تاریخ درج خبر : 1394/04/21
کد خبر : ۵۱۲۹۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -

علت اصلی حادثه خونین ۱۷ تیر یاسوج مشخص شد

فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ایجاد مزاحمت برای نوامیس عامل اصلی حادثه ۱۷ تیر شهر یاسوج بیان شد.

سردار غلام‌عباس غلام‌زاده امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به حادثه خونین ۱۷ تیرماه شهر یاسوج، اظهار کرد: در بامداد ۱۷ تیرماه دو نفر خانم که از محل بلوار امام خمینی شهر یاسوج عبور می‌کنند از سوی افرادی مورد مزاحمت قرار می‌گیرند.

وی گفت: ضاربین و متهمین حادثه ۱۷ تیر پس از اینکه ایجاد مزاحمت سوار بر خودروی سمند شده و دوباره قصد مزاحت دارند.

وی افزود: در این میان چند جوان که یکی از آن‌ها مرحوم تیموری بوده با این افراد برخورد می‌کند و حتی مرحوم تیموری به خودروی سمند آنها ضربه‌ای وارد می‌کند.

این مسئول افزود: پس از این درگیر‌ی‌ها افراد یاد شده بعد از گذشت چندین دقیقه دوباره وارد صحنه شده و افراد حاضر در بلوار از جمله مرحوم تیموری را مورد اصابت گلوله قرار می‌دهند.

 تشریح آخرین وضعیت درگیری مسلحانه یاسوج

رئیس پلیس کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه دلیل درگیری مسلحانه یاسوج ایجاد مزاحمت برای ۲ خانوم بوده است، گفت: تشخیص مصادیق امر به معروف این درگیری برابر ماده ۱۵ قانون بر عهده دادگاه صالحه است.

سردار غلام‌عباس غلام‌زاده اظهار داشت: حساسیت و دلسوزی خبرنگاران این استان در زمینه پیگیری و اظلاع رسانی شفاف درگیری مسلحانه شب ۲۱ رمضان یاسوج در بلوار امام خمینی(ره) یاسوج ستودنی است.

وی با اشاره به اینکه به محض وقوع حادثه جلسه فوق‌العاده عملیاتی برگزار و تیم ویژه جهت بررسی تکشیل دادیم، ابراز کرد:
جلسه فوق العاده عملیاتی انجام دادیم تیم ویژه تشکیل داده شد.

غلام‌زاده تصریح کرد: از همه ظرفیت‌ها برای شناسایی و دستگیری عاملان درگیری مسلحانه یاسوج استفاده کردیم به طوری که
۹ نفر مورد تحقیق تا به ۳ نفر اصلی رسیدیم.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه برابر ماده ۱۵ قانون باید در دادگاه صالحه مشخص بشه که این حادثه  مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: ساعت ۲:۳۰ دقیقه شب ۲۱ رمضان دو خانم پیاده از میدان جانبازان به سمت عدل در حرکت بودند که دو نفر برای این خانم‌ها ایجاد مزاحمت می‌کنند.

غلام‌زاده افزود: ۵ نفر در بلوار امام خمینی نشسته بودند که بعد از مشاهده مزاحمت این افراد یکی از این ۵ نفر بنام تیموری که در درگیری نیز جان باخت با مزاحمان ۲ دختر درگیر و آنها را رد می‌کند و بر می‌گردد کنار دوستانش می‌نشیند.

وی ابراز کرد: مزاحمان دو نفر دختر محل را ترک می‌کنند و بعد از نیم ساعت دوباره با خودروی سمند وارد محل شده و تیر اندازی کردند که در این بین ۵ نفر و یک نفر نیز رهگذر مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرند که یک نفر بنام تیموری جان باخت و مابقی روانه بیمارستان شدند و هم اکنون ۲ نفر از آنان نیز در بیمارستان بسر می‌برند و مابقی ترخیص شدند.

رئیس پلیس کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این افراد شماره پلاک خودرو را دست کاری کرده بودند، گفت: این افراد ۵ تیر شلیک و سریع متواری شدند.

غلام‌زاده افزود: سن عاملان درگیری مسلحانه یاسوج بین ۲۳ تا ۲۵ سال است.

منبع: کبنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محمد گفت:

  آقایان هیچ برخورد مناسبی با ارازل و اوباشی که همیشه دعوا راه می اندازند ندارند تا همین افراد جری شده و چنین اتفاقات سنگینی رخ میدهد. .

 • جلال پویافر گفت:

  از مقامات قضایی کمال تشکر و قدردانی را داریم بدلیل تسریع در روند این پرونده و تمامی عزیزانی که به نوعی یاری نمودند مرحوم تیموری نشان داد هنوز هستند کسانی که رگ غیرت و مردانگی نسبت به ناموس این مرز و بوم دارند امیدوارم قاتلین به اشد مجازات برسند تا عبرتی برای مزاحمین نوامیس مردم باشد اون هم در شبی که سیل اشک به راه بود برای امیر مومنان علی (ع) . امید است در این استان شاهد چنین اتفاقات هولناکی نباشیم تا استانی عاری از هرگونه خشونت و مردم آزاری داشته باشیم . در پایان از طرف خودم و اهالی روستای سرچنار به خانواده مرحوم تیموری تسلیت عرض نموده و خود را در غم بزرگ از دست دادن فرزندشان شریک میدانیم

 • اختری گفت:

  لطفا حکم سریع اجراشودتااثران درجامعه ماندگار باشد

 • اختری گفت:

  حکم دراین رابطه سریع لطفا سریع اجراشودتادرجامعه اثرگذارباشد

 • خبرنگارروزنامه سراسری شرق گفت:

  ازیک جهت جای افتخارداردهنوزدربویراحمدمردهم وجودداردهنوزغیرت،شرافت،وجوددارددربویراحمدقدیم وقتی یک زنی میرفت توی خونه ای ،به احترام زن خون بهش می بخشیدند،ولی حالاچه شده ،دوتادخترنمی تونن تنهای بیان توی شهر،به روح این جوان درودمیفرستم،وازجهت دیگرجای تاسف داردچرادریک شهری که همه شیعه علی هستنددرشب شهادت این معصوم پیروانش بایداین عمل ….راانجام بدهند،بویراحمدراچه شده

 • ناشناس گفت:

  دستگاه محترم قضا شدت برخوردو داشته باشید

پربازديد