تاریخ درج خبر : 1394/04/16
کد خبر : ۵۱۲۴۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -

حضور اصلاح طلبان و غیبت معنادار زارعی در مراسم معارفه رئیس دانشگاه آزاد یاسوج/تصاویر

برخی از اصلاح طلبان استان در مراسم معارفه رئیس دانشگاه آزاد یاسوج حضور یافتند.

IMG_3318

به گزارش سایت استان، در مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید دانشگاه آزاد یاسوج که روز یکشنبه در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد جمعی از اصلاح طلبان استان، روسای دانشگاههای علوم پزشکی، دانشگاه یاسوج، آموزشکده فنی پسران، مدیران کل امور اجتماعی و پدافندغیرعامل استانداری، مسئول نهادنمایندگی ولی فقیه در دانشگاههای استان، جمعی از اساتید و اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه و چهره های سیاسی نیز حضور داشتند.

این در حالی است که نماینده بویراحمد و دنا در این جلسه حضور نیافت و حتی از اعضای دفتر وی نیز کسی به این جلسه نیامد تا شایعات این روزها که گفته می شود زارعی از این انتصاب ناراحت است تقویت شود.

زاده باقری معاون آموزشی دانشگاه که از نیروهای نزدیک به نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس است روز گذشته در اعتراض به انتصاب آل بویه به ریاست این دانشگاه استعفا داده بود.

در این جلسه، علی آل بویه به عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد یاسوج حکم خود را از معاون پارلمانی دانشگاه آزاد کشور دریافت کرد تا به جای بوستانی که پیشتر به دلیل گرفتاری های شخصی استعفا داده بود بر صندلی ریاست این دانشگاه مهم در استان تکیه زند.

رابطه توسعه و ناپایداری در پست های مدیریتی

در ابتدای این مراسم، حجه الاسلام غفاری زاده، به عنوان نماینده اساتید، کارکنان و دانشجویان در سخنان خود تاکید کرد: تیرماه سال گذشته نیز در همین مکان که مراسم معارفه دکتر بوستانی بود، اشاره کردم که بین توسعه و ناپایداری در پست های مدیریتی رابطه وجود دارد و امروز مشاهده می کنیم که تنها با گذشت یک سال، این ناپایداری مدیریتی اتفاق افتاد.

IMG_3362

در این جلسه که استاندار و معاون سیاسی وی حضور نداشتند، غفاری؛ سه مسئولیت استاندار، معاون سیاسی امنیتی و رئیس دانشگاه را پست های ناپایدار از نگاه خود عنوان کرد و ادامه داد: فقط یک سال گذشت تا حرف هایمان ثابت شود؛ شما هم اکنون شاهد سه تغییر مدیریتی در پست رئیس دانشگاهی در مرکز استان هستید.

وی در ادامه به حاشیه این سه انتصاب نیز گریزی زد و تاکید کرد: حتی اگر عده ای که مرتبط با مسئولیت اجرایی و دانشگاهی نیز نیستند، تصمیم به تغییر رئیس یک دانشگاه را بگیرند، این امیدواری را دارند که این تصمیم در کوتاه مدت اجرایی شود!

غفاری زاده در ادامه التماس فروتنانه ای نیز از مردم داشت و اظهار داشت:  انتظار می رود همان گونه که یک مسئول باید مردم دار باشد؛ مردم هم باید مسئول دار باشند.

امیدواریم مدیریت دکتر آل بویه مدت دار باشد

این مسئول دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج ضمن اعلام حمایت قاطع از دکتر آل بویه ، عنوان نمود: انتظار داریم این مدت مسئولیت در دانشگاهمان پایدار باشد و شاهد مراسم تکریم و معارفه ای در سال آینده نباشیم!.

صحبت های حجه الاسلام غفاری زاده که نشان دهنده نگرانی جامعه دانشگاهی از نحوه برخوردها و عزل و نصب های دقیقه ۹۰ ای است، با تاکید وی بر انتظار ایحاد فضای همدلی و نشاط ادامه یافته و در انتها هم عنوان نمود: مهم ترین کارآمدی دکتر بوستانی مقاومت جدی ایشان در مقابل فشارهای بیرونی دانشگاه برای تحمیل هر گونه بار مالی اضافی بالاخ در زمینه استخدام و جذب نیرو بوده است.

دانشگاه آزاد یاسوج را به دانشگاه جامع ارتقا دادم

دکتر بوستانی نیز در ابتدای صحبت های خود با بیان اینکه هر آنچه که بدست آمد، حاصل کار جمعی و از خودگذشتی خانواده بزرگ دانشگاه آزاد در استان بوده است، گفت: بار اول که این دانشگاه را تحویل گرفتم، واحد بزرگ بود که به بسیار بزرگ تبدیل کرده و تحویل دادم و این بار دوم نیز از بسیار بزرگ آن را تحویل گرفته و به شما با عنوان دانشگاه جامع تحویل می دهم.

IMG_3335

وی در ادامه با اشاره به عملکرد ۱۲ ماهه خود گفت: در این مدت به موضوع تحصیلات تکمیلی توجه ویژه کردیم به گونه ای که هم اکنون بالغ بر ۵۰ درصد دانشجویان این مرکز در حال ادامه تحصیل در این مقاطع هستند.

۱۶ رشته دکتری در دانشگاه آزاد یاسوج

بوستانی ادامه داد: ۱۶ رشته دکتری تخصصی اضافه کردیم که از این تعداد یک مورد مصوبه قطعی وزارت علوم را دریافت نموده؛ پرونده ۱۰ مورد را تکمیل نموده و دنبال تویب و نهایی نمودن ۵ مورد دیگر هستیم.

وی تصریح نمود: هم اکنون ۲۸ رشته ارشد داریم که ۱۱ مورد مصوب شده و ۱۷ پرونده کامل در پورتال وزارت علوم داریم که منتظر اخذ مجوز نهایی هستند.

کیفی کردن مقالات پژوهشی دانشگاه

دکتر بوستانی ضمن اشاره به اینکه جلوی  چاپ بسیاری از مقالات را گرفتیم و هدف ما در این زمینه کیفی سازی مقالات علمی بود، ادامه داد: انجمن های علمی دانشگاهی را فعال کردیم و مجوز نشریه علمی – ترویجی برای اولین بار در دانشگاه و با موضوع زبان و ادبیات محلی نیز اخذ شد.

کاهش ۱۰ درصدی نیروی انسانی دانشگاه آزاد یاسوج

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج در ادامه با بیان اینکه چابک سازی و کاهش هزینه ها، اولویت مد نظرم بوده است،از کاهش ۱۰ درصدی نیروی انسانی در این دانشگاه صحبت کرده و ادامه داد: سایت سرآبتاوه پیچیدگی خاص خود را داشت که هم اکنون در نظر داریم آن را به شهرک های فناوری و خوابگاه های موجود در آن را به هتل تبدیل کنیم که مرکزی آموزشی – توریستی، تفریحی و تفرجگاهی شود.

در ادامه این برنامه رئیس جدید دانشگاه آزاد نیز در سخنان کوتاه خود به اهداف و برنامه های خود اشاره نمود و پس از آن معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: توسعه رشته های کارشناسی ارشد، اولویت اصلی دانشگاه آزاد خواهد بود.

رابطه گرایی در دانشگاه آزاد موقوف

حجت‌الاسلام علی عسگری، با تاکید بر اینکه توصیه و تاکید ما این است که باید رابطه گرایی موقوف باشد، به شرایط فعلی ۱۰میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی اشاره نمود و افزود: از این رقم ۵میلیون آنها از دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیل شده اند، بنابراین باید تلاش کنیم که خروجی تحصیلات تکمیلی با بازار کار هماهنگ باشد.

IMG_3349

وی با بیان اینکه جمعیت در بعد از انقلاب دو برابر شد، این در حالی است که جمعیت دانشگاهی ما قریب ۳۰ برابر رشد را نشان می دهد؛ تاکید نمود که هم اکنون دانشگاه آزاد بالغ بر ۶۰ هزار استاد تمام وقت، پاره وقت و حق التدریسی دارد که به دانشجویان ارائه خدمت می کنند.

عسکری در ادامه گریزی به نحوه انتخاب و شروع بکار دکتر بوستانی زد و یادآور شد: فرد دیگری را برای مسئولیت دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب کرده بودیم و مقامات استانی شما جلوگیری کردند! و از وی(آقای دکتر بوستانی) خواستیم که دانشگاه را تحویل بگیرد.

به گزارش سلام دنا؛ پایان این مراسم بر سوالات افکار عمومی و مردم همچنان افزوده شد؛ اینکه در انتصاب سه رئیس دانشگاه بزرگ یاسوج(آزاد، پیام نور و یاسوج) چه کسانی دست داشته که توانسته اند پس از دریافت حکم رئیس اول، فرد دیگری را به این سمت بگمارند سوالی که فعلا هیچ مقام دولتی حاضر نشده است، به آن پاسخ روشنی دهد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • فرشاد گفت:

    باعرض سلام..واقعامتاسفم برای جناب آقای ………………. استان که هیچ لیاقتی درهیچ کاری ندارند وفقط مایه تمسخر هستند..وواقعا متاسفم برای مردم که بایدچوب پارتی بازی ها وباندبازی های سیاستمداران رابخورن..ماهزاران مدیر خوب دراستان داریم بعدش از بقیه کمک میگیریم..

  • ناشناس گفت:

    خدایا بحق این ماه مبارک خودت بداد آموزشکده فنی پسران یاسوج برس بی عدالتی در آن بیداد میکنه استاندار هم خوابه

پربازديد