تاریخ درج خبر : 1394/04/16
کد خبر : ۵۱۲۴۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

ساجدی: 153 شعبه شورای حل اختلاف در استان وجود دارد

رئیس شورای حل اختلاف استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی سال گذشته ۷۴۱۵ فقره پرونده منجر به مصالحه شد.

حجت الاسلام سید محمد ابراهیم ساجدی در جمع خبرنگاران افزود: در سطح استان ۱۵۳ شعبه حل اختلاف وجود دارد که از این تعداد ۴۶ شعبه شهری و ۱۰۷ شعبه روستایی است.

sajedi

وی بیان کرد: در سال ۹۳ شورای های حل اختلاف استان ۳۰ هزار و ۵۴ فقره پرونده ورودی داشته که از این تعداد حدود ۳۰هزار فقره مختومه شده است.

رییس شورای حل اختلاف استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: درصد پرونده های مصالحه شده نسبت به پرونده های قابل مصالحه حدود ۳۹ درصد بوده است.

حجت الاسلام ساجدی تصریح کرد: یکی از رسالتهای اصلی شوراهای حل اختلاف تقویت و ترویج فرهنگ سازش و اخوت در بین جامعه است که اصحاب رسانه و مطبوعات می توانند در این زمینه نقش موثر داشته باشند چراکه اگر یک پرونده( بعنوان مثال یک پرونده خانواده) به سازش و مصالحه منجر شود چندین پرونده مختومه می شود.

وی اضافه کرد: از جمله جرائمی که در شوراهای حل اختلاف رسیدگی می شود استفاده ها و انشعابات غیر مجاز در سطح استان است.

رییس شورای حل اختلاف استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: طی سال گذشته ۴۱۷۵فقره پرونده از سوی مراجع قضایی برای سازش به شورای حل اختلاف ارجاع شد که حدود ۵۰ درصد آنها مصالحه شده است.

حجت الاسلام ساجدی اضافه کرد: در شورای حل اختلاف یاسوج علاوه بر ۷۰۰۰فقره پرونده ای که در شوراهای حل اختلاف مصالحه شده ۴۱۵فقره پرونده که حکم محکومیت گرفتند از مهر ماه سال گذشته در بخش اجرای احکام شورای حل اختلاف منجر به مصالحه و سازش شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد