تاریخ درج خبر : 1394/04/23
کد خبر : ۵۱۳۱۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -
محمدی تبار

«آزمونی دیگر برای رئیس جمهور در انتصاب وکیل الرعایای جدید بلاد فارس»

سایت استان: محمدی تبار

سید محمد علی افشانی ، مردی که پله های ترقی را از کار کارشناسی در جهاد سازندگی شروع و با توان و پتاسیل شخصی خود تا معاون استانداری چند استان و سپس معاون وزیر و ریس سازمان نوسازی مدارس کشور طی طریق نمود. شجاعت ، صراحت و صداقت این مرد در کنار توان علمی و تسلط عمیق بر امور اجرایی از وی مدیری ملی ساخت. مدیری که از سرمایه های نظام است.
این روزها مخالفت برخی نمایندگان با تصمیم وزارت کشور در خصوص انتصاب استاندار فارس ، آزمون بزرگی برای ریس دولت تدبیر و امید را در کشور رقم خواهد زد. لذا چند نکته را در این باب برمی شمریم:
1 – در سالی که به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری ، سال دولت ، ملت و همدلی و همزبانی مزین شده است، طرح مخالفت برخی نمایندگان با انتصاب نماینده عالی دولت در یکی از بزرگترین استانهای کشور به مصلحت نیست. دولت و ملت در شعار سال ، یعنی نزدیکی و همراهی دولت با مردم و مردم با دولت و لذا انتصاب استانداری نزدیک به مطالبات حامیان دولت که اکثریت جامعه را تشکیل میدهند تحقق شعار سال است.
مخالفت با استاندار انتصابی دولت به بهانه های قومی و جغرافیایی در تضاد با همدلی و همزبانی مورد نظر مسئول ارشد نظام است.
2 – در طول دولت های گذشته حدود 10 سال دو استاندار از شهر شیراز و استان فارس سکان هدایت استان کهگیلویه و بویراحمد را در دست داشتند . مهندس صمد رجا در دولت هاشمی رفسنجانی و مهندس کریم شورانگیز در دولت اصلاحات
اکنون 4 سال هم یک کهگیلویه و بویراحمدی که اتفاقا از دو استاندار اسبق ، سابقه مدیریتی بالاتری دارند، استاندار فارس باشند.
حال چهار سال، هم یک کریم خان لر وکیل الرعایای بلاد فارس باشد، تا مردم شریف شیراز ،طمع تدبیر ، امید و عدالت را دوباره تجربه کنند.
3 – اعتراض ضرغام صادقی نماینده لر زبان شهر شیراز که زادگاه وی در یک قدمی باشت مرز کهگیلویه و بویراحمد با استان فارس است، جای تامل و تاسف است. چطور مردم شیراز به ایشان برای وکالت اصولگرایش، رای داده اند ،اما برای صدارت هم زبان اصلاح طلبش ،نارحت باشند؟ آیا جز این است که مخالفت این نماینده محترم نوعی سیاسی کاری تلقی می شود.پس تحقق شعار همدلی و همزبانی چه میشود؟
4 – دولت امید و تدبیر امروز با آزمونی سخت روبه روست. یا باید به نگرانی هایی از نوع دلواپسی توجه کند و یا باید به وعده های انتخاباتی خود عمل نمایند. که امیداست با شجات و صلابت شخص رئیس جمهور محترم، کابینه اعتدال از این آزمون سربلند، بیرون بیاید.
محمدی تبار ،عضو کوچکی از ستاد حامیان دکتر روحانی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • بخشوده گفت:

    باتشکر از جناب مهندس محمدی تبار که با شجاعت از افشانی که خود از مدیران با تجربه و کاردان است دفاع جانانه ای کرده.امید است که نمایندکان استان به تبعیت از ایشان اعلام حمایت کنند تا حق فرزندان استان محروم ما ضایع نشو د

پربازديد