خوب و بزرگی را انجام داده است اما زیاد روی آنها مانور ندادیم و از این به بعد هر کاری کردیم به اطاع همه می رسانیم.

وی در همین خصوص گفت: 200 میلیون تومان در سال 93 به چاپ و نصب بنر در سطح شهر اختصاص داده شد و کمکهایی زیادی به هیات های مذهبی پرداخت شد.

شهردار یاسوج بیان داشت: برپایی تفرجگاههای تعالی بخش در پارکهای شهر یاسوج با همکاری سپاه فتح استان، برگزاری جشنهای مختلف مذهبی، برگزاری جشن آزادسازی خرمشهر، برگزاری بزرگداشت عملیات پدخندق، عقد قرارداد برای تهیه برنامه های در زمینه فرهنگسازی شهر و شهروندی با صداوسیما از مهمترین برنامه های شهرداری یاسوج در زمینه فرهنگی در سالجاری است.

جاوید در پاسخ به سوالی در خصوص جمع آوری متکدین و کودکان کار در سطح شهر یاسوج اظهار داشت: جمع آوری متکدیان برای شهرداری به راحتی آب خوردن است اما مسئله اصلی نگهداری از این متکدیان است که به عهده دیگر دستگاههاست که متاسفانه همکاری خوبی در این زمینه وجود ندارد.

وی افزایش کودکان کار در یاسوج را تایید و ادامه داد: در بحث کودکان کار همه دستگاههای مرتبط باید همکاری کنند و شهرری یاسوج یکی از این دستگاههاست که خود را مکلف به برخورد با این معضل اجتماعی می داند.

شهردار یاسوج اذعان داشت: در این زمینه اقداماتی از سوی اداره اجرائیات شهرداری یاسوج صورت گرفته است اما معتقدم باید حوزه اجتماعی استانداری به صورت جدی تر این موضوع را پیگیری کند چون اگر دیر اقدام شود به یک اپیدمی و خطر فرهنگی تبدیل می شود.

وی در پاسخ به سال خبرنگار سایت استان مبنی بر اینکه آیا تشکیل و وجود شوراها را به نفع مردم و شهر می دانید یا نه بیان داشت: هم در آموزه های دینی ما بر مسئله شورا و همفکری تاکید شده است و هم در کشورهای پیشرفته نیز انجمن شهر یکی از جایگاههای رفیع است و من نیز وجود شوراها را مفید می دانم..

جاوید ادامه داد: اینکه ما نمی توانیم از این پتانسیل نتیجه بگیریم به عملکرد خود ما برمی گردد و معتقدم شوراها باید قدرت بگیرند چون پشتوانه مردمی را دارند و با اتکا به مردم و بدون وابستگی می توانند قوی تر عمل کنند.

IMG_3373

وی آسیب شوراها را قربانی کردن منافع عام به پای منافع خاص عنوان و تصریح کرد: منفعت طلبی شخصی به مردم و شهر آسیب می زند و اگر خیر و صلاح مردم و عموم در نظر گرفته شود کارها بهتر به نتیجه می رسد.

جاوید در خصوص تمرکز پارکهای یاسوج در یک نقطه خاص گفت: پارک های محله ای در برخی محله های شهر یاسوج ایجاد شده است و پارک چشمه نباتی نیز به زودی راه اندازی می شود که می تواند جوابگوی بخش زیادی از مردم در شهر یاسوج باشد.

شهردار یاسوج در خصوص بالا بودن عوارض های ساختمانی در شهر یاسوج گفت: من معتقدم که به نسبت بسیاری از شهرهای کشور مناسب و بلکه پایین است که به عنوان مثال در برخی مناطق مثل اکبر آباد عوارض ساختمانی کتر از دومیلیون تومان است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد