تاریخ درج خبر : 1394/04/23
کد خبر : ۵۱۳۰۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

بیش از 105هکتار از جنگلهای بویراحمد طعمه حریق شد

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد از مهار و خاموش شدن آتش سوزی جنگلهای بویراحمد خبر داد.

سرهنگ محمد رحیم برزمند افزود: در پی این آتش سوزی در ساعت 11 یکشنبه، 21 تیرماه آغاز شده بود طبق برآورد اولیه بیش از 100 هکتار از عرصه های جنگلی و مرتعی شهرستان بویراحمد طعمه حریق شد.

وی بیان کرد: این آتش سوزی با کمک و تلاش نیروهای مردمی منطقه، نیروهای سپاه، بسیج، نیروی انتظامی، شوراها و دهیاران روستاهای منطقه، نیروهای منابع طبیعی شهرستان دنا و بویراحمد و استان این آتش سوزی در ساعت 20:30 دقیقه مهار و خاموش شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص علت آتش سوزی خاطرنشان کرد: هنوز علت آتش سوزی مشخص نیست و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

سرهنگ برزمند با اشاره به اینکه سه فقره دیگر آتش سوزی در شهرستان بویراحمد رخ داد، تصریح کرد: یک مورد که ساعت 20 یکشنبه شب در منطقه راه مالی اتفاق افتاد در پی آن بیش از 5 هکتار از مراتع و جنگلهای این شهرستان طعمه حریق شد.

وی ادامه داد: این آتش سوزی با همکاری نیروهای مردمی منطقه، منابع طبیعی شهرستان و نیروهای بسیج و سپاه در ساعت 23:30 دقیقه مهار و خاموش شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: دو مورد دیگر آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی مناطق “وزگ” و “سپیدار” شهرستان بویراحمد به وقوع پیوست که بلافاصله با همکاری و کمک نیروهای مردمی و منابع طبیعی شهرستان این آتش سوزی ها مهار شد که در پی این دو مورد آتش سوزی در منطقه ” وزگ” حدود 2000 متر و در منطقه ” سپیدار” حدود 1000 متر طعمه حریق شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد