تاریخ درج خبر : 1394/04/18
کد خبر : ۵۱۲۶۴۹
+ تغییر اندازه نوشته -

تقاضای عفو محیط‌بان دنا از سوی سندیکای پیمانکاران استان

اعضای سندیکای پیمانکاران استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور در خانواده رضایی خواستار عفو و گذشت محیط بان دنا شدند.
اعضای سندیکای پیمانکاران استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون عمرانی استاندار و برخی از مدیران و کارکنان حوزه معاونت عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد برای درخواست عفو محیط‌بان دنا در منزل مرحوم مجتبی رضایی جوانی که در سال ۸۷ در پارک ملی دنا هدف گلوله محیط‌بان قرار گرفته بود، حاضر شدند.

13940415000739_PhotoL
دراین دیدار معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به نمایندگی از حاضرین از خانواده مرحوم مجتبی رضایی درخواست عفو محیط بان دنا را کرد و اظهار کرد: طایفه بزرگ باشرونی از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد است که همواره در میادین مختلف و دفاع از نظام پیش قدم بوده اند و هستند.
پژمان نیک‌اقبالی با بیان اینکه ایل بزرگ بویراحمد همه خواستار عفو محیط‌بان از طرف خانواده مرحوم رضایی هستند، اظهار کرد: خانواده رضایی در بویراحمد به یک خانواده فرهنگی و با اصالت معروف است که همه از این خانواده و طایفه بزرگ باشرونی انتظار عفو محیطبان دنا را دارند.
وی گفت: درست است که خانواده مرحوم رضایی در طول این سال‌ها در فراغ فرزند خود زجرها کشیدند اما امروز صحبت از مرگ و زندگی و جان جوان دیگری در میان است که انتظار داریم محیط‌بان دنا با عفو خانواده مرحوم رضایی در ماه مبارک رمضان لبخند شادی را بر لب پدر و مادر پیر و محروم و مستضعف محیط‌بان دنا بنشاند.
وی با بیان اینکه خانواده مرحوم رضایی بهترین راه ممکن را برای پیگیری حق خود در پیش گرفت، افزود: این خانواده در این مدت کمترین حرکتی که مخل امنیت باشد انجام نداد و در این مسیر با داغی که داشتند همواره اخلاق و قانون را سرلوحه کار قرار دادند.
این مقام مسئول گفت: اگر خانواده تقی‌زاده در این مدت نتوانستند خدمتی به خانواده مقتول کنند و سراغی از آن‌ها بگیرند به دلیل ضعیف بودن این خانواده بوده چراکه آن‌ها حتی نتوانسته‌اند پی‌گیر امور فرزند زندانی خود باشند لذا خانواده مرحوم رضایی برای خشنودی پروردگار و کمک به این خانواده عفو و گذشت داشته باشند.
انتقاد پدر مقتول از اقدامات دشمن‌ شادکن مشاور ابتکار
در این دیدار، اسماعیل رضایی پدر مرحوم مجتبی رضایی با قدردانی از همدردی مسئولان استانی اظهار کرد: اگر مسئولان محیط زیست در همان ابتدا تدبیر به خرج داده بودند کار به اینجا کشیده نمی‌شد و ما رضایت می‌دادیم.
وی گفت: اما عده‌ای افراد خام در محیط زیست که هیچ‌گونه درکی از جایگاه مدیریتی در این سازمان نداشتند و در دوره آن‌ها سه خانواده داغدار شد با رفتار و گفتار خود چنان بلایی بر سر ما آوردند که چندین بار پس از فرزندمان مردیم و زنده شدیم.
رضایی با بیان این که محیط زیست به جای کمک به رفع این مشکل برای ما در حال پرونده‌سازی بود و سعی داشتند که فرزند بی‌گناه ما را شکارچی معرفی کنند، تصریح کرد: اما باید از قوه قضاییه و قاضی پرونده قدردانی کرد که اجازه ندادند کسانی به ناحق فرزند طبیعت دوست ما را شکارچی و متخلف جلوه دهند.
وی گفت: افرادی مانند اسماعیل کهرم، مشاور رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست به جای تلاش برای رفع این مشکل به دنبال حاشیه‌سازی بودند که این کار خوراکی برای رسانه‌های بیگانه شد.
رضایی در پایان همه چیز را موکول به تصمیم بستگان و بزرگان طایفه باشرونی کرد.

منبع: کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد