تاریخ درج خبر : 1394/04/25
کد خبر : ۵۱۳۳۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -
سامان کرم نیا

نمایندگان فارس به قانون تمکین کنند

سایت استان: سامان کرم نیا

شهید دکترچمران میفرماید:
از من سئوال شد تقوا مهمتر است یا تخصص؟
گفتم: تقوا، اما اگر کسی در کاری تخصص ندارد و کار و مسئولیت پیشنهاد شده را بپذیرد قطعا بی تقواست.

گویا استان فارس در شرایطی عجیب و بر حسب اندیشه های ارتجاعی همچنان به راه خود در حرکت است. درست است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید در تبیین قانون و احکام مشورتی در جمهوری اسلامی نقش داشته باشند اما این بدان معنی نیست که بدور از تمکین بر قانون در نهادی دیگر دخالت جسته و فضای سالم جامعه را به فضایی نا ارام و پریشان تبدیل نمایند .
دولت تدبیر و امید در 24 خرداد سال 1392 در شرایطی اداره ی امور اجرایی را بر عهده گرفت که شرایط حادی نظیر سوء استفاده های کلان مالی ، اثرات سوء ناشی از تحریمهای گسترده در زندگی روزمره مردم و سوء مدیریت ها اعتماد عمومی را هدف قرار داده بود .
دکتر روحانی رییس جمهور ، همت گماشت تا قفل مشکلات مردم را با کلید تدبیر و امید بگشاید و برادری و برابری را در ایران اسلامی الگویی برای مسلمانان جهان قرار دهد .
تصمیم به انتخاب آقای مهندس افشانی به عنوان استاندار فارس در دولت تدبیر و امید ، آغاز فصل جدیدی از روند مدیریتی و اجرایی را در یکی از مهمترین و حساسترین استانهای کشور تداعی مینماید . مردم در انتظار توسعه اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی بوده و این مهم مستلزم همراهی عموم مردم و تمکین بر قانون خواهد بود .
آری بدون شک یکی از رموز موفقیت برای رسیدن به قله ی معرفت و شکوفایی ، همدلی و همزبانی است که در کلام رهبر معظم ایران اسلامی در سال 1394 مطرح گردید اما انچه در استان فارس متصور است اقدام نگران کننده ای توسط کسانی است که همچنان به بدنبال فضای ملتهب و بسته ی پیشین می باشند.

آنچه دیده می شود عمده ی توان مدیریتی دولت در سیاست خارجه قرار گرفته تا اختلافات را در منطقه و جهان به حداقل رسانده و فشار های تحریم ظالمانه بیگانگان بر سفره ی مردم برچیده شود. هر چند ملت فهیم ایران در برابر ظلم و ستم زانو خم نخواهند کرد. اما میشود جهان را به سمت دوستی و برادری سوق داد و باعث رشد و توسعه علمی وسیاسی و اقتصادی بر مبنای تعامل و برابری شد و شعار برد برد را عملی ساخت.

بدون شک تنها با پرداختن به سیاست دیپلماتیک ، بهبودی در سیاست داخلی کشور ایجاد نشده است، نگرانی و پریشانی همچنان دامنگیر مردم خواهد بود پس نباید نسبت به هنجارشکنی ، بی عدالتی و شکستن حریم قانون، بی تفاوتی نشان داد. چرا که آثار مخرب این نوع بی تفاوتیها حتی در انتخابات سرنوشت ساز تاثیر گذار بوده و خواستگاه مردم را نافرجام خواهد ساخت .

با گذشت دو سال از عمر دولت تدبیر و امید ، وقایع ناگوار و هنجار شکنیهای پی در پی در استان فارس خصوصا در جامعه دانشگاهی منجر به استعفای استاندار پیشین جناب اقای احمدی گردید ، و پس از کشمکش های صورت گرفته بین جریانات سیاسی ، تشکل های دانشجویی ، مجمع نمایندگان استان فارس و اعمه جمعه، شاهد تصمیم وزارت کشور مبنی بر منصوب نمودن اقای مهندس افشانی به مقام استاندار فارس بودیم که در این راستا با حرکتی عجیب!!! مجمع نمایندگان استان فارس خواستار استیضای وزیر کشور و استعفای دست جمعی شدند!!!

البته از اینکه در برخی از سیاست های دولت اعتراضاتی بازدارنده از سوی نمایندگان مجلس صورت میگیرد و یا بعضا نمایندگان مجلس دین خود را نسبت به موکلینشان به درستی انجام نمیدهند شکی نیست و برای همگان روشن است.

برای رفع این مشکلات و رسیدن به قله های عزت و سربلندی ایجاب میکند دولت تدبیر و امید با عزمی جزم موانع را بر سر راه خود بردارند و با اندیشه ای نو نهال امید و نوآوری را در دل مردم آبیاری و در برابر بی عدالتی سر تعظیم فرود نیاورد.

*عضو شورای سیاست گذاری تشکل های دانشجویی دانشگاه های استان فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • منصف گفت:

    درود بر جناب افشانی که توانایی اش نشان داد لر و فارس همیشه در کنار هم بودند و نباید اجازه داد تفرقه ای بین دو استان توسط نمایندگان به اصطلاح مردم فارس شود،سپاس از متن زیبای شما

  • ناشناس گفت:

    به اندازه موهای سرت،نخبه توی استان فارس وجود داره….

پربازديد