تاریخ درج خبر : 1394/04/20
کد خبر : ۵۱۲۷۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

سومین عامل تیراندازی بلوار شصت‌متری یاسوج شناسایی و دستگیر شد

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سومین عامل تیراندازی بلوار امام خمینی(ره) یاسوج شناسایی و دستگیر شد.

سردار غلامعباس غلامزاده افزود: از این سه نفر تحقیقات لازم در حال انجام است مسایل و موضوعاتی که به دست می آید فردا اطلاع رسانی خواهیم کرد.

2014080514102805121

وی بیان کرد: سلاح و خودروی این افراد در خارج از شهر یاسوج مرکز استان کشف شد و به یاسوج انتقال داده شدند.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: دو نفر از عاملان این حادثه که متواری بودند در شهرستان گچساران و یک نفر دیگر نیز در شهرستان بویراحمد دستگیر شدند.

سردار غلامزاده تصریح کرد: نیروی انتظامی عاملان این حادثه را شناسایی کرده و با استفاده از روش های پلیسی و فنی توانسته آنها را دستگیر کند و هم اکنون در اختیار نیروی انتظامی هستند که باید مشخص شود شلیک کننده کدام یک از این سه نفر بوده راننده کی بوده و چه کسانی در این حادثه نقش داشتند و علت و انگیزه ان مشخص شود.

وی ادامه داد: امیدوارم علت و انگیزه وقوع این حادثه تیراندازی تا فراد مشخص شود و به اطلاع عموم مردم برسانیم .

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مسئولان استانی هر جایی که لازم بود حمایت و همکاری لازم را در خصوص بررسی پرونده این حادثه داشتند و نیروی انتظامی اکیپی از کارآگاهان آگاهی و پلیس اطلاعات امنیت عمومی تشکیل داد و مقامات قضایی اختیار تام به این اکیپ داده بود که این حادثهر ا پیگیری و بررسی کنند.

سردار غلامزاده افزود: با توجه به رعب و وحشت ایجاد شده در سطح استان باید طوری عمل شود که عاملان این حادثه در کوتاه ترین زمان به اشد مجازات برسند تا درس عبرتی برای دیگران که قصد اخلال در امنیت استان را دارند، شود.

وی تأکید کرد: در این حادثه ۶ نفر زخمی شدند که یک نفر حین انتقال به بیمارستان فوت کرد سه نفر بعد از انجام کار درمان مرخص شدند و دونفر نیز تحت مداوا هستند که یکی از این دو نفر وضعیت مناسبی ندارد در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان است.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: وجود سلاح در دست افرادی که مسئولیت قانونی ندارند می تواند پایه نا امنی باشد بطوریکه که در برخی موارد موجب خودکشی، دگر کشی و با استفاده از سلاح در مراسم های عزا و عروسی باعث ایجاد رعب و وحشت در جامعه می شود.

سردار غلامزاده گفت: ساماندهی سلاح های مجاز و غیر مجاز در دستور کار مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد البته اگر سلاح غیر مجازی وجود داشته باشد جمع آوری و برخورد لازم صورت می گیرد اما در رابطه با حمل سلاح مجاز باید صلاحیت داشتن افراد برای استفاده از اسلحه مشخص شود و بازنگری لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه نزاع های دسته جمعی در استان کهگیلویه و بویراحمد افزایش آنچنانی نداشته است، تصریح کرد: اختلافات گذشته باقی مانده و حل و فصل نشده، پایین بودن آستانه صبر و تحمل، وجود برخی مسایل فرهنگی و برخورد نشدن قاطع و بازدارنده با عاملان نزاع ها از جمله دلایل بروز نزاع دسته جمعی در این استان هستند.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: البته مسئولان دستگاه قضایی استان بر برخورد جدی و بازدارنده در رابطه با عاملان نزاع دسته جمعی تأکید دارند که امیدواریم با همکاری دستگاه قضایی استان برخورد بازدارنده ای در این زمینه انجام شود.

سردار غلامزاده اضافه کرد: اصحاب رسانه و مطبوعات استان ضمن انجام رسالت اطلاع رسانی خود جوانب امر را در زمنیه اطلاع رسانی و انتشار اخبار رعایت کنند. رسانه ها می توانند نقش موثری در زمینه امور فرهنگی، آموزش و آگاهی مردم ایفا کنند و پیامدها و تبعات این مسایل را به مردم اطلاع رسانی نمایند.

ساعت سه بامداد چهارشنبه، ۱۷ تیرماه و همزمان با شب قدر در بلوار امام خمینی(ره) یاسوج سرنشینان یک خودروی سواری سمند سفید رنگ که سه سرنشین داشت با اسحله ساچمه‌زنی شکاری، ۶ نفر را مورد هدف قرار دادند که یکی از آنها در حین انتقال به بیمارستان فوت کرد، دو نفر از مجروحین هم اکنون تحت مداوا هستند که حال یک نفر آنها وخیم اعلام شده و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهید بهشتی یاسوج بستری و تحت درمان قرار دارد و سه نفر دیگر نیز بعد از انجام مراحل درمان مرخص شدند.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد