تاریخ درج خبر : 1394/04/24
کد خبر : ۵۱۳۱۷۱
+ تغییر اندازه نوشته -
موسوی امجد:

نگاه سیاسی در خدمت رسانی بهزیستی جایگاهی ندارد/ سطح مشارکتهای مردمی در استان پایین است

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: نگاه سیاسی در خدمت رسانی این دستگاه به نیازمندان جایگاهی ندارد.

به گزارش سایت استان، سید علیرضا موسوی امجد در نشست خبری با رسانه ها افزود: برخی با نامه هایی از سوی مسئولان مبنی بر کمک های موردی به این سازمان مراجعه می کنند که باید ابتدا از سوی مددکاران این سازمان محق بودن افراد برای کمک اثبات شود.

IMG_3622

وی ادامه داد: این کمک ها بر اساس گزارش مددکاران بهزیستی به افراد نیازمند پرداخت می شود و نگاه سیاسی در آن دخیل نیست.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از عدم همکاری برخی دستگاهها برای خدمت رسانی به معلولان گفت: همکاری برخی دستگاه های اجرایی این استان از جمله شهرداری ها و سازمان نظام مهندسی در زمینه مناسب سازی محیط برای معلولان و سالمندان چندان مطلوب و رضایت بخش نیست.
موسوی امجد افزود: از نهادهای مختلف دولتی کهگیلویه و بویراحمد انتظار می رود بیش از پیش با اداره کل بهزیستی استان در زمینه مناسب سازی محیط برای معلولان تعامل داشته باشند زیرا تحقق این امر مهم مستلزم همکاری بین بخشی خواهد بود.

وی بیان کرد: مهمترین اولویت امسال اداره کل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد تمرکز بر فعالیت های پیشگیرانه در زمینه انواع معلولیت ها از طریق مشاوره ژنتیک و غربالگری بینایی و شنوایی است.

موسوی امجد بدون اشاره به آمار، اظهار کرد: برخی آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، خودکشی و دیگرکشی در کهگیلویه و بویراحمد رو به افزایش است که باید با ارایه آموزش های لازم از گسترش آنها پیشگیری شود.

وی با اشاره به اینکه آموزش مهارت های زندگی از پیش دبستانی تا محیط کار به طور جدی در دستور کار اداره کل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد، عنوان کرد: ارایه آموزش های شیوه فرزندپروری جزو برنامه های مهم این اداره کل است زیرا در کاهش بروز انواع آسیب های اجتماعی در استان نقش مهمی خواهد داشت.

IMG_3610

موسوی امجد ابراز داشت: شماره تلفن های 123 و 1480 همه روزه از ساعت هشت صبح تا 18 عصر آماده ارایه انواع خدمات مشاوره ای رایگان به مردم کهگیلویه و بویراحمد است.

وی جلب مشارکت های مردمی را از سایر برنامه های اداره کل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد دانست و افزود: مشارکت های مردمی در زمینه های فکری، اجتماعی و افتصادی در این استان چندان مطلوب نیست.

موسوی امجد گفت: هدف بهزیستی توانمندسازی مددجویان و معلولان از طریق ارایه آموزش های فکری، حرفه آموزی، اشتغال، بهره گیری از بیمه ها و تعامل و ارتباط هر چه بیشتر اجتماعی است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد