تاریخ درج خبر : 1394/04/23
کد خبر : ۵۱۳۰۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

کاهش 11.1 درصدی مراجعین نزاع به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع‌بندی آمار سه ماهه این دستگاه در سال‌جاری از کاهش 11.1 درصدی مراجعین نزاع به پزشکی قانونی این استان خبر داد.

صبح امروز در حالی مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد آمار سه ماهه اول این دستگاه را اعلام کرد که در یکی از آیتم‌های این آمار، خبری مسرت‌بخش مشاهده شد.

بنا به گفته کامروز امینی مدیرکل پزشکی قانونی این استان، در سه ماهه اول امسال نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل درصد مراجعین نزاع به پزشکی قانونی در استان کاهش 11.1 درصدی صورت گرفته است.

این در حالی است که مسئولان انتظامی و قضایی استان بیش از هر چیز نگران جرم نزاع در استان به‌خصوص نزاع‌های دسته‌جمعی هستند و مردم نیز همواره گلایه‌مند بروز چنین جرمی در استان می‌باشند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان در ادامه ارائه آمار دستگاه خود در پایان فصل اول سال، به آمار مراجعین نزاع در استان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته و در همین زمان تعداد مراجعین نزاع به همه مراکز پزشکی قانونی استان هزار و 891 نفر بود که از این میان 475 زن و هزار و 416 مراجعه‌کننده مرد داشتیم.

این مسئول گفت: اما امسال کاهش 11.1 درصدی را شاهدیم به گونه‌ای که در سه ماهه اول تاکنون، هزار و 681 نفر مراجعه‌کننده داشته‌ایم که از این تعداد 429 نفر زن و یک‌هزار و 252 نفر مرد بوده‌اند.

امینی در بخش دیگری از ارائه آمار سه ماهه دستگاه خود افزود: اما آماری که برای استان چندان خوشایند نیست مربوط به افزایش 100 درصدی مصدومین حوادث کار است که معلوم می‌شود ایمنی در کار چندان در استان جدی گرفته نمی‌شود.

مدیرکل پزشکی قانونی در همین خصوص گفت: در سال گذشته مصدومین ناشی از حوادث کار استان 45 نفر شامل یک زن و 44 مرد بوده‌اند که امسال با رشد صد درصدی این تعداد به 89 نفر شامل 2 زن و 87 مرد شده است.

وی در ادامه به آماری دیگر نیز اشاره کرد و افزود: مصدومین ناشی از تصادف مراجعین آن به پزشکی قانونی استان رشد 8 درصدی و همچنین فوتی‌های ناشی از تصادف رشد 35 درصدی داشته که این آمار برای استان نگران‌کننده است.

امینی بیان کرد: مصدومین ناشی از رانندگی در سال گذشته و در سه ماهه اول تعداد آن‌ها 902 نفر بوده که امسال به 976 نفر افزایش یافته و همچنین فوتی‌ها که در سه ماهه اول پارسال تعداد آن‌ها 37 نفر بود اکنون و در سال‌جاری به 50 نفر رسیده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد