تاریخ درج خبر : 1394/04/23
کد خبر : ۵۱۳۱۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -

نماینده سپیدان: نمایندگان فارس چطور با استاندار تحمیلی احمدی نژاد به توافق رسیدند؟

سید عنایت الله هاشمی عضو کمیسیون عمران و نماینده مردم سپیدان در مجلس در گفتگو با نظر، در خصوص استعفای دسته جمعی نمایندگان فارس بیان کرد: بحثی روی توانمندی نیروی تائید شده دولت نیست و دلیل استعفا همانطور که گفته شد به نحوه انتخاب استاندار جدید استان فارس برمی گردد و برای معرفی استاندار باید حرف نمایندگان هم شنیده شود.
هاشمی در پاسخ به این پرسش که چرا با استانداری احمدزاده کرمانی در دولت احمدی نژاد مخالفت نکردید، گفت: در دولت قبل هم اعتراضاتی کردیم ولی متاسفانه تعدادی از نمایندگان رفتند پیش استاندار پیشنهادی دولت احمدی نژاد و به توافق رسیدند و این ناهماهنگی عده ای باعث شد اعتراضات به جایی نرسد.
نماینده سپیدان با اشاره به بومی نبودن استاندار فعلی اظهارکرد: استان کهگیلویه وبویراحمد از دیر باز با استان فارس یک ایالت بودند و بحث قومی مطرح نیست فقط دولت باید نظر نمایندگان را هم بشنود.
نماینده سپیدان در پاسخ به این پرسش که آیا انتخاب استاندار وظیفه نمایندگان است، عنوان کرد: نه وظیفه نمایندگان نیست. حتی بنده معتقدم اگر با ما هم مشورت نمی شد ولی شخص مناسبی را انتخاب می کردند هم بحثی نبود. ولی بنابر همان وظیفه نمایندگی ما باید نسبت به کاری که به مصلحت مردم استان فارس نیست موضع گیری کنیم.
هاشمی در پایان با اشاره به جلسه ای که روز گذشته در دفتر لاریجانی به اتفاق مجمع نمایندگان استان فارس برگذار شد، گفت: به هر حال امیدواریم با درایت دولت و بنا به همدلی و همزبانی که بر آن تاکید می شود این مسئله حل شود. در غیر این صورت همچنان که مسئله استعفا برقرار است از سایر گزینه ها مثل استیضاح وزیرکشور و… استفاده می کنیم.

منبع: نظرنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد