تاریخ درج خبر : 1394/04/18
کد خبر : ۵۱۲۶۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

جلسه شورای شهر دهدشت از رسمیت افتاد

جلسه شورای شهر دهدشت صبح امروز به علت عدم حضور چهار عضو این شورا از رسمیت افتاد.

پارلمان محلی دهدشت از زمان آغاز به کار در دوره چهارم که بر اساس قوانین کشور، با طرح، برنامه و قانون و با هدف واگذاری امور شهر به نمایندگان مردم تشکیل شده تاکنون یک روز خوش به خود ندیده و جدال اقلیت و اکثریت این شورا باعث به حاشیه رفتن مطالبات مردم و رسیدگی به مشکلات شهروندان شده است.

این روزها و در حالی که شهر متمدن دهدشت از مشکلات عدیده رنج می‌برد بازی بی‌پایان اعضای شورا نشان می‌دهد منتخبان مردم به خاطر درگیری با همدیگر عزم جزمی برای حل مشکلات شهر و خدمات‌رسانی به مردم از خود نشان نمی‌دهند.

شورای چهارم از بدو تشکیل به جای هم‌اندیشی در بهبود خدمات شهری اما با کشیدن دایره سیاسی و باندبازی چهار و پنج نفره به نام اقلیت و اکثریت متاسفانه از متن اصلی وظایف خارج شده و در حاشیه به سر می‌برند.

مردم دهدشت که در انتخابات شوراهای شهر به خیال خود کادر اجرایی علمی، توانمند و پویا را راهی پارلمان شهری کردند بازندگان اصلی این انتخاب شده و هیچ امیدی به جان گرفتن دوباره شورا ندارند. شهر دهدشت بازیچه اعضای شورای شهر شده است.

اعضای شورای شهر بی‌تفاوت به آنچه خواسته مردم و شهر هستند همواره بر ساز مخالف با یکدیگر می‌دمند و نصیحت و تذکرات دلسوزانه هیچ مسئولی تاکنون در آن‌ها کوچک‌ترین اثری نداشته و گویا قرار نیست داشته باشد.

در تازه‌ترین افشاگری‌های برخی از اعضای شورای شهر از تخلفات شهرداری و انتقاد از کارشکنی اعضای اکثریت در جلوگیری از این تخلفات مالی کار به جایی رسیده است که بر اساس اظهارات طیف اقلیت این شورا در آستانه انحلال قرار گرفته است.

این افراد برای از رسمیت افتادن جلسات شورا خود را کنار کشیده و اعتصاب و عدم شرکت در جلسات را تنها راهکار برای به کرسی نشاندن اعتراض خود از وضعیت موجود در شورا و شهرداری انتخاب کردند.

موسوی‌امجد، حقانی، جهادگر و حجت‌خواه اعضای طیف اقلیت شورای شهر پس از آنکه در بازرسی از واحد مالی شهرداری و کشف تخلفات مالی به عقیده خود با واکنش تامل‌برانگیز شهرداری مواجه شدند در مصاحبه با رسانه‌ها به تشریح آن‌چه بر آنان گذشت پرداخته و اظهار داشتند: بی‌احترامی به اعضای اقلیت شورا در اجرای وظایف و نادیده گرفتن جایگاه آنان باعث نارضایتی این طیف شده است.

موسوی‌امجد در این باره به خبرنگار فارس گفت: با گذشت دو سال از عمر شورای شهر و شهرداری بر اساس وظیفه و اختیارات قانونی قصد بازرسی از واحد مالی شهرداری را داشتیم که با بی‌احترامی و اقدامی عجیب روبرو شدیم.

عضو شورای شهر دهدشت با بیان اینکه گروه اقلیت در این شورا جایگاهی ندارند، افزود: متاسفانه مشکل اساسی که در این شورا وجود دارد این است که هر گاه لب به انتقاد از عملکرد شهردار گشوده می‌شود با جانبداری تند و همراه با توپ و تشر اعضای اکثریت روبرو می‌شویم.

وی اعضای شورا را موظف به رعایت اختیارات و مکلف به وظایف قانونی خواند و گفت: برخی از اعضا از انجام وظیفه قانونی جلوگیری می‌کنند.

عضو اقلیت شورای شهر دهدشت تصریح کرد: در جلساتی که بنا بر قانون باید علنی و با حضور رسانه برگزار شود هیئت رئیسه اجازه دعوت از خبرنگاران را نمی‌دهد و در پاره‌ای موارد از خبرنگاران خاصی با سلیقه شخصی دعوت می‌کنند.

وی با اشاره به نشست امروز این شورا با موضوع بررسی نامه‌های وارده تصریح کرد: بنده و سه نفر دیگر از طیف اقلیت در این نشست شرکت نکردیم و به همین دلیل جلسه رسمیت نیافت.

موسوی‌امجد افزود: تا زمانی‌که به خواسته‌های قانونی خود در شورا برسیم به این اعتصاب ادامه خواهیم داد و جلسات نیز به علت به حد نصاب نرسیدن تشکیل نخواهد شد.

سهراب حجت‌خواه دیگر عضو شورای شهر نظارت بر امور شهرداری را یکی از وظایف شورا عنوان و تصریح کرد: بعد از دو سال از عمر شورا و شهرداری ما در بازرسی از شهرداری با واکنش‌هایی نظیر جلوگیری از خروج و نیز درخواست مجوز بازرسی از سوی شهردار مواجه شدیم که جای تاسف دارد.

حجت‌خواه از دخالت گروه اکثریت در کار نظارت و بازرسی زمانی که اقلیت در حال انجام وظیفه می‌باشند به دیگر معضل شورا نام برد و افزود: در واقع گروه اکثریت برای نظارت بر نظارت ما وارد شهرداری شده و با راه انداختن جو روانی و کارشکنی اجازه نظارت نمی‌دهند.

عضو شورای شهر دهدشت با بیان اینکه این شورا حق قانونی اعضای شورا و حق مردم را پایمال می‌کند، خاطرنشان کرد: حضور اکثریت در زمان نظارت ما بر شهردار جز مخالفت و کارشکنی و حمایت از شهردار چه دلیلی می‌تواند داشته باشد؟

همچنین حقانی بازرسی پرونده‌های مهم در شهرداری را مورد اشاره قرار داد و گفت: متاسفانه در رسیدگی به پرونده‌های مهمی از جمله کشتارگاه و تبلیغات شهری که انحصاری اداره می‌شوند یکی از اعضای شورای شهر صاحبان این پرونده‌ها را به جدال با ما ترغیب و باعث کارشکنی در بازرسی می‌شود.

اعضای اقلیت شورا بر اعتصاب خود تا زمان رسیدن به حق قانونی و انجام اختیارات بدون دخالت طیف مقابل تاکید داشته و می‌گویند: در صورتی‌که روند بی‌احترامی به این طیف و کارشکنی در نظارت و بازرسی از شهرداری تداوم پیدا کند انحلال شورا را خواسته به حق خود و مردم می‌دانیم.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد