تاریخ درج خبر : 1394/04/24
کد خبر : ۵۱۳۲۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -

۴۸۹ هکتار از عرصه‌های جنگلی کهگیلویه و بویراحمد طعمه حریق شد

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای امسال تا ۲۱ تیرماه ۳۵ فقره آتش‌سوزی در مناطق جنگلی این استان رخ داد که ۴۸۹ هکتار و ۹ هزار مترمربع از عرصه‌ها طعمه حریق شد.

سرهنگ محمدرحیم برزمند اظهار داشت: ایجاد تشکل‌های مردمی و مشارکت همه جانبه اقشار مختلف مردم مهمترین راهکار پیشگیری وکنترل آتش سوزی عرصه‌های جنگلی است.
وی عنوان کرد: با توجه به دستور یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و رویکرد این سازمان، طرح ایجاد تشکل‌های مردمی پیشگیری از اطفاء حریق در مناطق بحرانی راهکاری مهم در پیشگیری از این آتش سوزی‌ها است که این تشکل‌ها به طور خودجوش حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی را صد چندان کرده و همچنین از دیگر تخریب‌ها در امان می‌دارد.
برزمند از مهار آتش سوزی روز گذشته جنگل‌های روستای دلی بجک ده شیخ خبر داد و گفت: 142 هکتار و 4 هزا مترمربع از جنگل‌های منطقه دلی بجک ده شیخ، ساران و گردوه از توابع بخش کبکیان در شهرستان بویراحمد طعمه حریق شد.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: آتش سوزی جنگل‌های منطقه دلی‌بجک وسط نیروهای مردمی، نهادها و سازمان‌های دولتی خاموش کنند.
برزمند در پاسخ به این سئوال خبرنگار تسنیم که دلیل وقوع آتش سوزی جنگل‌ها دلی بجک چه بود، ابراز کرد: سهل انگاری، بی توجهی، عدم آموزش و نا آگاهی اهالی محل و از طرفی سود جودیان و متصرفان عرصه منابع طبیعی است.
به گزارش تسنیم، ساعت 11 صبح 21 تیرماه به‌دلیل آتش‌سوزی در پس مزارع کشت گندم به علت سهل انگاری توسط عوامل سودجو که قادر به کنترل آتش نبوده‌اند، این آتش‌سوزی به عرصه‌های جنگلی سرایت کرده که از سمت دلی بجک ده شیخ، شروع به حرکت کرده و به سمت گردوه و دم چنار به صورت وسیع ادامه پیدا می‌کند که توسط کارکنان منابع طبیعی با همکاری نیروهای مردمی و سایر نهادها و ارگان‌های دولتی در ساعت 20:30 مهار شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد