تاریخ درج خبر : 1394/04/21
کد خبر : ۵۱۲۸۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -

بحران آب در کهگیلویه و بویراحمد جدی است

مدیرعامل آب شهری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اگر در اخبار و گزارش‌ها به تنش آبی در این استان اشاره می‌شود، موضوع جدی است، گفت: بحران آب در کهگیلویه و بویراحمد واقعیت دارد.

سید علی لدنی‌نژاد با اشاره به اینکه امسال در سراسر کشور بحران آب وجود دارد شدت و ضعف آن را در استان‌های مختلف متفاوت ذکر کرد و گفت: حتی در استان‌هایی مانند گیلان و مازندران که نام آنها با بارندگی عجین است، مشکل آب وجود دارد که همه باید این مشکل را جدی گرفته و برای جلوگیری از هرگونه بحران آب، مصرف درست و بهینه داشته باشیم.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در استان ما مصرف آب نگران کننده‌تر از بسیاری نقاط کشور است، چراکه اگر در کشور به صورت میانگین روزانه 120 تا 140 لیتر مصرف آب برای هر نفر در نظر گرفته شود مصرف هر کهگیلویه و بویراحمدی به صورت میانگین روزانه 150 تا 180 لیتر است که باید این نوع مصرف را خطری جدی در مسیر بحران آب دانست.

لدنی‌نژاد از کاهش بارندگی سال 93 نسبت به سال قبل از آن در تعداد 19 استان کشور خبر داد که کهگیلویه و بویراحمد یکی از این تعداد استان است که در سال گذشته با چنین پدیده‌ای روبه‌رو بوده است.

وی گفت: در استان 18 درصد کاهش بارندگی داشته‌ایم که این خود باید هشداری جدی برای مردم و دستگاه‌های دولتی باشد که در مصرف آب صرفه‌جویی لازم را ندارند.

این مسئول از دیگر مشکلاتی را که به تنش آبی و بحران آب در استان دامن می‌زند سرقت از شبکه آب دانست و گفت: این موضوع در استان  به یک معضل بزرگ تبدیل شده و به غیر از فرهنگ‌سازی نباید راهکاری بهتر و اثرگذار برای آن چاره‌جویی کرد.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان با درخواست از ائمه جمعه و سایر تریبون‌های اثرگذار تصریح کرد: صدا و سیما و رسانه‌ها هم وظیفه دارند برای جلوگیری از هرگونه مشکل جدی در این خصوص فرهنگ‌سازی لازم را داشته باشند، چراکه در صورت هرگونه مشکل، تبعات آن دامنگیر همه خواهد شد.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد