تاریخ درج خبر : 1394/04/16
کد خبر : ۵۱۲۴۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -

اجرای طرح تخریب کمیسیون ماده 100 شهرداری/ تخریب بناهای غیرمجاز در شهر یاسوج

سرپرست اداره اجرائیات شهرداری یاسوج از اجرای طرح تخریب بناهای غیرمجاز در شهر یاسوج خبر داد.

 به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی شهرداری یاسوج، سید حکیم راستگویی با اشاره به اجرای طرح تخریب قطعی کمیسیون ماده 100 شهرداری اظهار داشت: این طرح شامل آن دسته از شهروندانی می شود که بدون مجوز و خلاف ماده 100 شهرداری اقدام به ساخت و ساز، تغییر کاربری و مغایر با اصول پروانه ساخت، ساخت و ساز اضافه بر بنا و حریم به تجاوز خیابان ها و کوچه ها و دیگر تخلفات کرده اند.

10814_635703924940933052_s

وی با بیان این که تخلفات شهروندان کمیسیون ماده 100 تحت نظر اعضای کمیسیون متشکل از نماینده قوه قضائیه، نماینده وزیر کشور و نماینده شورای اسلامی شهر یاسوج مورد بررسی قرار می گیرد که با بررسی و مجموع محتویات پرونده اعلام نظر و مبادرت به صدور رای می کنند.

وی افزود: ماده 100 شهرداری عبارت است از مالکین ارازی و املاک واقع در محدوده شهر یا حریم آن باید قبل از هر اقدام عمرانی یا تفکیک ارازی و شروع ساختمان از شهرداری پروانه اخذ نمایند، شهرداری می تواند از عملیات ساختمانی، ساختمان های بدون پروانه یا مخالف مفاد پروانه به وسیله مامورین خود اعم از آن که ساختمان در زمین محصور یا غیر محصور واقع باشد جلوگیری نماید.

سرپرست اداره اجرائیات شهرداری یاسوج درخصوص اجرای این طرح گفت: این طرح بعد از رای بدوی اعضای کمیسیون ماده 100 در یاسوج تشکیل و شخص متخلف در این جلسه دعوت می شود و اگر شهروند متخلف دلیل قانع کننده نداشته باشد رای قطعی درخصوص تخریب بنا صادر و اجرا خواهد شد.

راستگویی با بیان این که در شش ماه اخیر تعداد 8 مورد تخریب در شهر یاسوج توسط اداره اجرائیات شهرداری اجرا شده ابراز داشت: تعداد زیادی پرونده در این واحد در حال بررسی می باشد که ابتدا اخطار کتبی درخصوص تخریب به آن ها داده می شود و پس از اتمام زمان مقرر توسط اداره اجرائیات تخریب می شوند.

وی تصریح کرد: حوزه شهرسازی نظارت کامل بر همه ساخت و سازهای شهری یاسوج دارد و در صورت هرگونه تخلف مراتب را به اداره اجرائیات و شهرداری جهت بررسی و اعمال قانون انتقال می دهند.

سرپرست اداره اجرائیات شهرداری یاسوج با بیان اینکه بیشترین موارد تخلفات کمیسیون ماده 100 در قسمت شرف آباد و بنسنجان شهر یاسوج گزارش شده افزود: علت اصلی بروز چنین تخلفاتی قانون گریزی و عدم آگاهی شهروندان از مفاد قوانین شهری می باشد.

راستگویی در پایان ضمن تقدیر و تشکر ویژه از نیروی انتظامی مستقر در اداره اجرائیات شهرداری جهت همکاری با این سازمان افزود: از شهردار یاسوج جهت راهنمایی، همکاری و حمایت از این اداره کمال تشکر را داریم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد