تاریخ درج خبر : 1394/04/24
کد خبر : ۵۱۳۲۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

خرید 33 هزار تن گندم از کشاورزان مناطق گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد از خرید 33 هزار تن گندم از کشاورزان در مناطق گرمسیری این استان خبر داد.

سید علی‌صادق فروزنده در جمع خبرنگاران از وجود 16 مرکز و تعاونی خرید گندم در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و اظهار کرد: 10 تعاونی خرید در شهرستان‌های گرمسیری و 6 مرکز خرید در شهرستان‌های بویراحمد و دنا مسئول خرید گندم از کشاورزان هستند.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کار خرید گندم از کشاورزان در مناطق گرمسیری استان به پایان رسیده که 33 هزار و 100 تن گندم از کشاورزان مناطق گرمسیری خریداری شده است.

وی ارزش ریالی گندم‌های خریداری شده از کشاورزان را 38 میلیارد و 900 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: تاکنون 36 میلیارد و 200 میلیون تومان از مطالبات کشاورزان پرداخت شده و بیش از 2 میلیارد دیگر در انتظار پرداخت است.

این مسئول با بیان اینکه خرید گندم از کشاورزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 13 درصد کاهش داشته است، گفت: کار خرید گندم از کشاورزان در شهرستان‌های بویراحمد و دنا از ابتدای تیر ماه آغاز شده که پیش‌بینی می‌شود بیش از 40 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شود.

فروزنده بیان کرد: سرانه مصرف آرد برای واحدهای خبازی بیش از 85 هزار تن است که برای تأمین نیاز استان، گندم از خارج از استان‌ها وارد می‌شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: گندم استان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است که اغلب این گندم به استان‌های همجوار صادر یا در صنعت بیسکویت‌سازی و صنایع ماکارونی به کار می‌رود.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد