تاریخ درج خبر : 1394/04/25
کد خبر : ۵۱۳۳۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -

طرح جامع امر به معروف و نهی از منکر درکهگیلویه وبویراحمد تدوین شد

معاون سیاسی، امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح جامع امر به معروف و نهی از منکر تهیه شده که پس از بررسی و تصویب نهایی در دستگاه های اجرایی استان اجرا خواهد شد.
فتاح محمدی در نشست شورای احیای امر به معروف و نهی از منکر استان افزود: بر اساس این طرح مسئولان شورای احیای امر به معروف و نهی از منکر هر یک از نهادهای دولتی استان به طور ماهانه مصادیق معروف و منکر را تعیین و اقدام به ترویج معروف ها و کاهش منکرها در اداره مربوطه خواهند کرد.

وی بیان کرد: دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد از ظرفیت قشرهای مختلف جامعه شامل ائمه جماعات، روحانیون، بسیجیان، بانوان و جوانان برای ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در این استان استفاده کنند.

محمدی اظهار داشت: بکارگیری افرادی با عنوان «یاوران معروف» در نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد و ارائه آموزش های لازم به آنان، برگزاری مسابقات ورزشی و کارگاه های آموزشی ویژه کارکنان دستگاههای اجرایی استان نیز می تواند در ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در استان موثر باشد.

وی عنوان کرد: مهرماه امسال و مصادف با ماه محرم جشنواره استانی امر به معروف و نهی از منکر در یاسوج برگزار می شود و در این جشنواره افراد فعال و شوراهای برتر احیای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده مورد تجلیل قرار می گیرند.

محمدی با بیان اینکه دامنه فرایض امر به معروف و نهی از منکر گسترده بوده و شامل موارد متعددی می شود، ابراز داشت: اعیاد، مناسبت ها و مراسم های مذهبی بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است که باید استفاده بهینه ای از آن شود.

وی خواستار فعالتر شدن شوراهای احیای امر به معروف و نهی از منکر نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد شد و افزود: آمران به معروف و ناهیان از منکر اداره ها وظایف و رسالت های مهمی بر عهده دارند.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: امر به معروف و نهی از منکر از واجبات مورد تاکید دین مبین اسلام است که موجب بقای دین و ایجاد امنیت و آرامش در جامعه می شود.

حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی افزود: ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر به کاهش انواع ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی می انجامد و عمل کردن به این دو فریضه مهم دینی نیز نوعی توفیق الهی است.

وی بیان کرد: نشست های شورای احیای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد باید به طور مستمر تشکیل و در طول سال اقدامات تبلیغی و فرهنگی لازم برای ترویج روزافزون این دو فریضه مهم دینی انجام شود.

میرمحمدی اظهار داشت: برنامه های ارائه شده از سوی نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر باید قابل اجرا، کاربردی و تاثیرگذار باشد.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • دهدشت گفت:

    والاشورای نگهبان اصل موضوع راخلاف شرع تشخیص داددولت اونومتوقف کردحالاکهگیلویه بویراحمدخودش مصوبه میذاره؟

پربازديد