تاریخ درج خبر : 1394/04/25
کد خبر : ۵۱۳۳۳۷
+ تغییر اندازه نوشته -

سید موسی خادمی: هرگونه تنزل حجاب در کهگیلویه و بویراحمد زنگ خطر است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به سابقه و پیشینه حجاب در این استان گفت: هرگونه تنزل حجاب در کهگیلویه و بویراحمد زنگ خطر است.

سید موسی خادمی شامگاه سه‌شنبه در برنامه «ما و فرهنگ» که به همت دفتر امام جمعه سی‌سخت و با حضور جمعی از مبلغین در شهرستان دنا برگزار شد، حضور مبلغان در استان که محرومیت‌های زیادی داشته و مناطق صعب‌العبور و امکانات کمی دارد را نوعی مجاهدت دانست.

مسئول ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه و در پاسخ به انتقاداتی که مبلغین نسبت به بودجه‌های فرهنگی داشتند، اظهار کرد: در ساختار بودجه متأسفانه بخش نرم‌افزاری فرهنگ چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد و بیشتر بودجه‌ها هزینه بخش سخت‌افزای فرهنگ می‌شود.

خادمی بیان کرد: جنس بودجه در حوزه نرم‌افزاری فرهنگ از نوع جاری است و بیشتر بودجه در این بخش هزینه ساخت و ساز اماکن و فضاها می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سخن از بی‌توجهی به حوزه فرهنگ در اختصاص اعتبارات را قبول ندارم، تصریح کرد: بیشتر دستگاه‌های ما از ارشاد و تبلیغات اسلامی و دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش گرفته تا بسیاری دستگاه‌های دیگر فرهنگی هستند که بخش اعظم بودجه کشور در این دستگاه‌ها هزینه می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اشکال این است که این منابع بیشتر خرج خود سازمان‌ها می‌شود تا که به دست مردم برسد.

وی با ابراز نگرانی از برخی معضلات اجتماعی از جمله رواج بدحجابی و مواد مخدر در جامعه گفت: استان ما هم بی‌نصیب از این معضلات نیست اما مسئولان باید تلاش کنند تا با کار فرهنگی معضلات به حداقل برسد.

خادمی به پیشینه این استان در حجاب اشاره کرد و با بیان اینکه کمترین تنزلی در حجاب برای استان زنگ خطر محسوب می‌شود، تصریح کرد: طلاب و روحانیون و سایر دستگاه‌های فرهنگی باید برای جلوگیری از این تنزل، برنامه داشته باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد