تاریخ درج خبر : 1394/04/22
کد خبر : ۵۱۲۹۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کاهش ۵۰درصدی جرائم خشن در کهگیلویه و بویراحمد

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کاهش ۵۰درصدی جرائم خشن در این استان خبرداد.

سردار غلامعباس غلامزاده در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران افزود: مبارزه با مواد مخدر به خصوص مبارزه با خرده فروشان و سامان دهی معتادان، پیشگیری از وقوع سرقت، پاکسازی نقاط آلوده، برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمین خیابانی، استمرار و اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی و مسائل ترافیکی از مهمترین اولویت های امسال نیروی انتظامی در استان است.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۲۶ کیلوگرم انواع مخدر در این استان کشف و ضبط شده که در این راستا ۲۲باند تهیه و توزیع مواد مخدر شناسایی، دستگیر و متلاشی شدند. بخش عمده ای از این کشفیات مربوطه به طرح پاکسازی نقاط آلوده و حاشیه شهرهاست.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون، سرقت در استان ۲۵درصد کاهش داشته است. در زمینه جرائم خشن، سرقت به عنف و تجاوز به عنف در استان بیش از ۵۰ درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد بودیم.

سردار غلامزاده تصریح کرد: طی این مدت افزایش ۳۴درصدی کشفیات سلاح غیرمجاز، کاهش ۳۲ درصدی شرارت و همچنین کاهش ۲۵ درصدی قتل در استان را داشته ایم.

وی عمده مشکل این استان را نزاع های دسته جمعی و فردی و پیامدهای آن عنوان و اظهارکرد: متاسفانه شاهد افزایش نزاع های دسته جمعی و فردی در استان های هستیم به گونه ای که از ابتدای سالجاری تا کنون نزاع های دسته جمعی در کهگیلویه و بویراحمد افزایش ۶درصدی دارد.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نزاع یکی از نگرانی های مورد نظر مسئولان استانی است، عنوان کرد: برخورد جدی با عاملین اصلی نزاع های دسته جمعی در دستور کار است چراکه در یک نزاع دسته جمعی تعداد دستگیر شدگان هنر نیست و هنر اصلی دستگیری عاملین اصلی این گونه نزاع هاست تا با آنها برخورد بازدارنده شود.

سردار غلامزاده تأکید کرد: از ابتدای سالجاری تا کنون نسبت به مدت مشابه سال قبل تصادفاتی فوتی در این استان افزایش ۱۴ درصدی داشته است.

وی حاشیه نشینی و پیامدهای آن را از مشکلات اصلی در بعضی از شهرهای استان عنوان کرد وگفت: در کنار حاشیه نشینی مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نیز بروز می کند که می تواند برای مردم ایجاد نگرانی کند.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: وجود سلاح در دست مردم به گونه ای است که گاهی اوقات حتی از سلاح های دارای مجوز، استفاده های بی جا می شود به همین خاطر برخورد جدی با سلاح های غیر مجاز و سامان دهی سلاح های دارای مجوز در دستور کار است.

سردار غلامزاده با اشاره به تیر اندازی در تالارها عروسی تصریح کرد: مدیران تالارها در مقابل اتفاقات روی داده در تالار مسئول هستند و قطعا این موضوع را با همکاری مقام قضایی بعد از ماه مبارک رمضان با جدیت بیشتری پیگیری می کنیم؛ وجود و استفاده از سلاح در تالار را باید مسئول تالار پاسخگو باشد، ضمن اینکه انتظار داریم مردم نیز در این زمینه رعایت کرده و احتیاط بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به قتل دختر ۱۷ ساله به نام (عاطفه-ص) زمستان سال گذشته در یاسوج بیان کرد: پرونده این قتل در دست بررسی است و این پرونده همچنان مفتوح می باشد و تحقیقات پلیس در این زمینه همچنان ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در این پرونده نیز خانواده مقتول همکاری بسیار خوب با پلیس داشته اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد