تاریخ درج خبر : 1394/04/18
کد خبر : ۵۱۲۵۹۷
+ تغییر اندازه نوشته -
فرماندار دنا:

پروژه‌های بالای 70درصدپیشرفت در اولویت تخصیص اعتبار قرار گرفتند

فرماندار شهرستان دنا گفت: اولویت توزیع اعتبارات در شهرستان دنا با پروژه های است که پیشرفت فیزیکی بالای 70درصد دارند.

به گزارش سایت استان، علی تاج امیری در نشست خبری با رسانه ها گفت: 80 پروژه با میانگین پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد در این شهرستان وجود دارد.

IMG_3471

وی تصریح کرد: بیش از هفتاد میلیارد ریال از مجموع حدود 80 میلیارد و 890 میلیون ریال اعتبارات عمرانی امسال دنا از محل تملک و دارایی و سرمایه ای ، دو سوم از دو درصد نفت و الزامات برای تکمیل و تسریع در روند اجرای این پروژه ها توزیع شد.

تاج امیری اظهار کرد: پیش بینی می شود با توزیع این میزان اعتبارات استانی و اختصاص اعتبارات ملی و ماده 180 بخش عمده ای از طرح های نیمه تمام و با میانگین پیشرفت فیزیکی بالا در شهرستان دنا در سال جاری به بهره برداری برسد.

وی شهرستان دنا و شهر توریستی سی سخت را با وجود ظرفیت های متنوع زیست محیطی، شرایط توپوگرافی و وجود منابع بکر و طبیعی و آثار تاریخی متعدد از قطب های مهم گردشگری حتی در جنوب کشور دانست.

فرماندار دنا گفت: این در حالی است که هنوز زیرساخت های لازم در این حوزه فراهم نشده است.

تاج امیری افزود: با وجود ظرفیت های متعدد گردشگری اما در عین حال یکی از پرچالش ترین حوزه های این شهرستان نیز مربوط به این بخش است.

وی ابراز داشت: امکانات رفاهی، سرویس های بهداشتی ، نامناسب بودن زیرساخت های جاده ای بویژه در ورودی منطقه کوه گل و چشمه میشی و نداشتن فضای پارکینگ در برخی ایام شلوغ سال از جمله معضلات و دغدغه های جدی در حوزه گردشگری این شهرستان است.

تاج امیری اظهار کرد: وجود منابع زیست محیطی و کشاورزی اگر چه به عنوان یکی از مولفه های اساسی در توسعه ،رونق و زیبایی شهر سی سخت و شهرستان دنا محسوب می شود اما همین ظرفیت ها نیز تا حدودی مانع گسترش فعالیت ها و ایجاد زیرساخت های لازم در بخش های مختلف شده است.

وی به ساخت جاده سی سخت- پادنا شهرستان سمیرم اشاره کرد و برخی ابهامات و انتقادها نسبت به تخریب منابع طبیعی و محیط زیست را در این راستا وارد نداست.

وی گفت: با ساخت این مسیر به طول 13 کیلومتر، مسافت شهر سی سخت تا مرکز استان اصفهان 45 دقیقه کاهش می یابد.

تاج امیری میزان اعتبار اولیه برای ساخت این جاده را افزون بر 50 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود:ساخت این جاده بار ترافیکی استان کهگیلویه و بویراحمد به استان اصفهان و استانهای مرکزی را کاهش می دهد.

tajamiri1

تاج امیری اظهار کرد: مسیر یاسوج به سمیرم از مسیر پل قرح 170کیلومتر است اما از مسیر سی سخت به دنا -سمیرم 30کیلومتر کاهش می یاید.

تاج امیری افزود: 10 هزار خانوار با جمعیتی افزون بر 40 هزار نفر در شهرستان های دنا و سمیرم از مزایای این جاده بهره مند می شوند.

وی گفت: این جاده علاوه بر نزدیک کردن بخش دناکوه (پادنا) سمیرم به شهر سی سخت به عنوان یک جاده کمکی در مسیر یاسوج – سمیرم است که موجب کاهش بارترافیک در جاده یاسوج – اصفهان خواهد شد.

تاج امیری وجود اشتراکات متعددفرهنگی و اقتصادی بین مردم شهرستان های سمیرم و دنا را توجیهی منطقی برای اهمیت چشمگیر ساخت این جاده دانست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد