تاریخ درج خبر : 1394/04/19
کد خبر : ۵۱۲۷۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

عامل مهاجرت مردم از کهگیلویه راکد بودن پروژه‌های اشتغالزاست

فرماندار کهگیلویه با اشاره به رشد مهاجرت از این شهرستان این معضل را ناشی از راکد بودن پروژه‌ها و نبود فرصت شغلی عنوان کرد.

، علی پوزش صبح امروز در نشست خبری اعتبار را یکی از مؤلفه‌های دخیل در پیشرفت پروژه‌ها دانست و گفت: پروژه‌هایی که اعتبار دارند عملاً فعال هستند و امیدواریم با اعتبارات امسال پروژه‌های اولویت‌دار دیگری از قبیل ورودی‌های شهر سرعت گیرند.

فرماندار کهگیلویه با بیان این‌که 317 پروژه در سال 93 در این شهرستان در حال فعالیت بوده است، افزود: دستگاه اجرایی و پیمانکارانی که انتخاب می‌شوند در پیشرفت پروژه موثر هستند.

پوزش تصریح کرد: بخشی از پروژه ملی جاده پاتاوه به دهدشت که در این شهرستان واقع شده تعطیل بوده و ادامه کار این پروژه منوط به پرداخت مطالبات پیمانکار است.

به گفته وی، در صورت پرداخت 48 میلیارد تومان از مطالبات قرارگاه خاتم امسال 50 میلیارد تومان اعتبار برای ادامه کار این پروژه در نظر گرفته می‌شود.

این مسئول با اشاره به کاهش اعتبارات عمرانی این شهرستان نسبت به سال گذشته آن را به تبع کم شدن میزان اعتبارات نفت دانست و افزود: از سوی دیگر اعتبارات ماده 180 امسال رشد خوبی داشته است.

پوزش بخش مهمی از مشکلات این شهرستان را متوجه پروژه‌های راکد شده و یا کندی در عملیات آن‌ها خواند و ادامه داد: اگر پروژه‌های اشتغالزایی این شهرستان راه‌اندازی شود مهاجرت اتفاق نخواهد افتاد.

وی با بیان این‌که مهاجرت از روستا به شهر و از شهر به مرکز استان به امید یافتن شغل افزایش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: در بسیاری از روستاها خدمات زیربنایی انجام شده اما به علت مهاجرت رها شده است.

پوزش اجرای پروژه‌های کشاورزی در روستاهای دارای ظرفیت این بخش را از جمله راهکارهای مهاجرت معکوس در روستاهای این شهرستان در بلندمدت عنوان کرد و گفت: بهره‌برداری از پروژه‌های در دست اجرا نیز از مهاجرت شهرنشینان به دیگر شهرها جلوگیری می‌کند.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • جوانان بی ادعا گفت:

    همش ول می کنن میان یاسوج میگن اینجا حلوا میدن؛ تازخ جناب فرماندار اینهمه گرانی ملک و اجاره و خودرو و خوراکی ها همش متاثر از مهاجرت بی رویه همشهری های شماست که بدون بررسی حاضرن برای هر موضوعی دوبرابرش پول بدن و اینی شده که می بینی

پربازديد