تاریخ درج خبر : 1394/04/24
کد خبر : ۵۱۳۱۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون توانبخشی بهزیستی عنوان کرد

راه اندازی اولین مرکز جسمی حرکتی معلولان در استان

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد از راه اندازی اولین مرکز جسمی حرکتی با ظرفیت 50 نفر در این استان خبر داد و گفت: راه اندازی آموزشگاه رانندگی معلولان نیز از دیگر خدمات ارائه شده توسط سازمان بهزیستی است.
خلیفه جمشیدی در نشست با خبرنگاران تصریح کرد: مرکز اختلالات نافذ رشد با ظرفیت 50 نفر در هفته بهزیستی امسال در یاسوج افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و البته پیگیر راه اندازی یک مرکز دیگر در شهرستان‌ها هستیم.

IMG_3620

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این تا قبل از دولت یازدهم ۴ هزار و ۴۰۰ مستمری بگیر داشت، گفت: در این دولت ۱ هزار و ۱۲۶ مستمری بگیر به مددجویان این استان اضافه شد.
جمشیدی اظهار داشت: وسایل توان‎بخشی و توان پزشکی مورد نیاز معلولان استان خریداری و طی 4 ماه آینده هیچ معلولی در استان در این زمینه مشکلی ندارد.
وی از افزایش تعداد بیماران روانی این استان خبر داد و افزود: هم اکنون 1 هزارو 606 بیمار روانی در این استان شناسایی شده که از این تعداد 783 نفر زن و مابقی مرد هستند.
جمشیدی با اشاره به اینکه عوامل ارثی، جغرافیایی، جنگ و اقتصادی در ازایش بیماران روانی دخیل هستند، ابراز کرد: 160 نفر از بیماران روانی شناسایی شده در استان کهگیلویه و بویراحمد در مراکز شبانه روزی سازمان بهزیستی نگهداری می‌شوند و 80 نفر نیز از خدمات طرح ویزیت در منزل و برخی نیز از خدمات دفترچه‌ای و مستمری بهره‌مند هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد