تاریخ درج خبر : 1394/04/23
کد خبر : ۵۱۳۰۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -

بیانیه شورای تدبیر و امید و اصلاح طلبان ممسنی در حمایت از استاندار جدید فارس

بسمه تعالی
بیانیه شورای تدبیر و امید و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات شهرستان ممسنی درحمایت از انتصاب جناب سید محمدعلی افشانی به سمت استانداری فارس

استان فارس به عنوان یکی از مهمترین استانهای کشور که هم از بعد اقتصادی و هم بعد سیاسی و فرهنگی مورد توجه قرار دارد علی رغم برخورداری از قابلیت ها و پتانسیل های بسیار، در اغلب موارد مورد بی مهری هایی قرار گرفته است. هرچند در خصوص بیان مشکلات این استان که بخش کوچک آن اقتصادی است و با مشکلات بسیار زیادی در بخش های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و زیست محیطی و غیره دست به گریبان است می توان ساعتها و روزها به بحث و گفتگو نشست، اما متأسفانه علی رغم شعارزدگی در این استان هنوز هم مشاهده می شود که مسئولین کشوری، مشکلاتی را به مشکلات این استان می افزایند! طی ۲۰ماه گذشته با استقرار مدیریت جدید استان، حامیان اصلی دولت تدبیر و امید به رغم برخوردهای ناصواب، با درنظرگرفتن مصلحت مردم از هیچ تلاشی دریغ ننموده و همواره سعی بر آن داشته که با پیشنهادات و تعاملات گسترده در جهت پیشرفت و توسعه استان و تحقق مطالبات مردم از دولت، به مدیریت استان یاری رساند تا با ایجاد همسویی در دولت و مردم، سیاست های دولت تدبیر و امید عملی گردد، که متأسفانه به علت بی توجهی و عدم تدبیر و تصمیم قاطع در مدیریت کلان استان به نتیجه ای نرسید. امروز نه تنها صدای حامیان دولت در استان شنیده نمی شود حتی به نظر می رسد دست های پنهانی برای از بین بردن پایگاه و پشتوانه های مردمی دولت تدبیر و امید در کار است!
دولت تدبیر و امید بدون هیچ تردیدی هویتی تغییرجویانه دارد. با استقرار دولت جدید توقع و انتظار به حقی در افکار عمومی شکل گرفت که انتصاب و چینش مدیران دولت همسو و هم راستا با خواست اکثریت مردم یعنی به کارگیری مدیران معتقد و وفادار به سیاست ها و تصمیمات دولت تدبیر و امید صورت پذیرد. اما با نهایت تأسف به دلایل متنوع و متعددی از جمله : زیاده خواهی و توقعات بی حد و حصر طیفی از نمایندگان محترم مجلس در مسئله عزل و نصب ها، عدم استفاده ی برخی دولتمردان از اختیارات و امکانات قانونی خود و… این امر تاکنون محقق نشده است و اینگونه به نظر می رسد بخش ها و سطوحی از قوه اجرایی از قبیل مدیران کل ادارات به جای حرکت و تلاش در مسیر برنامه ها و تحقق اهداف دولت، برای در امان ماندن از فشارهای مخالفین دولت و حفظ مقام و جایگاه خود، به پایگاه و عاملی برای اجرا و انجام برخی اهداف ناهمسو با دولت مبدل شده اند. در این خصوص اعتقاد داریم صبوری بیش از حد و چشم پوشی و خودداری از اعمال اختیارات قانونی توسط دولت -در پناه واژه ی تعامل- بد عهدی با مردمی بوده که به امید و در طلب تغییر، به جناب دکتر روحانی رأی داده اند. بدیهی است که استاندار به عنوان عالی ترین مقام اجرایی استان، نقطه امید رأی دهندگانی است که تحقق وعده های دولت در استان را به انتظار نشسته اند. بر این مبنا از دولت تدبیر و امید و خصوصاً شخص رئیس جمهور فرهیخته و هوشمندمان جناب آقای دکتر روحانی انتظار می رود برعهد خود با مردم ایستادگی نموده و در جهت تأمین مطالبات مردم از دولت تلاش مضاعف نمایند.
شورای تدبیر و امید و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات شهرستان ممسنی حق انتخاب استاندار را برای دولت محفوظ دانسته و با استدلال اینکه تغییرات مدیریتی در استان بویژه تغییر استاندار باید برای مردم نویدبخش تغییر در رویکردهای مدیریتی باشد ضمن دفاع از انتصاب جناب مهندس افشانی به عنوان استاندار جدید فارس و تبریک به ایشان، وی را فردی توانمند، دارای روحیه اعتدال و مشورت گرایی و قدرت بالای تعامل با طیف های مختلف سیاسی، دارای سوابق و کارنامه مدیریتی موفق، باتجربه و صاحب دانش بویژه در مسایل عمرانی و اقتصادی و فردی معتقد و متعهد به نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمانهای آن و همراهی صدیق و توانا برای دولت محترم می داند.
یادآوری این نکته را ضروری می دانیم که تنها عامل و پشتوانه این دولت در رقابت های سیاسی آینده، سرمایه اجتماعی و بدنه حامیان و هواداران اعتدال گرا و اصلاح طلب است که حفاظت از این سرمایه و عنصر کلیدی، اولین و مهمترین وظیفه و رسالت مدیران منتصب دولت می باشد و با عنایت به این امر مهم ما انتصاب جناب مهندس افشانی را گامی مهم و اساسی در پیشبرد برنامه ها و تحقق وعده های ریاست محترم جمهوری دانسته که موجب زایش بارقه امید و حراست از پتانسیل عظیم سرمایه اجتماعی حامی دولت و اصلاح طلبان و موجب ترمیم اعتماد و شکاف بین هواداران و تحول خواهان پشتیبان دولت تدبیر و امید که به سبب شراکت نابجا و غیر مرتبط مسئولین خارج از قوه مجریه در انتصابات مدیران دستگاه های اجرائی حادث شده است، می دانیم.
امیدواریم با حضور جناب مهندس افشانی و با اجراء و اعمال برنامه های دولت تدبیر امید، فضایی سرشار از آرامش، نشاط و تصویری امید آفرین از آینده ای روشن در پیشگاه مردم شریف و شایسته استان فارس ترسیم شود.
به امید سربلندی و سرافرازی همیشگی ایران اسلامی

شورای تدبیر و امید و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات شهرستان ممسنی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • شید میر گفت:

    جناب خان نوشته شما بسیار بجا و متین . ولی وقتی نماینده شهر شیراز دکتر صادقی لر که با رای لر تباران ساکن شیراز آراء اول شهر را کسب می نماید و نماینده ممسنی نیز این خطای بزرگ تبعیض را تایید می نمایند. بیانیه شورای اصلاح طلبان ممسنی مثل محکوم کردن و اعلام جنگ امام جماعت روستای 5خانواری … علیه بزرگترین قدرت جهان است.

پربازديد