تاریخ درج خبر : 1394/04/22
کد خبر : ۵۱۳۰۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -

افشانی استاندار فارس شد؛ نمایندگان استعفا دادند

سایت استان_دیشب خبر «یک کهگیلویه و بویراحمدی استاندار فارس شد» در رسانه های استان تیتر یک شد تا نقل محافل جمعی و همین طور فضای مجازی شود.

طی حکمی از سوی وزیر کشور محمدعلی افشانی از فرزندان استان کهگیلویه وبویراحمد رسماً به عنوان استاندار استان فارس منصوب شد.

افشانی که سابقه ریاست سازمان نوسازی مدارس کشور را در کارنامه ی مدیریتی خود دارد و از فعالان سیاسی اصلاح طلب می باشد ازبین گزینه های همچون مهندس تبادار، رضائیان، کریمی و حق شناس پیشی گرفت و حکم استانداری را از وزیر کشور گرفت.

اما امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان فارس در اعتراض به انتخاب افشانی دست به استعفای دسته جمعی زدند تا دوباره خبر استانداری فارس سوژه رسانه های کشور شود.

ضرغام صادقی نماینده مردم شیراز در مجلس در گفتگو با «نسیم» با اعلام استعفای اعضای نمایندگان استان فارس گفت: مجمع نمایندگان استان فارس پس از امضای استیضاح وزیر راه، در اعتراض به معرفی فردی برای استانداری این استان که سابقه تند سیاسی، غیر بومی و ناآشنا به امورات استان است، استعفای خود را تقدیم هیأت رئیسه کردند.
وی همچنین گفت: مجمع نمایندگان استان، سابق بر این 5 کاندیدا که همگی از معتدلین اصلاح طلب استان بودند برای تصدی این مسئولیت معرفی کرد ولی هیچکدام مورد قبول دولت واقع نشده است.

حال باید دید دولت تدبیر و امید از انتخاب خود عقب می کشد یا دولت خواهد توانست نمایندگان فارس را  قانع کند و گزینه خود را بر ریاست استانداری فارس بنشاند.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • علی کشاورز گفت:

  همین که یک اصلاح طلب است قدمش بروی چشم ماست

 • ناشناس گفت:

  برخی از این نمایندگان، پاشون را از گلیم خودشون درازتر می کنند.
  البته این تصمیم که استاندار با هماهنگی نمایندگان مجلس انتخاب شود، یکی از اشتباهات فاحش دولت تدبیر و امید است.
  امیدوارم دولت بر تصمیم خودش پای برجا بمونه، تا رای دهندگان خود را همچنان داشته باشه.

 • مرادی گفت:

  این افشانی اگه خوبه استاندار لرستان بشه

پربازديد